برای شرکت رایگان در وبینار ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 بهمن ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «ثروت آفرینی در شرایط جدید اقتصاد ایران»فرصت

بررسی روند حرکت بازار سکه و طلا در اول هفته

اخبار مدیرانبورس، بانک و بیمهبررسی روند حرکت بازار سکه و طلا در اول هفته

دوره دیجیتال مارکتینگ

بررسی روند حرکت بازار سکه و طلا در اول هفته

بازار سكه و ارز داخلی هفته گذشته روزهای پرنوسانی را پشت سر گذاشت به طوری که اعلام توافق مذاكرات هسته ای ایران و گروه 1+5 در ژنو و لغو تحریم ها باعث شد تا سكه و دلار با سقوط قیمت ها مواجه شوند.

سكه امامی كه تحت تأثیر اخبار مثبت سیاسی و همچنین روند نزولی اونس جهانی تا ایستگاه 815 هزار تومان عقب نشینی كرده بود با حضور خریداران در كف قیمت ها به مدار860 هزارتومانی بازگشت تا نزول قیمت ها پس ازمذاكرات فقط دو روز ادامه داشته باشد.

در این میان دلار نیز كه مدتی بود در محدوده‌ 2900 تا 3000 تومان نوسان می‌كرد تحت تأثیر خبر لغو تحریم ها مقاومت 2900 تومانی خود را رد كرد و به قیمت های 2865 تومان نیز دست یافت اما در ادامه هفته به نظر می رسید كاهش قیمت ها آنچنان نیز مورد نظر مسئولان بانك مركزی و دلالان نبود تا باردیگر با حمایت از نرخ دلار شاهد بازگشت این ارز تا 2950 تومان باشیم. همچنین خبر عدم تزریق سهمیه بانك مركزی برای صرافان از جمله محرک هایی بود كه دلار را به سمت مدار سه هزار تومانی حركت ‌داد.

در هر حال به نظر می رسد طبق نظر كارشناسان بازار، تحریم ها و عدم توافق در مذاكرات هسته ای تنها علت نابه سامانی اقتصاد كشور محسوب نبوده و نمی توان انتظار داشت كه با توافقات هسته ای دلار تا مدار 2500 تومان یا كمتر از آن سقوط كند. بازار ارز به بهبود زیرساخت های اقتصادی و مدیریت منسجم نیاز دارد. همان طور كه مشخص شد تنها تأثیر این توافقات، كاهش های هیجانی بود که نشان می دهد بازارها همچنان بدون توجه به پارامترهای اقتصادی و با اتكا به اخبار سیاسی جهت گیری می‌كنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، از تركیه خبر می‌رسد كه سفیر ایران در این كشور اعلام كرده، تجارت طلا میان ایران و تركیه پس از كاهش تحریم ها با حجم كمتر در مقایسه با سال گذشته ادامه خواهد داشت.

زمانی كه آناكارا در مقابل واردات نفت و گاز طبیعی از ایران امكان خرید طلا از یکی از بانك های این کشور را برای ایرانیان فراهم می‌كردتجارت طلا میان ایران و تركیه در سال 2012 به بالاترین ركورد خود را ثبت كرد .

علیرضا بیگدلی، سفیر ایران در ترکیه همچنین اظهار داشت: با توجه به مشكلات انتقال پول به ایران در سال 2012، تجارت طلا با تركیه به حداکثر خود رسید و در شرایط فعلی به نظر می رسد دیگر نیازی به ادامه روند قبلی نباشد.

همچنین روز جمعه اونس در آستانه ثبت ركورد بیشترین نزول ماهانه از ماه جون تاكنون قرار گرفت آمار اقتصادی مثبت از امریكا، معامله گران را به سمت بازار كالا كشاند تا همچنان نگرانی ها از زمان توقف محرك های مالی فدرال رزرو، بازار را تحت تأثیر قرار دهد.

طی سه هفته گذشته اونس زیر قیمت 1300 دلار معامله شده و این هفته نیز با تعطیلی روز پنجشنبه محدوده نوسان اندكی را ثبت كرد. با وجود این كه طلای خالص روز جمعه بدون تغییر خاصی معامله شد پلاتینیوم، نقره، پلادیوم با افزایش قیمت ها همراه شدند.

در این میان روز جمعه بنا بر اعلام دفتر آمار اتحادیه اروپا نرخ بیکاری در ماه اكتبر كاهش یافته و به 12.1 درصد رسید تا اولین كاهش را پس از ماه فوریه سال 2011 به ثبت برساند. همچنین با افزایش نرخ تورم مصرف كننده در ماه اكتبر كه بیش از پیش بینی ها بود؛ نشانه هایی از بهبود وضعیت اقتصادی منطقه یورو نمایان شد.

كارشناس اقتصادی بانك برنبرگ می گوید: آمار اقتصادی به طور حتم بر تصمیمات هفته پیش رو بانك مركزی اروپا تأثیر می گذارد. جلسه بانك مركزی اروپا روز پنج شنبه برگزار خواهد شد. در نشست ماه گذشته، این بانك نرخ بهره را كاهش داده بود.

همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی آخرین قیمت 1255دلار و 10 سنتی را ثبت کرد.در بازارطلای داخلی نیز هر سکه امامی هفته جدید را در محدوده 869 تا 855 هزار تومان و هر دلار آمریکا در محدوده2953 تا 2927 تومان آغاز کرد.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام