برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

بهبود شاخص کل بورس در هفته جاری

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهبهبود شاخص کل بورس در هفته جاری

دوره دیجیتال مارکتینگ

بهبود شاخص کل بورس در هفته جاری

نخستین روز معاملات هفتگی بازار سهام با سبزشدن شاخص کل از همان دقایق ابتدایی آغازشد، صف‌های فروش هیجانی و فشار عرضه تا حد محسوسی کاهش یافت و به نظر می‌رسد دیگر شاهد اصلاح آنچنانی در نمادهای معاملاتی نخواهیم بود.

نماگر بورس تهران یک ساعت ابتدایی را با رشد بیش از 1500 واحد پشت سرگذاشت و در ادامه راه روند صعودی شاخص کل (گرچه آرام‌تر) ادامه داشت تا در نهایت دماسنج با صعود 525 واحدی، در آستانه بازگشت به کانال 306 هزار واحد قرار بگیرد.

اما نکته قابل ذکر در جریان معاملات اول هفته خبر افزایش سرمایه تعدادی از خودرویی‌ها همچون«خساپا» بود، طبق آخرین اخبار منتشر شده افزایش سرمایه گروه خودروسازی سایپا از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها تایید شد.

بر این اساس طبق آئین نامه اجرایی تبصره 1 ماده 149 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم و براساس مصوبه هیئت مدیره شرکت مذکور، این گروه خودرو سازی قصد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها شامل (زمین، ساختمان و همچنین سرمایه گذاریهای بلند مدت) را دارد، این در حالی است که طبق شنیده‌ها در حال حاضر مکاتبات لازم با کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان تهران صورت پذیرفته و به محض اخذ مجوزهای لازم از مراجع قانونی مراحل اجرایی این جامه عمل خواهد پوشید؛ این خبر مهم همچنین منجر شد دو غول خودرویی بازار،«خساپا» و «خودرو» در مجموع با 254 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشته باشند.

بهبود شاخص کل بورس در هفته جاری

شایان ذکر است علاوه بر اخبار مثبت در جریان دادوستدها، بسیاری از تحلیل‌گران، کلیت بازار را مثبت ارزیابی کرده و کماکان روند متعادلی را برای آن درنظر می‌گیرند، به عبارت دقیق‌تر بازار سهام اکنون بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت و رفتارهای منطقی است.

گفتنی است در میان نمادهای تاثیرگذار، بانکی‌ها هم سهم قابل توجهی در رشد دماسنج بورس تهران داشتند، صف خرید «وپاسار» یک ساعت پس از آغاز معاملات از 25 میلیون عبور کرد و «وبملت» هم توانست با 95 واحد، نقش به سزایی در سبز شدن نماگر ایفا کند.

اما در این بین نفتی‌های بازار، متاثر از نوسان‌های نرخ جهانی نفت توفیق آنچنانی کسب نکردند و «فارس»، «شبندر» و «شپنا» اثر منفی بیش از 250 واحد را بر شاخص کل تحمیل کردند.

لازم به ذکر است در پایان ارزش معاملات بورس در روز جاری 1207 میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد و حق تقدم در نمادهای بورسی با رقم 1006 میلیارد تومان به ثبت رسید که در مقایسه با آخرین روز هفته قبل(سه‌شنبه) 79 میلیارد تومان کاهش داشت، به علاوه خالص خرید اشخاص حقیقی نیز با رقمی بیش از 30 میلیارد تومان نشان داده شد.

در میان گروه‌های معاملاتی هم بیشترین بازدهی متعلق به استخراج بود و در مقابل بیشترین زیان هم به نام گروه انتشار و چاپ ثبت شد.

همچنین در فرابورس، شاخص کل با رشد کم‌جان 9 واحدی همراه شد و توانست تا ارتفاع بیش از 3890 واحد پیشروی کند، در میان نمادهای فرابورسی «بجهرم» که برای ساعاتی صف خرید 20 میلیونی را به خود دید با 5.22 واحد بیشترین تاثیر مثبت را برآیفکس بگذارد و در مقابل «دماوند»، «مارون» و «قاسم» با حدود 9 بیشترین اثر منفی را بر دماسنج فرابورس تحمیل کردند، ارزش معاملات فرابورسی 575 میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد هم با رقم 432 میلیارد تومان به ثبت رسید.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام