برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 31 شهریور ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


اقتصاد اوکراین و جام ملتهای اروپا

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتاقتصاد اوکراین و جام ملتهای اروپا

دوره دیجیتال مارکتینگ

اقتصاد اوکراین و جام ملتهای اروپا

برچسب ها: مدیریت ورزشی

اوکراین به همراه لهستان، یکی از دو میزبان مسابقات جام فوتبال ملت‌های اروپا در سال ۲۰۱۲، برای مسابقات آماده می‌شود. ساخت دو ورزشگاه جدید، چهار پایانه در فرودگاه، هتل‌ها و جاده‌های جدید، میلیارد‌ها یورو برای این کشور هزینه به دنبال داشته است. بانک ملی اوکراین هم مجموعه‌ای از سکه‌ها ی طلا و نقره برای یادبود مسابقات ضرب کرده است.

سوالی که مطرح می‌شود این است که اوکراین چه در آمدی از جام ۲۰۱۲ خواهد داشت؟ به عبارت دیگر برگزاری مسابقات چه تاثیری بر اقتصاد این کشور می‌تواند داشته باشد؟

 

دیدگاههای مختلفی در این زمینه وجود دارد. عده‌ای معتقدند با وجود سرمایه گذاری‌های دولتی نمی‌توان انتظار داشت که مسابقات درآمد چندانی برای این کشور داشته باشد.

آوکسانا کوزیاکیو، مدیر اجرایی موسسه پژوهش‌های اقتصادی و مشاوره سیاسی، از کسانی است که خیلی خوش بین نیست. به نظر او به علت عدم وجود سرمایه گذاری‌های خصوصی، برگزاری مسابقات در اوکراین تاثیر مثبتی بر اقتصاد این کشور نخواهد داشت.

به زعم گروهی دیگر، نباید تنها روی اثرات کوتاه مدت متمرکز شد. سرمایه گذاری برای ساخت استادیوم‌های جدید ورزشی در کنار توجه ویژه به جاذبه‌های گردشگری و بخش حمل و نقل اوکراین باعث شده است، این موارد مورد عنایت بخش مالی قرار بگیرند. در واقع برگزاری مسابقات جام ملتهای اروپا در اوکراین بهانه‌ای به دست داده است تا هزینه بیشتری برای بازسازی برخی بنا‌ها در این شهر اختصاص داده شود.

هرچه باشد، خوش بینان و بدبینان در یک مورد اتفاق نظر دارند. اثرات دراز مدت این مسابقات تجربه بسیار جالبی خواهد بود. همچنین فرصتی دست می‌دهد برای معرفی جاذبه‌های توریستی و تجاری اوکراین به سرمایه گذاران اروپایی.

آندری استپانوف یکی ازمقامات اصلی اداره بازرسی بین المللی شرکت مشاور دولوآت است. این شرکت حامی مالی اوکراینی جام ملت‌ها ی ۲۰۱۲ است. به گفته وی صرف این هزین‌ها از تاثیرات مثبت برگزاری جام ۲۰۱۲ بر اقتصاد اوکراین است.

البته نباید در مورد در آمدهای کوتاه مدت انتظار معجزه داشت. ولادیمیر گونچاروف، مدیر منطقه‌ای شرکت دولوآت است. به نظر او محاسبه دقیق سود حاصل از فروش یادگاری‌ها، به عنوان در آمد کوتاه مدت ممکن نیست.

رویکرد دیگری نیز نسبت به تاثیر برگزاری جام ملت‌ها بر اقتصاد اوکراین وجوددارد. گروهی هستند که این مسئله را به صورت یک طرح در معرفی اوکراین به سایر کشورهای جهان می‌بینند.

در خوش بینانه‌ترین حالت اوکراین حدود یک میلیارد یورو در آمد خواهد داشت. این در حالی است که حدود چهار میلیارد یورو، معادل سی و پنج میلیارد گرونای اوکراین هزینه کرده است.

آنچه مسلم است این است که نمی‌توان ادعا کرد طی یک ماه مسابقات موفقیت مالی چشمگیری عاید اوکراین شود. چیزی که مهم است این است که میزبانی اوکراین چه نقشی برمعرفی این کشور به سایر کشور‌ها و تصویرش در دید عمومی خواهد داشت؛ چیزی که با معیارهای مالی قابل اندازه گیری نیست.

 

منبع: جام جم

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام