برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

نخستین تاثیر کاهش سود بانکی بر بورس

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهنخستین تاثیر کاهش سود بانکی بر بورس

دوره دیجیتال مارکتینگ

نخستین تاثیر کاهش سود بانکی بر بورس

برچسب ها: بورس

در حال حاضر 47 نماد برای انواع اوراق در فرابورس وجود دارد که با کاهش سودهای بانکی توسط بانک مرکزی، در میزان استقبال از این اوراق تاثیر مثبت وجود داشته است.

ایرنا گزارش داد: معاون توسعه بازار شرکت فرابورس اعلام کرد: در حال حاضر 47 نماد برای انواع اوراق در فرابورس وجود دارد و کم شدن سود بانکی توسط بانک مرکزی، در میزان استقبال از اوراق اثر مثبت گذاشته است.

رضا غلامعلی پور به استقبال از اوراق اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: دنیا نسبت به اوراق اسلامی دید مثبتی پیدا کرده، به دلیل اینکه تعدادی از اوراق ما پشتوانه دارد که این مورد می تواند درحرکت دولت به این سمت امیدوار کننده باشد.

نخستین تاثیر کاهش سود بانکی بر بورسغلامعلی پور افزود: با وجود تنوع اوراق به دلیل نبود رتبه بندی و مشابه بودن سودرسانی، جهت سرمایه گذاران تفاوت شایانی ندارد کدام یک از آنها را انتخاب می کنند.

وی به اهمیت رتبه بندی شرکت ها اشاره کرد و گفت: در دنیا، موسسه های رتبه بندی صورت گرفته و بر همین اساس از تاثیر ضامن در انتشار اوراق کم شده است. برای مثال شرکت های معتبر و کم ریسک قادر هستند اوراقی با سود هشت درصد منتشر نمایند اما شرکت های با نقاط ضعف و ریسک بالا، اوراق با سود بالاتر نظیر 12 تا 15 درصد را منتشر می کنند و بر همین اساس سرمایه گذاران می توانند از بین آنها انتخاب کنند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر به خاطر نبود سازوکار رتبه بندی مجبور هستیم یک ضامن جهت انتشار اوراق در نظر بگیریم.

معاون توسعه بازار شرکت فرابورس  اظهار داشت: با توجه به تعیین ضامن برای انتشار اوراق، سرمایه گذاران مختلفی میان خرید اوراق و سرمایه گذاری در بانک احساس نمی کنند.
غلامی پور به انتشار «اوراق به کسر» اشاره داشت و اعلام کرد: انتشار این نوع اوراق از مصوبات بسیار مترقی کمیته بورس به شمار می رود که اجازه آن از دو سال پیش صادر شده است.

وی افزود: با توجه به سیاست جدید، ناشر قادر است با توجه به نرخ بازار، اوراق را انتشار داده و بر اساس آن، عرضه مجدد کند.

غلامعلی پور تصریح کرد: فرهنگ سازی اینکه هر تامین مالی روش خاص خود را دارد، ضروری است و و سازمان بورس ایران، فرابورس و رسانه ها باید در این خصوص اقدام نمایند.

غلامعلی پور به حذف قوارنین کاری در انتشار اوراق اشاره کرد و افرود: بانک مرکزی به شهرداری ها جهت انتشار اوراق مشارکت مجوز می دهد و دولت مجوز بانک مرکزی را صادر می کند. سازمان بورس نیز با مجوز دیگر بخش ها موافقت می کند اما سرانجام تمامی این اوراق به بازار ثانویه وارد می شود.

معاون توسعه بازار شرکت فرابورس همچنین بازنگری در چگونگی عرضه اوراق را خواستار شد و افزود: عرضه اوراق نباید فقط بصورت عمومی باشد، بلکه باید بطور خصوصی نیز انجام شود.

نخستین تاثیر کاهش سود بانکی بر بورس

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام