برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


بلوکه شدن 120 هزار میلیارد تومان در موسسات غیرمجاز

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهبلوکه شدن 120 هزار میلیارد تومان در موسسات غیرمجاز

دوره دیجیتال مارکتینگ

بلوکه شدن 120 هزار میلیارد تومان در موسسات غیرمجاز

جدیدترین گزارشات از میزان نقدینگی بلوکه شده در موسسات بانکی غیرمجاز نشان می دهد که بالغ بر 120 هزار میلیارد تومان در این موسسات غیرمجاز بلوکه شده است.

در طول سالهای اخیر و در نتیجه فعالیت موسسات اعتباری غیرمجاز مقدار بسیار زیادی از نقدینگی به سمت بازار غیرمتشکل پولی روانه گردید. از زمانی هم که پایین آمدن نرخ سود بانکی در دستور کار قرار گرفت این موسسات موفق شدند با ارائه سودهای بالا و جذاب برای سپرده‌گذاران، هزاران میلیارد از نقدینگی بانک‌ها و موسسات مجاز را به سمت خود بکشانند موضوعی که مورد اذعان مدیران بانکی نیز قرار گرفت.

بلوکه شدن 120 هزار میلیارد تومان در موسسات غیرمجاز

با توجه به جدیدترین بیانیه از فرشاد حیدری-معاون نظارت بانک مرکزی- در حال حاضر با توجه به ساماندهی که در بازار غیرمتشکل پولی صورت گرفته، درصد نقدینگی که در غیرمجازها قرار دارد پایین آمده است. با توجه به اظهارات وی در سال ۱۳۹۰ که بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار ساماندهی وضعیت موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز به طور جدی‌ تری در دستور کار قرار گرفت، تقریباً ۲۵ درصد نقدینگی کشور در این موسسات قرار داشت و در حال حاضر با اقدامات صورت گرفته و کشیده شدن بانک‌ها و موسسات در چتر نظارت بانک مرکزی، درصد نقدینگی غیرمجازها از ۲۵ به ۱۰ درصد کاهش یافته است.

بررسی آمار نقدینگی حاکی از آن است که در سال ۱۳۹۰ تقریباً ۳۵۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی در ایران وجود داشته که با توجه به ۲۵ درصدی که مطرح می گردد از این مبلغ در اختیار غیرمجازها بود، تقریباً ۸۸ هزار میلیارد تومان را شامل می شود، مبلغی بسیار حائز اهمیت که بیش از یک سوم مجموع نقدینگی می باشد. اما با روال کاهشی که در ادامه رخ داد و در نتیجه کم شدن تعداد موسسات غیرمجازها از بازار پول، در حال حاضر نرخ ۱۰ درصدی از مجموع ۱۲۰۰ هزار میلیارد تومانی نقدینگی نشان از آن دارد که تا ۱۲۰ هزار میلیارد تومان از نقدینگی ایران در موسسات غیرمجاز قرار دارد که این نرخ تقریباً 0.1 کل را در بر می گیرد.

این در شرایطی است که به تازگی و با توجه به وضعیت نابسامانی که در موسسات غیرمجاز وجود دارد، گزارش‌های میدانی و اعلام مدیران شعب بانک‌ها از بیانگر این است که اکنون، مردم در روالی متفاوت از حتی چند ماه پیش در حال بیرون کشاندن سپرده‌های کلان خود از غیرمجازها به سمت بانک‌ها و موسسات اعتباری مجاز می باشند.

بلوکه شدن 120 هزار میلیارد تومان در موسسات غیرمجاز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام