برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 26 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


صنعت شیرینی و شکلات آمریکا

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتصنعت شیرینی و شکلات آمریکا

دوره دیجیتال مارکتینگ

صنعت شیرینی و شکلات آمریکا

برچسب ها: وال مارتکسب و کار

صنعت شیرینی، شکلات و آبنبات آمریکا دارای بیش از 1600 تولید کننده است که سالانه فروش محصولات این صنعت بالغ بر 17 میلیارد دلار است. شرکتهای Mars، Nestle،Cadbury و هرشی از شرکتهای بزرگ فعال در این صنعت هستند. این صنعت در آمریکا قدری پراکنده است به طوری که 50 شرکت بزرگ آمریکایی سهم بازاری کمتر از 40 درصد را دارند، اما باید دقت داشت که بعضی شرکتها توانسته اند در بخشهای مشخصی از بازار بر آن چیره شوند، مثلاً هرشی و مارس در شکلات، ریگلی در آدامس و همین طور Jelly Belly  در ژله شرکتهای غالب هستند.

صنعت شیرینی و شکلات آمریکا صنعت شیرینی و شکلات آمریکا هرشی


این صنعت را می توان به سه بخش عمده تقسیم کرد : شرکتهای که شکلات را از دانه ی کاکائو تولید می کنند، شرکتهایی که شکلات را می خرند و آبنباتهای شکلاتی تولید می کنند و در آخر هم شرکتهایی که آبنبات های غیر شکلاتی تولید می کنند.


چشم انداز رقابتی

مهمترین عامل پیش راننده ی تقاضا در صنعت شیرینی و شکلات، ذائقه ی مردم و رشد جمعیت است، و فاکتورهای موثر برای تولید کنندگان به منظور ایجاد سود بیشتر کارایی در تولید، کارایی در زنجیره تامین و بازاریابی است. در این بین، شرکتهای بزرگ دارای مزیت به خاطر صرفه جویی در مقیاس و قدرت چانه زنی بالای خود به منظور تامین مواد اولیه ی با کیفیت و ارزان تر دارند و شرکت های کوچک (small business) توان تولید محصولات اختصاصی تر و جذب سهم بازار بیشتر از محیط محلی خود را دارند. این صنعت در آمریکا، بسیار سرمایه بر است  و میانگین فروش به ازای هر کارگر در سال معادل 300 هزار دلار است.

محصولات و مواد اولیه

همان طور که اشاره شد، محصولات عمده ی این صنعت شکلات، آبنبات های شکلاتی و آبنباتهای غیر شکلاتی هستند. همان طور که نمودار زیر نشان می دهد، آبنباتهای غیر شکلاتی نیمی از میزان فروش این صنعت را به خود اختصاص داده است و پس از آبنباتهای شکلاتی و در نهایت شکلات قرار دارد.

سهم محصول از صنعت شکلات

مواد اولیه ی کلیدی در این صنعت شامل شیر، بادام، بادام زمینی، گردو، پسته، کاکائو، شکر و کره کاکائو است. تهیه ی موادی چون شیر و شکر در آمریکا برای تولید کنندگان مشکل چندانی ایجاد نمی کند برای خرید سایر مواد اولیه باید عموماً از طریق وارد کنندگان اقدام کنند خصوصاً برای کاکائو قیمت این محصول بسیار وابسته به میزان تولید این میوه ی ارزشمند در غرب آفریقا و آمریکای جنوبی دارد.

شکل زیر چگونگی تغییر قیمت برخی مواد اولیه در سال 2009 را نشان می دهد، در این شکل که از انجمن ملی صنعت شیرینی آمریکا گرفته شده است، علت افزایش قیمت پسته، کاهش تولید و برداشت این محصول در ایران اعلام شده است.

مواد اولیه

مطابق آن چه در نمودار زیر مشخص است، فروش این صنعت در سال 2009 با افزایش روبرو بوده است، در حالی از نظر وزنی کاهش داشته است.

فروش صنعت شکلات

با توجه به نموداری که در ادامه آمده است، هر شهروند آمریکایی در سال 2008 به طور متوسط 93 دلار برای خرید شکلات هزینه کرده است.

سرانه مصرف شکلات

در بین اسنکها، آمریکایی های گرایش بسیاری به شکلات و آبنبات دارند و این محصول رتبه ی دوم را دارد.

رتبه شکلات در بین اسنکها

اما کانال های مختلف فروش محصولات این صنعت و سهم آنها هم در نوع خود جالب است، به جدول زیر نگاه کنید و سهم وال مارت را در فروش محصولات این صنعت را با سایرین مقایسه کنید.

میزان فروش کانالهای مختلف فروش

این مطلب توسط آقای سید حمیدرضا عظیمی و با استفاده از منابع زیر تالیف شده است.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

منابع مورد استفاده در این مطلب:

سایت انگلیسی:

hoovers

candyusa

candyindustry

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام