برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 26 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


فن آوری اطلاعات چگونه به کمک ورزشکاران می آید؟

سیستم های اطلاعاتیمقالاتفن آوری اطلاعات چگونه به کمک ورزشکاران می آید؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

فن آوری اطلاعات چگونه به کمک ورزشکاران می آید؟

فناوری اطلاعات در بسکتبالورزش بسکتبال، تنها یک ورزش سریع و پرانرژی نیست، بلکه یک کسب و کار بسیار بزرگ نیز هست. تیم های حرفه ای عضو اتحادیه ملی بسکتبال در ایالات متحده (NBA)، به طور متوسط سالانه 5 میلیون دلار به هر بازیکن خود پرداخت می کنند. لذا ، باشگاه های ورزشی نیز امروزه مانند دیگر کسب و کارهای جهانی، با مشکلاتی نظیر هزینه های بالای دستمزد کارکنان، مسافرت کارکنان و دیگر هزینه های سازمانی دست و پنجه نرم می کنند.


در طول یک فصل از مسابقات که هر تیم تا 82 بازی را انجام می دهد، هر گونه اطلاعی هر چند کوچک از نقاط ضعف و قوت رقبا و بازیکنان خودی، کمک بزرگی به مربی تیم برای تمرین و برنامه ریزی بهتر می کند که نهایتاً منجر به کسب امتیازات بیشتر، بُردهای بیشتر و پول بیشتر می شود. اما یک مربی چگونه قادر است حجم زیادی از اطلاعات تیم ها و بازیکنان مختلف را جمع آوری کرده و با تحلیل آنها، تصمیم گیری کند؟


شرکت Synergy Sports Technology راه حلی برای مربیان یافته است. حدود 30 کارشناس در این شرکت، وظیفه ی جمع آوری داده ها را بر عهده گرفته اند. به این صورت که آنها با قطعه قطعه کردن فیلم هر مسابقه بر اساس مالکیت توپ، روش بازی هر قطعه را با یک تَگ به یکی از صدها دسته ی موجود تخصیص داده و بدین ترتیب، در هر دسته، قطعات مختلفی از مسابقات مختلف به همراه ویدیوی آنها قرار می گیرد. همین رویه برای تمام بازیکنان نیز اعمال می شود تا تمام حرکات بازیکنان طبقه بندی شده و نهایتاً حجم زیادی از اطلاعات بدست می آید.


اطلاعات فوق در یک بانک اطلاعاتی ذخیره شده و از طریق سایت شرکت قابل دسترس است. مربیان با پرداخت آبونمان، وارد سایت شده و با استفاده از فهرست های مختلف، ویدیوهای مورد نیاز خود را پیدا می کند. به این ترتیب می توان تیم ها، بازیکنان، تاکتیک ها و نقاط ضعف و قوت آنها را مطالعه و تحلیل کرد. حتی بازیکنان نیز می توانند با تماشای ویدیوها، خود را قبل از هر مسابقه آماده کنند. نکته ی جالب دیگر آنست که این سیستم، نه تنها بازی های فصل جاری را تحلیل می کند، بلکه تحلیل بازی های فصل های گذشته تا 10 سال پیش را نیز دارا می باشد.


تاکنون 14 باشگاه حاضر در لیگ حرفه ای آمریکا از این خدمات استفاده کرده اند. اگرچه این سیستم جایگزینی برای مربیان تیم ها نیست و اگرچه با زیاد شدن مشتریان، مزیت رقابتی بدست آمده از آن کمتر و کمرنگ تر می شود، اما دستکم هزینه ی مسافرت های مربیان و تحلیلگران برای تماشای بازی های رقبا و همچنین یافتن استعدادهای جدید را کاهش می دهد.


راه حل معرفی شده در بالا، به خوبی نشان می دهد که چگونه سیستم های اطلاعاتی برای غلبه بر هزینه های فزاینده ی دستمزد و مسافرت ها به کمک باشگاه های ورزشی می آیند.


این مطلب توسط آقای احمد میرخانی و با استفاده از منابع زیر تألیف شده است.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت


منابع مورد استفاده در این مطلب:

کتاب انگلیسی:

Management Information Systems نوشته ی Ken Laudon و Jane Laudon

سایت انگلیسی:

The New York Times

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

ورود یا ثبت نامدوره دیجیتال مارکتینگ

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام