برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 26 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


بابک بختیاری، مؤسس آیس پَک

کارآفرینیمقالاتبابک بختیاری، مؤسس آیس پَک

دوره دیجیتال مارکتینگ

بابک بختیاری، مؤسس آیس پَک

آیس پکحتماً شما نیز تا به حال نام آیس پک را شنیده اید، به خصوص اگر ساکن تهران باشید. بابک بختیاری موسس و صاحب امتیاز فروشگاه های زنجیره ای آیس پک را می توان به یقین از پدیده های جوان در عرصه ی کارآفرینی داخل کشور دانست. مجموعه ی تحت مدیریت او در کمتر از دو سال توانسته ۱۳۰ فروشگاه (118 شعبه در داخل و 12 شعبه در امارات متحده، هندوستان، مالزی، تایلند، سنگاپور، ونزوئلا، سوریه، انگلستان و کویت) ایجاد نماید. چنین رشد سریعی شاید یک رکورد در نوع خود باشد، چرا که بزرگترین اغذیه فروشی های زنجیره ای در دنیا نظیر مک دونالدز و استارباکس نیز در دو سال ابتدایی فعالیت، تنها یک شعبه تأسیس کردند.

به گفته ی سایت شرکت، بختیاری از بدو تاسیس این مجموعه در نظر داشته که آیس پک را به عنوان اولین و بزرگترین مجموعه زنجیره ای ایرانی به دنیا معرفی نماید و در سراسر دنیا شعبات آیس پک را دایر نماید. الگوی او کشور هائی نظیر آمریکا هستند که بیش از ۵۰ درصد صادرات خود را در ورای سیستم های زنجیره ای و برند سازی در دیگر کشور ها بدست می آورند. اکنون آیس پک نیز مواد اولیه مورد نیاز شعبات خارجی خود را از ایران صادر می کند.

بابک بختیاری کیست؟

متولد 1357 و اهل تهران است. به گفته ی خودش از سنین‌ پایین همیشه‌ به‌ دنبال‌ كار و پیشرفت‌ در زمینه‌های‌ مختلف‌ بوده‌ كه‌ اغلب‌ بامشكل های‌ متعددی‌ روبرو شده‌ است‌. اما پس‌ از پشت‌ سر گذاشتن‌ شكست ها، كسب‌ تجربه های‌ جدید، مطالعات‌ گسترده‌ و الگوبرداری‌ از تجربه‌ های‌ افراد موفق‌، آیس پک را تأسیس کرده است. از راه اندازی بوفه و فروش ساندویچ سرد در سه مدرسه در تهران، تا تعمیر و فروش مبلمان اداری دست دوم و بالاخره تولید و فروش میز تحریر و میز کامپیوتر، بخشی از تجربیات او هستند. فروش میز کامپیوتر اگر چه به سرعت تبدیل به فروشگاه زنجیره ای شد، اما به دلایلی ورشکست شد. او شریک خوب را یک نعمت می داند، ضمناً هر کدام از شکست هایش را یک شکست طلایی می داند که تجربیات تازه ای به او داده اند و عامل اصلی موفقیت او شده اند. بختیاری می گوید که آیس پک را با پشتوانه ی بدهی (!) سیصد میلیون تومانی ناشی از همان کسب و کار شکست خورده، آغاز کرده است. یکی از انگیزه های او بازپرداخت همین بدهی بوده است. در واقع، شکست ها عامل پیروزی و حرکت های بعدی او شده اند. در باره ی ایده ی تولید آیس پک می گوید: از دوران كودكی بستنی‌ها را با هم زدن، رقیق می كردم. همچنین بستنی را با موز یا اسمارتیز هم می‌زدم و می‌خوردم و از این كار لذت می‌بردم. با تكیه بر تجارب گذشته، به این فكر افتادم كه یك بستنی متفاوت به مردم عرضه كنم. فكر متفاوت بودن از ذهنم بیرون نمی‌رفت. تصمیم گرفتم بستنی ای بسازم که رقیق‌تر و حاوی میوه باشد و بسته بندی آن طوری باشید که بتوان از طریق نی آن را نوشید. در ابتدا نمونه‌های اولیه را آماده كردم و برای چشیدن به اعضای فامیل و آشنایان دادم. وقتی که استقبال خوب آنها را دیدم، تصمیم گرفتم ایده خود را عملی كنم. پس از جست‌وجوی فراوان، توانستم دستگاه بسته بندی كننده ی لیوان و نی مخصوص كه بستنی در آن جریان یابد را یافتم و آماده ی راه‌اندازی اولین شعبه ی آیس پك شدم...

هم اکنون مواد اولیه ی تهیه ی آیس پک در کارخانه ای واقع در خیابان دماوند تهران تولید می شود. این کارخانه با وسعت بیش از پنج هزار متر مربع، مجهز به دو سردخانه بزرگ، انباری به وسعت یک هزارویکصد مترمربع و فضای اداری است که مسئولیت تدارکات شعب، توزیع و پخش محصولات و به طور کلی تامین مواد اولیه مورد نیاز شعب را بر عهده دارد. در حال حاضر این مجموعه روزانه چهل هزار کیلو بستنی را به شعب آیس پک ارسال مینماید.


آیس پک کارآفرینی

محصولات فعلی آیس پک

راز موفقیت از نگاه بابک بختیاری

بختیاری 5 عامل را برای ایجاد یک کسب و کار مؤثر می داند:

  1. تخیل‌ و رویا پردازی‌
  2. باور شخص كارآفرین‌ در به‌ انجام‌ رساندن‌ ایده اش
  3. برنامه‌ریزی‌ كامل‌
  4. شروع‌ به‌ كار و تلاش
  5. داشتن هدف‌

بختیاری در مورد نیاز کارآفرین به سرمایه و ایده ی خوب می گوید: برای شروع هر کاری به یک سرمایه ی اولیه نیاز است. حتی اگر قرار باشد در یک دکه سیگار بفروشید، نیاز مند یک حداقل سرمایه هستید. اما موفقیت تنها با داشتن سرمایه زیاد به دست نمی آید. سرمایه های کوچک را همه می توانند تهیه کنند ولی با یک ایده ی خوب و جدید و با همان سرمایه ی کم میتوان شروع کرد و به موفقیت رسید. ممکن است فردی سرمایه زیادی هم داشته باشد ولی با ایده ای تکراری در کارش شکست بخورد.

مسؤولیت اجتماعی آیس پک

مجموعه ی آیس پک به دنبال توسعه ی امور فرهنگی و ورزشی، بخشی از توان و فعالیت های خود را صرف این امور نموده است. در سال 1386 با تشکیل تیم بدنسازی و شرکت در مسابقات کشوری، آیس پک به مقام دومی دست پیدا کرد. همچنین از مسابقات فوتبال و والیبال و کارتینگ هنرمندان در تهران و مسابقات بوکس و کارتینگ بندر عباس در سال ۱۳۸۶ حمایت مالی کرده است.

بابک بختیاری تاکنون حدود 1700 شغل مستقیم و بیش از پنج هزارشغل غیرمستقیم (در زمینه ی تولید، توزیع ،نگهداری و امور برون مرزی شرکت) ایجاد کرده است و به سبب تلاش هایش، در سال 1387 به عنوان کارآفرین نمونه ی کشور و در سال 1386 به عنوان کارآفرین نمونه ی استان تهران و کارآفرین برتر کشور انتخاب شد. هم اکنون شعبات آیس پک، محصولات خود را در چهار گروه آیس پک ها، دونات ها، پیش غذاها و نوشیدنی های گرم و سرد عرضه می کنند.

در پایان باید اذعان کرد که آقای بختیاری از مفاخر کارآفرین در کشور عزیزمان هستند و از همین جا به ایشان و همکارانشان خسته نباشید گفته و موفقیت هر چه بیشتر را برایشان آرزو می کنیم.

 

این مطلب توسط آقای احمد میرخانی و با استفاده از منابع زیر تألیف شده است.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت


منابع مورد استفاده در این مطلب:

سایت فارسی:

آیس پک، درباره ی ما، معرفی بابک بختیاری

مصاحبه مجله شادکامی با آقای بابک بختیاری: جوانترین کارآفرین ایرانی

مصاحبه مجله سپیده دانایی با بابک بختیاری: تمام معادلات را بر هم زدم

خانه ی کارآفرینان ایران: زندگی نامه ی مؤسس آیس پک

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

نظرات   

 
-4 #31 سعید ۱۳۹۵-۰۲-۱۱ ۰۱:۱۱
بابک بختیاری یک کلاهبردار و دلاله
مراقب رباشید با کمی تحقیق میفهمید تمام این کاراش کلاهبرداریه
مراقب باشید پول برای خرید تابلو بهش ندید کلاه سرتون میذاره کلی از نمایندگیی هاش شکایت ازش کردند و کلیشون ورشکست شدند

کلاهبرداره پولتون را میکشه بالا اینا دلالند فقط دروغ میگن
خودش کلاهبردار تحت تعقیبه که هیچی به اسمش نیست شرکت به اسم پدر کلاهبردارشه
بازگو کردن
 
 
-1 #32 بابک کلاهبردار ۱۳۹۵-۰۳-۱۵ ۱۱:۱۸
خواهشمندم نسبت به خبرمربوط به بابک بختياري به عنوان کارآفرين نمونه
بررسي ودقت بيشتري نمائيد.تا الان چندين حکم از دادگاه به علت بدهي به
مردم بابت فروش امتياز آيس
پک حسابهاي بانکيش رو در بانک صادرات واقتصاد نوين بستن،من خودمم که حکم
دادگاه دستمه ولي نه خودش تو دفترش پيدا ميشه نه پول تو حسابش هست ،هر
چند وقت يکبار هم که يکي از شعبه هاش دارن تعطيل ميشن شعبه دربند-ونک
-ميرداماد -اسلامشهر-پارک ساعي -جمهوري-تجريش و
درصورت درخواست تمام مدارک مثبته بدهکاري نامبرده را برايتان ارسال خواهم کردمختلف سخنراني ميکرده وراهکار ارائه ميداده (حدوده چند صد میلیون چک برگشتي دست مردم داره-درصورت تمايل حاضرم مدارک دادگاه وچکهاي برگشتي اين آقا را ارائه کنم)
بازگو کردن
 
 
0 #33 داود ۱۳۹۸-۰۵-۲۷ ۱۱:۳۹
سلام - من مطمئنم هر فردی که بیشتر از حد معقول رشد میکنه , هدف گذاریش روی انحصار دیگرانه .پس فکر نمیکنم بابک بختیاری بتونه کمک به رشد من کنه ..دوست دارم در مسیر رشدباشم و نمایندگی بگیرم ولی متاسفانه ما ایرانیها فقط (من) رو در نظر میگیریم
بازگو کردن
 

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

ورود یا ثبت نامدوره دیجیتال مارکتینگ

راهنمای خرید و فروش پژو ۴۰۵

حضور برخی خودروها در بازار خودروی کشور آن‌قدر نهادینه و قدیمی شده است که خرید و فروش آن‌ها امری بسیار عادی و روتین تصور می‌شو...

ادامه مطلب...
More:

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام