برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


اقتصاد مدیریت - صفحه 6

اقتصاد مدیریت

دوره دیجیتال مارکتینگ

اقتصاد مدیریت

نگاهی به اقتصاد کانادا در سال 2009

در این مطلب؛ اطلاعاتی بسیار کلی پیرامون برخی شاخصهای اقتصاد کلان کانادا ارائه شده است و به تحلیل اقتصادی پرداخته نشده است.

کانادا یکی از مهمترین تامین کنندگان محصولات کشاورزی در جهان است. مزارع کانادا تامین کننده ی مهمی برای گندم و سایر غلات دراقتصاد کانادا جهان هستند. همچنین کانادا منابع ارزشمندی از گاز و نفت دارد. آنها بزرگترین تولید کننده ی روی، اورانیوم هستند و مهمترین ذخایر نیکل، طلا و سرب جهان را در اختیار دارند.

احتمالاً شما هم قبول دارید که کانادایی ها از ثروتمند ترین ملتهای جهان هستند.با وجود آن که کانادا از صنعت پیشرفته ای برخوردار است و معادن و منابع زیرزمینی فراوانی دارد و از قضا کشاورزی در آن بسیار پررونق است اما باید بدانید که همچون تمام کشورهای توسعه یافته دیگر، بخش خدمات سهم بیشتری از تولید ناخالص داخلی (GDP) آنها دارد.

کانادا از معدود کشورهای جهان است که در مجموع به طور خالص صادر کننده‌ی انرژی است (بسیاری از کشورها، صادر کننده‌ی گونه ای از انرژی هستند؛ اما با واردات گونه ای دیگر از انرژی در مجموع صادرکننده انرژی محسوب نمی شوند) .

ادامه مطلب...

اقتصادهای جهان و واحدهای پولی

برچسب ها: اقتصاد

ضعف اقتصاد و سياست‌های فعالانه فدرال‌رزرو، ارزش‌دلار را از ماه ژوئن به اين سو پايين برده است. آيا اين وضعيت ادامه مي‌يابد؟

سه ماه پیش كه بحران بدهی در اروپا به نگرانی بازار‌ها درباره ریسك مستقل منجر شد، به نظر می‌آمد كه تمام راه‌ها به‌دلار ختم می‌شود. ارزش‌دلار در برابر دیگر ارز‌های بزرگ جهانی یعنی ین، پوند و یورو، رو به افزایش بود. در حالی كه سرمایه‌گذاران مطمئن نبودند كه نقدینگی خود را در قالب چه ارزی نگه دارند، به نظر می‌آمد كه نقش‌دلار به عنوان ارز ذخیره دنیا به مزیتی بسیار گرانبها برای آن تبدیل شده است. اقتصاد آمریكا بهترین اقتصاد در میان گروهی از اقتصاد‌های ضعیف به نظر می‌رسید. ظاهرا صحنه برای بهبود ‌دلار چیده شده بود.

ادامه مطلب...

اقتصاد یارانه ها

برچسب ها: اقتصاد

حذف یارانه‌های بخش کشاورزی، بهداشت و درمان،آموزش،محصولات نفتی و غیره یکی از دستورات کلیدی بانک جهانی برای کشورهای در حال توسعه است. احتمالاً این سیاست با فرض بالا بردن قدرت اقتصادی کشورها مورد تجویز قرار گرفته است. اگر چه حذف یارانه‌هااقتصاد یارانه ها می‌تواند تاثیر منفی بر فقرای این کشورها داشته و به آشفتگی‌های سیاسی دامن بزند.گواه این ادعا تظاهرات مردمی در کشور غنا در سال 2005 است. حذب جدید میهن پرستی دولتی این کشور یارانه سوخت را حذف کرده بود. با این حال آیا یک استدلال اقتصادی اجباری و یا یک بنیاد قوی برای حذف یارانه‌ها وجود دارد؟ آیا این سیاست الزاماً کارایی اقتصادی کشورهای در حال توسعه را افزایش می‌دهد؟ پاسخ به این پرسشها از جمله انگیزه‌های نوشتن این متن است.

اقتصاد در مکتب نئو کلاسیک مدرن بر پایه رقابت پذیری کامل در بازارها استوار است.

ادامه مطلب...

صفحه 6 از 6

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام