برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 12 خرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


ورشکستگی بانک سرمایه؛ از شایعه تا تکذیب رسمی

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهورشکستگی بانک سرمایه؛ از شایعه تا تکذیب رسمی

دوره دیجیتال مارکتینگ

ورشکستگی بانک سرمایه؛ از شایعه تا تکذیب رسمی

برچسب ها: بانک

چند وقتی بود که در شبکه های اجتماعی مختلف، مطالبی (بدون ذکر منبع موثق) پیرامون ورشکستگی بانک سرمایه منتشر می شد. هر چند، عمدۀ مخاطبان از این موضوع که اخبار منتشر شده و غیررسمی در شبکه های اجتماعی قابل اعتنا نیستند، مطلع هستند، ولی زمانی که موضوع خبر این قدر مهم باشد، احتمالاً گروهی از مشتریان با استناد به این جمله که «احتیاط شرط عقل است» اقدامات متناظر با خبر ورشکستگی یکی از بانکهای مهم کشور را صورت می دهند. این موضوع تا جایی پیش رفت که بانک سرمایه دیروز در اطلاعیه ای رسمی که برای تمام خبرگزاری ها نیز ارسال، رسماً کذب بودن خبر مربوط به اعلام ورشکستگی رسمی بانک سرمایه در اسفند ماه را اعلام نمود.

تکذیب شایعات پیرامون بانک سرمایه در فضای مجازی

بدین وسیله شایعه مطرح شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر اعلام ورشکستگی بانک سرمایه تا 15 اسفندماه، قویاً تکذیب می گردد.

بی شک سهامداران ارجمند و سپرده گذاران فهیم بانک سرمایه با اطلاعات و شم اقتصادی بالای خود به سادگی در می یابند که طراحان این شایعه متأسفانه یا از ساده ترین قوانین بانکداری در ایران بی خبرند و یا تعمداً خود را به بی خبری زده اند.

شایان ذکر است که این شایعه نابخردانه زمانی در شبکه های اجتماعی در حال گردش است که بانک سرمایه به لحاظ رشد منابع در سال جاری بهترین عملکرد را نسبتورشکستگی بانک سرمایه به یازده سال گذشته خود داشته و با اقدام قاطع حقوقی که به بازداشت چند تن از بدهکاران کلان بانکی انجامیده، در پی وصول مطالبات معوق خود و احقاق حقوق سهامداران ارجمند می باشد و به همین اعتبار می توان آبشخور چنین شایعات پیش پا افتاده ای را در میان بدهکاران و مدیونین گردنکشی دانست که برای نجات خود از چنگ قانون، از هیچ حربه ای حتی دروغ و تشویش اذهان عمومی و تحمیل هزینه های هنگفت مادی و روانی به جامعه ابا ندارند.

در خاتمه، ضمن تکذیب مجدد شایعه فوق، اعلام می گردد که بانک سرمایه اقدامات حقوقی خود را در برخورد با منشأ این شایعه پراکنی ها با کمک دستگاه های قضایی، نظارتی و اطلاعاتی به انجام رسانده و نتیجه را به اطلاع مشتریان ارجمند و هم میهنان گرامی خواهد رساند.

چگونه با شایعه ها باید برخورد نمود

ظهور و رشد شبکه های اجتماعی باعث شده است که گروه های مختلف و حتی اشخاص تبدیل به رسانه -هر چند رسانه ای کوچک- بشوند. این اتفاق در شرایطی رخ داده است که هنوز بسیاری از صاحبان کسب و کارهای شناخته شده و مطرح، از این رسانۀ نوظهور (البته شاید دیگر این قدر هم نوظهور نباشد) به طور کامل بهره نگرفته باشند. به نظر می رسد همان طور که پیشتر در مطلب با عنوان «شایعه ها و برند ها : از پشمک حاج عبدالله تا پاکبان» اشاره کردیم، بهتر است این کسب و کارها در واحد روابط عمومی خود، بخشی کاملاً تخصصی را به مدیریت روابط عمومی الکترونیکی و مجازی اختصاص دهند که از آن طریق با ارائه اطلاعات صحیح و به موقع از رشد شایعات بی پایه و اساس جلوگیری کنند، و این چنین به سادگی به کسب و کار و هویت آن آسیب وارد نشود.

این روزها مشاهده می کنید، که سلبریتی ها (افراد شناخته شده و معروف) چه قدر سریع و به موقع به اتفاقات این چنین واکنش نشان می دهند و مانع رشد آن می شوند، حال آن که کسب و کارهای ما (برخی) هنوز این موضوع را جدّی نگرفته اند.

ورشکستگی بانک سرمایه؛ از شایعه تا تکذیب رسمی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام