برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 10 آذر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


مقالات - صفحه 10

تئوریهای مدیریتمقالات

دوره دیجیتال مارکتینگ

مقالات

نوآوری بیشتر با گروه های کاری متنوع تر

برچسب ها: مدیریتنوآوری

گروه‌های کاری متنوع می‌توانند نتایج بهتری را برای شرکت شما به ارمغان بیاورند. در اینجا به چگونگی ایجاد تنوع برای فراهم کردن کسب‌وکاری نوآور‌تر می‌پردازیم.

سال ۲۰۰۳ بیل سوان، استاد روان‌شناسی دانشگاه تگزاس در شهر آستین تصمیم گرفت پی ببرد که چگونه تنوع و گوناگونی کارمندان در گروه‌های کاری می‌تواند روی عملکرد کلی گروه تاثیر بگذارد. سوان و همکارانش برای بررسی این موضوع ۴۰۰ دانشجوی رشته MBA را انتخاب کردند و آن‌ها را به گروهای ۴ تا ۶ نفره با پیشینه‌های گوناگون تقسیم کردند. درطول دوره نیمسال اول، دانشجویان می‌بایست در این گروه‌ها با یکدیگر کار می‌کردند و در پایان نیمسال، عملکرد آن‌ها اندازه‌گیری می‌شد.

ادامه مطلب...

دورکاری راه حلی برای زمان کار انعطاف پذیر

متخصصان علم مدیریت از مدت‌ها قبل‌، کاهش ساعات کاری را از ۹ به ۵ ساعت پیش‌بینی می‌کردند. به اعتقاد آن‌ها، باید از اینترنت و تکنولوژی موبایل ممنون باشیم که اکنون می‌توانیم هر زمان و هر جایی که می‌خواهیم کار کنیم.

پس چرا هنوز بعضی‌ها به‌‌ همان شیوه ساعت کاری سنتی ادامه می‌دهند یا حداکثر به شکل کمی‌ توسعه یافته‌تر آن بسنده می‌کنند؟ واقعیت این است که هر چند مناسبات انعطاف‌پذیری در کار، امروزه رایج شده است، اما تعداد کمی از شرکت‌ها هستند که برای این موضوع، برنامه یا سیاست رسمی اتخاذ کرده باشند و حتی تعداد کمی ‌از مدیران آمادگی آن را دارند که برای کارمندان برنامه زمانی جایگزین تعریف کنند. اما این به آن معنا نیست که شما ایده انعطاف پذیری در کار را کنار بگذارید. این فقط به آن معنا است که مسوولیت ارائه برنامه‌ای که برای خود شما، رییستان و سازمان متبوعتان کارآمد باشد، بر عهده خود شما است.

ادامه مطلب...

چگونه به دیگران اعتماد می کنیم؟

برچسب ها: مدیریت

اعتماد یک عنصر مهم در موفقیت یک ارتباط کاری است، ولی این موضوع ریسک هم به همراه دارد. سرپرستی که به یکی از کارکنانش برای انجام یک کار مهم اطمینان می‌کند و آن کارمند آن کار مهم را به خوبی انجام نمی‌دهد، ممکن است سر این موضوع یک پاداش بزرگ یا حتی مقامش را از دست بدهد.

با توجه به ریسکی که به آن اشاره شد، ایجاد اعتماد میان طرفین نیازمند زمان است تا به افراد اجازه داده شود میزان قابل اطمینان بودن یکدیگر را بسنجند، ولی برخی از تصمیمات هم هستند که بدون شناخت قبلی صورت می‌گیرند.

ادامه مطلب...

چگونگی ایفای نقش زنان و مردان در جایگاه مدیریت

برچسب ها: مدیریت

سوزان استاتبرگ، یکی از اعضای انجمن مدیران زن، در یک جلسه پرسش و پاسخ به بحث درباره مطالعه جدیدی پرداخت. این مطالعه در زمینه چگونگی ایفای نقش زنان و مدیران زن در مقابل مدیران مردمردان در جایگاه مدیریت بود و علل کمتر بودن تعداد مدیران زن را بررسی کرده است.

اخیراً در فرانسه قانونی وضع شده است که مطابق آن می‌بایست حداقل ۲۰ درصد از اعضای هیات مدیره در شرکت‌های فرانسوی، زن باشند. وضع این قانون جدید دوباره موجب رواج بحث و جدال‌‌ها در ایالات متحده درباره تعداد کم زن‌ها در بین اعضای هیات مدیره سازمان‌ها شد.

در اواخر سال ۲۰۱۰ انجمن حرفه‌ای مدیران زن همراه با شرکت مشاوره هدریک و استراگل و بوریس گرویسبرگ از مدرسه کسب و کار هاروارد، تحقیق موثری در این زمینه انجام داده‌اند.

ادامه مطلب...

صفحه 10 از 13

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام