برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 28 مهــر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


میلیاردری که از واکس زدن شروع کرد

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتیداستانهای مدیریتیمیلیاردری که از واکس زدن شروع کرد

دوره دیجیتال مارکتینگ

میلیاردری که از واکس زدن شروع کرد

برچسب ها: میلیاردرها

دنیس واشنگتن صنعتگری آمریکایی است که با ثروت 2/4 میلیارد دلار در جایگاه دویست و یکم ثروتمندان جهان در سال 2010 قرار دارد. مجله فوربز واشنگتن را به عنوان پنجاه و هشتمین فرد ثروتمند آمریکایی معرفی کرده است. او یکی از مالکان و سهامداران یک کنسرسیوم بزرگ خصوصی به نام شرکت‌های واشنگتن است.

دنیس آر واشنگتن در سال 1934 در اسپوکان در ایالت واشنگتن متولد شد اما کمي‌بعد خانواده او به زادگاه مادرش در میسولا در ایالت مونتانا نقل مکان کردند. دنیس در سن هشت‌سالگی به بیماری فلج اطفال دچار شده بود که خوشبختانه بهبود یافت. خانواده واشنگتن خانواده ثروتمندی نبودند، اما دنیس واشنگتن همواره اعتقاد دارد که والدینش افرادی خوب بودند و پدرش نیز فردی سخت‌کوش و قوی بوده است.

البته والدین دنیس از هم جدا شدند و او نیز در ایالت‌های کالیفرنیا،‌ واشنگتن و مونتانا در کنار بستگان خود زندگی مي‌کرد و به مدارس مختلف مي‌رفت. او در سن 14 سالگی مستقل شده بود و می توانست با کار در خواربار فروشی‌ها،‌ توزیع روزنامه، واکس زدن کفش‌ها در ایستگاه قطار و کار کردن به عنوان مکانیک در یک مکانیکی کسب درآمد کند. دنیس دو سال آخر دبیرستان را نزد مادربزرگش در میسولا گذراند. او مي‌گوید که مادربزرگش او را بسیار دوست داشت و رویاها و علائقش را باور داشت. دنیس پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان و در زمان جنگ جهانی دوم از خانواده خود جدا شد و به برمرتون در واشنگتن رفت تا در یک کارخانه کشتی سازی نظامي‌مشغول به کار شود. وی سپس به آلاسکا رفت تا در یک شرکت عمرانی کار كند. او دو سال بعد به مونتانا باز گشت و نزد عموی خود که صاحب یک شرکت عمرانی بود مشغول به کار شد. دنیس واشنگتن در سن 26 سالگی تبدیل به نایب رييس بزرگ‌ترين شرکت عمرانی مونتانا شد.

دنیس واشنگتن کسب و کار خود را در سال 1964،‌ زمانی که 30 ساله بود، شروع کرد. او در آغاز تنها یک وام 30 هزار دلاری و یک بولدوزر برای شروع کسب و کارش داشت. دنیس واشنگتن توانست شرکت عمرانی واشنگتن را راه‌اندازی کند که کار اصلی آن در زمینه قراردادهای ساخت بزرگراه بود. البته اولین قرارداد شرکت واشنگتن کار پر چالش ساخت یک پارکینگ در قله صخره‌ای پارک ملی گلاسیر بود. وی سپس به ساخت جاده‌های جنگلی پرداخت که او را به سمت بزرگراه‌سازی سوق داد. واشنگتن تا سال 1969 این شرکت را به بزرگ‌ترين شرکت عمرانی در مونتانا تبدیل کرد.

دنیس واشنگتن در دهه 1970 به حوزه معدن و سد سازی وارد شد. وی همچنین در سال 1986 یک معدن مس و مولیبدنیوم در بوت در ایالت مونتانا را خرید و با موفقیت توانست آن را به کاربری مجدد رسانده و آن را تبدیل به یک معدن بسیار سودآور کند.

این موفقیت به واشنگتن کمک کرد تا بتواند دامنه کسب و کار خود را گسترده تر کرده و به حوزه‌های مختلفی چون خطوط آهن، خدمات دریایی،‌ حمل و نقل دریایی،‌ هواپیمایی و املاک و مستغلات وارد شود. شرکت عمرانی واشنگتن در سال 1996 با خرید شرکت جهانی ساخت و ساز و مهندسی موریسون- نادسن در بویس در ایالت ایداهو،‌ گروه بین‌المللی واشنگتن را شکل داد.

واشنگتن دارایی‌های شخصی دیگری هم دارد که شامل بزرگ‌ترين خط آهن خصوصی ایالات متحده و یکی از بزرگ‌ترين شرکت‌های حمل و نقل دریایی در کانادا مي‌شود.

دنیس واشنگتن همچنین مالک یک ملک بزرگ در جزیره استوارت در بریتیش کلمبیا است که در آن یک حوضچه ماهیگیری و یک زمین گلف نیز ساخته شده است. استادیوم فوتبال واشنگتن – گریزلی در دانشگاه مونتانا نیز به احترام واشنگتن به نام او نامگذاری شده است.

دنیس واشنگتن ازدواج کرده و دو فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن میسولا در ایالت مونتانا است.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

ورود یا ثبت نامدوره دیجیتال مارکتینگ

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام