برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


استیو جابز و 6 رمز موفقیت او

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتاستیو جابز و 6 رمز موفقیت او

دوره دیجیتال مارکتینگ

استیو جابز و 6 رمز موفقیت او

برچسب ها: کارآفرینی

مغزی متفکر در دنیای تکنولوژی و فن آوری‌های دیجیتال، فردی که کار خود را با مشکلات فراوان آغاز کرد، اکنون به نامی قابل احترام و صاحب سبک در دنیای تجارت مبدل شده است.استیو جابز

او در کودکی فرزند خوانده بودن را تجربه کرده و در دوران جوانی پس از ۶ ماه تحصیل از کالج اخراج شد. در آن زمان وی حتی به سختی می‌توانست هزینه‌های غذای روزانه خود را تامین کند. اما سرانجام پس از پشتکار فراوان و پشت سر گذاشتن موانع بسیار در مسیر فعالیت‌های کاری، موفق به تاسیس یکی از شرکت‌های نوآور و خلاق در زمینه فن آوری‌های دیجیتال و کامپیو‌تر شد.

بله! به احتمال بسیار زیاد درست حدس زده‌اید، این فرد کسی نیست جز استیو جابز، مرد همه کاره و خالق شرکت اپل و استدیو انیمیشن پیکسار. اما آیا تابحال با خود فکر کرده‌اید که چه عواملی سبب کسب موفقیت‌های بی‌نظیر و شهرت جهانی جابز شده است؟ می‌توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا رموز موفقیت او را از زبان خودش بشنوید.

۱ - متفاوت باشید و متفاوت فکر کنید

به اعتقاد اسیو جابز یک دزد دریایی خوب بودن بهتر از پرداختن به فعالیت‌های روزمره و یکنواخت یک افسر نیروی دریایی است. از این رو یکی از توصیه‌های همشیگی وی به کسانی که قصد ورود به دنیای تجارت را دارند این است که متفاوت بودن و متفاوت فکر کردن را سر لوحه کارهای خود قرار دهند.

۲ - آینده نگر و دور اندیش باشید

به اعتقاد استیو جابز هرگز نباید از‌‌ همان ابتدا برای کسب درآمد در چند حرفه و بطور همزمان به کار بپردازید. بلکه می‌توانید فعالیت خود را با کارهای پاره وقت و ساده آغاز کرده و پس از کسب تجربیات لازم حوزه کاری خود را گسترش دهید. نکته مهمی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد این است که تنها برنامه کاری روز آینده خود را مد نظر قرار ندهید، بلکه دورنمای کلی فعالیت تجاری خود را نیز در نظر داشته باشید.

۳ - کاری را که از آن لذت می‌برید انجام دهید

به اعتقاد استیو جابز همواره و در صورت امکان قبل آغاز فعالیت کاری خود علائق و احساسات خود را در نظر بگیرید، سپس کاری را که دوست دارید انجام دهید، انتخاب کرده و ایده‌های خلاقانه خود را برای متفاوت کردن آن بکار بگیرید. جابز همواره می‌گوید که تنها راه دستیابی به موفقیت این است که به کاری که انجام می‌دهید، عشق بورزید.

۴ - همواره به دنبال آموختن نکات جدید باشید

به اعتقاد استیو جابز همواره چیزهای جدیدی در این جهان برای آموختن وجود دارند. به عنوان مثال حتی می‌توان از گفت‌و‌گو با مشتری‌ها نکات جدیدی را آموخت و ایده‌های جدیدی را از این طریق بکار گرفت. بیاموزید که چگونه همانند همکاران و شرکای خود باشید، اما هیچ‌گاه این نکته را فراموش نکنید که این شما هستید که می‌توانید چیزهای بیشتری را از آن‌ها یاد بگیرید. همچنین به نظر جابز آموختن نحوه انتقاد درست و بی‌طرفانه از رقبای تجاری از اهمیت بسیاری در دنیای تجارت برخوردار است.

۵ - روحیه تجارت داشته باشید

به اعتقاد استیو جابز در دنیای تجارت باید همواره به دنبال کشف ایده‌های جدید و بزرگ باشید. ایده‌هایی که از قابلیت تبدیل شدن به واقعیت در کوتاه‌ترین زمان ممکن برخوردار هستند. در اکثر مواقع، برداشتن اولین گام سخت‌ترین کار ممکن در دنیای تجارت است، پس این شجاعت را داشته باشید تا از روح و قلب خود پیروی کنید.

۶ – تمام تلاش خود را به کار گیرید

به اعتقاد استیو جابز در دنیای تجارت باید هر آنچه را که در توان دارید برای بهتر انجام دادن فعالیت‌های کاری خود، بکار بگیرید. اینکه در چه شغلی مشغول به فعالیت هستید از اهمیت چندانی برخوردار نیست بلکه کسب موفقیت است که مسیر را برای پیروزی و موفقیت‌های آینده شما هموار می‌سازد.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

منبع: پول نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

ورود یا ثبت نامدوره دیجیتال مارکتینگ

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام