برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 18 فروردین ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


واکنش بازار به خبر تحریم‌های جدید

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهواکنش بازار به خبر تحریم‌های جدید

دوره دیجیتال مارکتینگ

واکنش بازار به خبر تحریم‌های جدید

بازار سکه و ارز داخلی در حالی هفته جدید را آغاز کرده که روز جمعه خبر تصویب تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران، مجامع بین المللی را تحت تأثیر قرار داد.

پس از اعلام تحریم های جدید علیه برخی از شرکت های ایرانی، مذاکرات کارشناسی ایران و گروه 1+5 در وین متوقف شد و کارشناسان ایرانی برای رایزنی های بیشتر به کشور بازگشتند.

انتشار این اخبار سیاسی باعث شد تا سکه امامی اولین روز هفته را با رشد قیمت نسبت به هفته گذشته آغاز کند و در ایستگاه 874 هزار تومانی قرار بگیرد. همچنین دلار که پایان هفته گذشته تا مدار 2920 تومان افت قیمت را ثبت کرد، دیروز شاهد بازگشت قیمت ها بود. دیروز صعود قیمت ها در بازار سکه و ارز همزمان با افزایش نگرانی های معامله گران بورسی و افت شاخص کل بازار سهام اتفاق افتاد.

همچنین افت حدود 30 دلاری بهای اونس طی روز پنج شنبه هفته قبل، پس از اعلام توافق مذاکره کنندگان کنگره آمریکا بر سر بودجه و گزارش وزارت بازرگانی آن مبنی بر رشد قابل توجه شاخص خرده فروشی اتفاق افتاد؛ اما روز جمعه باتضعیف دلار و شناسایی سود معامله گران شاهد رشد یک درصدی طلا بودیم. با این حال در آستانه برگزاری نشست 17و 18 دسامبر فدرال رزرو، تحلیل گران و فعالان بازار با احتیاط عمل می کنند.

با توجه به نشست پیشروی فدرال رزرو، در هفته جاری معامله گران به اتفاق نظری در مورد روند هفته آتی اونس نرسیدند تا در نظرسنجی این هفته تارنمای کیتکو از 23 شرکت کننده، 9 نفر به کاهش و 8 نفر به افزایش قیمت ها رأی دهند و 6 نفر نیز انتظار حفظ قیمت های فعلی را داشته باشند.

یکی از کارشناسان سکه و ارز در رابطه با وضعیت معاملات این بازار به خبرنگار ما گفت: اواسط هفته گذشته دلار در ادامه گام های کاهشی خود، حمایت 2950 تومانی را از دست داد اما جمعه شب خبر تصویب تحریم ها و توقف مذاکرات در وین باعث شد تا بازار سکه و ارز به مدار صعودی بازگردند. به طوری که روز شنبه دلار با افزایش 20 تومانی تا مدار 2960 تومان پیشروی کرد و سکه امامی نیز در نهایت با رشد 17 هزار تومانی در کانال 881 هزار تومانی قرار گرفت. بطوریکه نگرانی ها نسبت به پایدار بودن یا نبودن توافقات ژنو باعث رشد قیمت ها شد.

این کارشناس در ادامه افزود: به نظر می رسد جو حاکم بر بازار همچنان مثبت باشد و در این شرایط معامله گران و مردم انتظار حل و فصل اختلاف ها و کاهش تنش ها را دارند. بنابراین پیش بینی می شود امروز نیز روند صعودی قیمت ها با شتاب کمتری ادامه داشته باشد و در اواسط هفته با مشخص شدن وضعیت و رسیدن اخبار جدید، بار دیگر بازار به کانال نزولی خود بازگردد. در هر صورت، دلار برای پیشروی خود در مدار صعودی، مقاومت 2960 تا 2970 تومانی را دارد و اگر از حجم تنش های سیاسی کاسته نشود، می توان انتظار ثبت رکوردهای بالاتر را داشت. در سوی دیگر نیز سکه در شرایط فعلی با مقاومت 880 هزار تا 890 هزار تومان روبرو است و حتی در صورت گذشتن از این محدوده، در مقاومت روانی 900 هزار تومان با اصلاح قیمت ها روبرو خواهد شد.

این کارشناس در مورد روند عرضه و تقاضا نیز افزود: دیروز با افزایش قیمت ها شاهد اعمال فشار فروش بر بازار از سوی معامله گران بودیم که این امر می تواند مانع جهش قیمت ها شود. چراکه موج امیدواری ها به حل و فصل تنش ها و پایدار ماندن توافقات ژنو در بازار مانع جهش قیمت ها می شود و اگر این خوش بینی از بین برود، با تغییر روند عرضه و تقاضا شاهد افزایش اقبال خریداران و رشد چشمگیر قیمت ها خواهیم بود.

شایان ذکر است در غیاب اونس جهانی در بازار طلای داخلی هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در محدوده 880 هزار تومان و هر دلار آمریکا در محدوده 2955 تومان خرید و فروش می شود.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام