برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


میلیاردی از صنعت مواد غذایی ونزوئلا

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتمیلیاردی از صنعت مواد غذایی ونزوئلا

دوره دیجیتال مارکتینگ

میلیاردی از صنعت مواد غذایی ونزوئلا

لورنزو مندوزا میلیاردری ونزوئلایی است که در راس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خصوصی در ونزوئلا به نام امپرزاس پولار قرار دارد. وی در سال ۲۰۱۰ با ثروت ۵/۳ میلیارد دلار در جایگاه دویست و پنجاه و هشتم ثروتمندان جهان قرار گرفت.

آلخاندرو لورنزو مندوزا گیمِنِز در ۵ اکتبر سال ۱۹۶۵ در کاراکاس در ونزوئلا متولد شد. والدین او لورنزو آلخاندرو مندوزا کوینترو و لئونور گیمنز پوکاترا بودند.
پدر بزرگ لورنزو مندوزا، مندوزا فلوری موسس شرکت خانوادگی پولار بود. او ابتدا از صنعت صابون شروع کرد و سپس به صنعت نوشیدنی‌ها وارد شد. لورنزو مندوزا در دوران نوجوانی در شرکت پولار کار می‌کرد. کار او تخلیه بار کامیون‌های کارخانه یا پر کردن کیسه‌های آرد بود. لورنزو مندوزا به این شکل کسب و کار را از پایه آموخت. پدر لورنزو فارغ‌التحصیل رشته روان‌شناسی از دانشگاه مادرید بود و می‌دانست که تربیت درست فرزندان کار بسیار دشواری است. به همین دلیل بود که می‌خواست لورنزو کار در شرکت را از‌‌‌ همان سنین نوجوانی بیاموزد. لورنزو مندوزا به دانشگاه فوردهام در نیویورک رفت و از این دانشگاه با مدرک کار‌شناسی مهندسی صنایع فارغ‌التحصیل شد. پدر لورنزو در زمان تحصیل وی در این دانشگاه در ۵۵ سالگی درگذشت. وی سپس برای ادامه تحصیل به دانشگاه MIT رفت و در سال ۱۹۹۳ با مدرک MBA از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. وی پس از مرگ پدرش اداره کسب و کار خانوادگی را به دست گرفت.

لورنزو مندوزا در حال حاضر مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت مواد غذایی و نوشیدنی در ونزوئلا، امپرزاس پولار، به شمار می‌رود. او از زمان ریاست گروه امپرزاس پولار تمرکز خود را بر بازسازی تصویر تمامی ‌شرکت‌های این گروه و حفظ رشد اقتصادی آن قرار داده است. گروه پولار تحت مدیریت مندوزا گام‌های بزرگی را ورای راه‌های سنتی این شرکت برداشته است. برای مثال این گروه در صنایع دیگری چون بانکداری، خرده فروشی، پتروشیمی‌و نفت سرمایه‌گذاری کرده است. در کل مندوزا معتقد است که باید در تمام بخش‌های ونزوئلا که معرف مزیت‌های رقابتی است، سرمایه گذاری کرد. در حال حاضر امپراتوری پولار شامل ۴۰ شرکت با بیش از ۱۷ هزار کارمند می‌شود.

این شرکت تولید کننده دامنه وسیعی از محصولات غذایی مثل پاستا، برنج، روغن، بستنی، نوشیدنی، آب معدنی، ‌ سودا و انواع اسنک‌ها است. لورنزو مندوزا همچنین از سال ۲۰۰۹ به عنوان یکی از مدیران گروه تله ویزا، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های رسانه‌ای اسپانیایی زبان در دنیا، انتخاب شد. لورنزو مندوزا یک ورزشکار حرفه‌ای هم هست. او به اسکی روی برف و آب، بیس بال، دویدن و تنیس علاقه دارد. وی همچنین از خوانندگان با علاقه تاریخ معاصر آمریکای لاتین است. لورنزو مندوزا با یکی از دختران فامیل خود به نام ماریا آلکساندرا پولیو ازدواج کرده و گفته می‌شود شش فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن کاراکاس است. خانواده مندوزا همچنین در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های خیریه در ونزوئلا را اداره می‌کند.


منبع: روزنامه دنیای اقتصاد مورخ ۱۶ اسفند ۱۳۸۹

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام