برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 12 خرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


افت شاخص بورس با صف‌های طولانی فروش

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهافت شاخص بورس با صف‌های طولانی فروش

دوره دیجیتال مارکتینگ

افت شاخص بورس با صف‌های طولانی فروش

به نظر می‌رسد نتیجه مذاکرات شب گذشته ۱+۵ باعث رفتار هیجانی سهامداران برای فروش سهام خود از صبح امروز شده است. البته نکته قابل توجه در این خصوص این است که بسیاری از فروشندگان، ازجمله کسانی هستند که به تازگی وارد بازار سرمایه شده اند و این قبیل از هیجانات موجب شد تا بدون درنظر گفتن کوچکترین احتمالی سهام خود را در بازار به فروش برسانند.

افت شاخص بورس با صف‌های طولانی فروش

 

در پایان معاملات امروز شاخص کل بعد از سه هفته روند مثبت خود امروز با هزار و 208 واحد سقوط روبرو شد و به نیمه کانال 74 هزار واحدی بازگشت این را می‌توان نشان افزایش سطح فروش در معاملات امروز پس از نتایج مسائل اقتصادی خارج از بورس دانست که موجبات سقوط شاخص کل را فراهم کرد.

سطح فروش تمامی نمادها در تالار بورس بیش از سطح خرید بود به طوری که در گروه بانکی ها بانک صادرات ایران و بانک ملت با روند کاهش 4 واحدی در گروه خودرویی‌ها،‌ ایران‌خودرو و سایپا به ترتیب با روند کاهشی 3.8 و 3.96 واحدی روبرو شدند علاوه بر این سرمایه گذاری صنعت نفت نیز کاهش 3.98 واحدی، سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان، کاهش 3.68 واحدی و صنایع آذرآب با کاهش 3.98 واحدی به کار خود پایان دادند این در حالی است که کلیه شاخصهای مهم بازار نیز روند منفی چشم‌گیری داشتند مخصوصا شاخص آزاد شناور که روند کاهشی 1736 واحدی و شاخص بازار دوم روند کاهشی 1862 واحدی را به خود اختصاص دادند.

شایان ذکر است شاخص صنعت با روند منفی 837 واحدی، شاخص 50 شرکت فعال‌تر با روند منفی 47 واحدی شاخص 30 شرکت بزرگ با روند منفی 73 واحدی و شاخص بازار اول با روند منفی 968 واحدی به کار خود پایان دادند.

گفتنی است، در معاملات امروز تالار حافظ اطلاعیه‌ای مهم‌ در خصوص عدم امکان فروش مجدد سهام نماد معاملاتی (فوکا)؛ توقف نماد معاملاتی(زلغدر)، (سیلام)، (بکام) و (گروه غذایی کالبر)؛ حراج مجدد نماد معاملاتی (بموتو) و بازگشایی نماد معاملاتی (پردیسه) صورت پذیرفت.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام