برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

نقش مؤثر بانک صادرات در شبکه بانکی کشور به گفته دکتر سيف رئيس کل بانک مرکزی

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهنقش مؤثر بانک صادرات در شبکه بانکی کشور به گفته دکتر سيف رئيس کل بانک مرکزی

دوره دیجیتال مارکتینگ

نقش مؤثر بانک صادرات در شبکه بانکی کشور به گفته دکتر سيف رئيس کل بانک مرکزی

رئیس کل بانک مرکزی: شرایط سخت سالهای اخیر باعث نشد از روحیه کار و تلاش در بدنه اجرایی بانک صادرات ایران کاسته و ضعفی در عملکرد و صورتهای مالی این بانک دیده شود.

 

 

نقش مؤثر بانک صادرات در شبکه بانکی کشور به گفته دکتر سيف رئيس کل بانک مرکزی

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی ج.ا.ا در گردهمایی مدیران شبکه بانک صادرات ایران که با حضور مهندس پیشرو مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، مدیران امور، استان‌ها و رؤسای ادارات مرکزی این بانک برگزار شد بر بسیج نیروها در راستای خدمت رسانی به مردم عزیز کشور تأکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به اهداف کلان بانک مرکزی برای ایجاد ثبات اقتصادی منطقی در کشور گفت: بانک مرکزی به دنبال ایجاد ثبات اقتصادی و ایجاد تعادل در اقتصاد کشور است لذا در این شرایط حساس یک جهت‌گیری و برنامه‌ریزی اصولی داریم و با استفاده از ابزارهای نظام بانکی و سیاست‌های پولی به دنبال کنترل تورم از طریق کنترل نقدینگی و ایجاد اشتغال با مدیریت بازار ارز و حمایت از تولیدات داخلی هستیم.

وی افزود: باید بنیان‌های نظام بانکی تقویت شود و نمی‌توان با ظاهرسازی و غفلت از محتوا به موفقیت دست یافت باید بنیان‌ها را تقویت کنیم تا شاخص‌ها با وجود بنیانی قوی رشد کنند.

دکتر سیف با اشاره به اولویت‌های بانک مرکزی گفت: اولویت اول ما اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی است که نیاز به سرمایه در گردش برای افزایش ظرفیت تولید خود دارند. اولویت بعدی سرمایه‌گذاری در واحدهای تولیدی نیمه تمام است که با تزریق نقدینگی می‌توان آن‌ها را به بهره‌برداری رساند و راه‌اندازی این واحدهای تولیدی اثرات ضد تورمی دارد. همچنین لازم است نرخ سود بانکی با واقعیت جامعه و تورم موجود متناسب باشد و اعلام هر نرخ دستوری باعث ایجاد حرکت‌های غیراصولی در شبکه بانکی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: حضور مردم در انتخابات منشاء تحقق حماسه سیاسی و زمینه‌ساز یک دولت خدمتگزار با محوریت تدبیر، عقلانیت و امید شد که نشانه‌های اولیه آن درگزارش‌های 100 روزه رئیس جمهور نمایان است.

دکتر سیف با اشاره به نسبت بالای مطالبات معوق در بانک‌ها گفت: باید به صورت حرفه‌ای با این معضل برخورد کرد و این موضوع توسط خود بانک‌ها پیگیری می‌شود. در بانک‌ها لازم است با تدبیر و برنامه‌ریزی درست در کاهش این نسبت اقدام شود.

وی افزود: ما موظف به حفظ حقوق ذینفعان نظام بانکی هستیم و باید برای تقویت ساختارهای مالی متمرکز شویم و سوددهی بانک‌ها را افزایش دهیم. با وصول مطالبات بخش اعظمی از منابع و پتانسیل نهفته آزاد می‌شود و در شرایط فعلی باید یک برنامه مستمر و مدون برای کاهش مطالبات غیرجاری داشته باشیم و دارایی‌های غیربازده خود را به حداکثر بازدهی برسانیم.

وی با اشاره به افزایش سرمایه بانک صادرات ایران گفت: این اقدام خوب و موفقی بوده و کفایت سرمایه بانک صادرات ایران را به 8 درصد ارتقا داده است. اقتصاد کشور در سال‌های اخیر بسیار بزرگ شده است ولی بانک‌ها در وضعیت سابق خود باقی مانده‌اند و نیاز به افزایش سرمایه دارند تا بتوانند به درستی در عرصه اقتصادی کشور و رفع نیازهای واحدهای تولیدی و صنعتی ایفای نقش کنند.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به ساختار و تشکیلات موجود در بانک‌ها گفت: لازم است ساختار بانک‌ها ارتقاء یابد تا در مواجهه با ریسک‌های متنوع کنونی، عملکرد مطلوبی داشته باشند. در حال حاضر بانکها ساختارهای سازمانی جدید و فرآیندهای نوآورانه‌ای در دستور کار قرار داده‌اند که لازم است با شتاب بیشتری دنبال شود. البته بانک صادرات ایران با توجه به دارابودن شبکه گسترده در خارج از کشور و ارتباط مستمر با بانک‌های بین‌المللی این توان را دارد که ضمن الگو گرفتن از این بانک‌ها، در ایجاد تحول در ساختار سازمانی پیشتاز شبکه بانکی شود.

رئیس کل بانک مرکزی در پایان گفت: با اشرافی که به فرهنگ سازمانی بانک صادرات ایران دارم و با شناختی که از مدیران و کارکنان این بانک دارم، مطمئن هستم که نقش مؤثری در شبکه بانکی کشور خواهد داشت و در آینده شاهد موفقیت‌های روزافزون این بانک در عرصه داخلی و بین المللی خواهیم بود.

مهندس پیشرو، مدیر عامل بانک صادرات ایران در این گردهمایی، انتصاب دکتر سیف به سمت رئیس کل بانک مرکزی را منشأ موجی از امید، اشتیاق و شعف در مدیران و کارکنان بانکی دانست و گفت: با حضور ایشان جو بلاتکلیفی جای خود را به امید و احترام و تکریم داد و روابط بانک‌ها با بانک مرکزی در سایه تعاملات حرفه‌ای و اصولی تقویت شد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران همچنین بازگشت آقای دانیالی از مدیران با درایت و با سابقه صادراتی به جمع مدیران بانک را کمک بزرگ و فرصت مغتنمی دانست و در ادامه با اشاره به افزایش سرمایه بانک گفت: با افزایش سرمایه اخیر، بانک صادرات ایران به بزرگترین بانک خصوصی کشور تبدیل شد که این افزایش سرمایه کمک شایانی در اعطای تسهیلات و قیمت سهام داشت و در حال حاضر سهام بانک صادرات یکی از جذاب ترین سهم‌ها در بورس است.

وی افزود: این بانک دارای بزرگترین شبکه بانکی بین المللی است و با تحریم‌ها فشار سنگینی بر بانک تحمیل شده است که با برداشته شدن تحریم و کاهش موانع شاهد سودآوری بیشتر بانک خواهیم بود و لذا کمیته‌ای برای فعال‌کردن و احیای مجدد طراحی کرده‌ایم تا بتوانیم بیش از سنوات قبل نقش محوری داشته باشیم.

مدیرعامل بانک صادرات ایران در پایان خاطرنشان کرد: افتخار می‌کنیم که با کمک همکاران فرهیخته و دلسوز این بانک کارنامه‌ای درخشان ارائه و بانک موفقی را به آیندگان تحویل دهیم تا در پیشگاه باریتعالی، مقام معظم رهبری، دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی، ملت عظیم الشأن ایران، مشتریان و ذینفعان بانک سربلند باشیم.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام