برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 24 دی ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

بورس پس از توافق یکه تازی می کند

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهبورس پس از توافق یکه تازی می کند

دوره دیجیتال مارکتینگ

بورس پس از توافق یکه تازی می کند

در اولین روز بورس بعد از اعلام توافق هسته ای ، جو روانی کم نظیری در بازار سهام شکل گرفته و اکثر شرکت ها حتی شرکت های بی ارتباط با موضوع تحریم ها با اقبال کم سابقه معامله گران مواجه شده اند. سهامداران ریسک پذیر و متضرر ماه های گذشته هم ضمن ابزار خوشحالی ، منتظر جبران زیان ها و کسب دستمزد صبوری یک ساله طی هفته های آینده هستند.

براساس این گزارش، این جریان که ناشی از پیش بینی وضعیت بسیار مناسب بازار سرمایه در سال جاری و رکورد دیگر بازارها مخصوصاً بازار های ارز و طلا است، موجب ورود سرمایه های هنگفت به بازار سهام شده اما در برابر این جریان غالب ، به دلایلی چون عدم تمایل سهامداران عمده ، انتظار ادامه رشد قیمت ها ، درصد پایین سهام شناور آزاد اکثر شرکت ها و ... خبری از عرضه سهام و عادی کردن عرضه و تقاضاها نیست.

این افزایش کم سابقه به خرید سهام موجب شده تا امروز در کنار رکورد شکنی بیشترین صف خرید برای سهام بانک صادرات با بیش از 1.4 میلیارد سهم، رکورد دیگری ثبت شود. به طوریکه طبق آمار سایت پارس فاینانس، ارزش تقاضا در صف های خرید به بیش از 1000 میلیارد تومان رسیده که رقمی بی سابقه است.

آنطور که بورس پرس گزارش داده، بر اساس نسبت تقاضا به عرضه این سایت ، در حال حاضر 260 برابر عرضه برای سهام، تقاضا وجود دارد. روند این نسبت نیز نشان می دهد در ساعات ابتدایی معاملات امروز این نسبت حدود 230 بود که لحظه به لحظه به فشار تقاضا افزوده می شود.صنایع بانکداری، پالایشگاهی و خودرو بالاترین نسبت های تقاضا به عرضه را تا این ساعت به خود اختصاص داده اند.

با این حال در برابر این حجم عظیم برای خرید سهام، تنها 89 میلیارد تومان تا ساعت 11:30 امروز معامله شده که نشان از عطش بی سابقه برای خرید سهام از یک سو و عدم تمایل به عرضه سهام از سوی دیگر است.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام