برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 26 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


3 رمز موفقیت در کسب و کار

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشت3 رمز موفقیت در کسب و کار

دوره دیجیتال مارکتینگ

3 رمز موفقیت در کسب و کار

اگر نسبت به فعالیت تجاری خود دقیق و حساس هستید و قصد دارید درآمد و سرمایه خود را افزایش دهید این امر مستلزم رعایت قوانین خاصی است. به عبارت دیگر بدون در اختیار داشتن اطلاعات مکفی نمی‌توانیم در عرصه فعالیتهای اقتصادی به موفقیت دست یابیم.

البته همواره استثناهائی وجود دارد و ما افرادی را می‌بینیم که بسیار خوش شانس بوده و بدون آشنائی با قوانین تجارت، موفقیت های بزرگی را کسب کرده‌اند. اما شاید ما جز آن دسته از افراد خوش شانس نباشیم.


پس بهتر آن است که در مسیر پیشرفت اقتصادی خود همواره به اصول و قوانین تجارت احترام گذاشته و از آن‌ها تبعیت کنیم. هر چند که آشنائی با اصول و قوانین مذکورموفقیت در کسب و کار نیازمند مطالعات گسترده و بعضا تجربه نمودن برخی از مسائل است . در ادامه اصول کلی برای کسب موفقیت در فعالیت‌های تجاری بصورت کوتاه و فشرده مورد اشاره قرار می‌گیرد:

دیدگاه روشن

افراد موفق در تجارت کسانی هستند که دیدگاه و تصویری روشنی را از حوزه فعالیت، ابزار لازم برای فعالیت‌های تجاری و مهم‌تر از همه اهداف خود در اختیار داشته باشند. دیدگاه شما در تجارت همانند نقشه‌ای است که مسیر حرکت را مشخص کرده و بر اساس آن رابطه دقیق و منسجمی میان امور تجاری برقرار می‌گردد.

اگر آگاه نباشید که به چه منظور به تجارت می‌پردازید و یا در چه زمینه‌ای بهتر است شروع به فعالیت تجاری نمایید، تنها وقت، پول و انرژی ارزشمند خود را بدون دستیابی به هدفی خاص به هدر داده‌اید. اما دیدگاهی جامع و مشخص نسبت به مسائل تجاری به حفظ تمرکز شما در مواجه با فراز و نشیب‌های پیش رو در فعالیت‌های تجاری و سرمایه گذاری کمک می‌کند.

موقعیت مناسب فعالیت‌های تجاری

یکی از دلایل اصلی شکست فعالیت‌های تجاری بزرگ عدم توجه به موقعیت‌های بکر سرمایه گذاری است. موقعیت مناسب در فعالیت‌های تجاری بزرگ معمولا به بازار هدف و یا حوزه سرمایه گذاری خاص برمی گردد. اما در فعالیت‌های تجاری کوچک این مسئله به اینکه چرا و چگونه به تجارت می‌پردازید بستگی دارد.

اگر حوزه فعالیت و سرمایه گذاری خود را مشخص و محدود نسازید از تمرکز لازم برای انجام امور برخوردار نخواهید بود. در فعالیت‌های تجاری بزرگ این مورد مصداق جمله «قادر نیستید همه را از خود راضی نگه دارید» است و در فعالیت‌های تجاری کوچک‌تر نیز ما را به یاد عبارت «هر کاری را نمی‌توانید انجام دهید» می‌اندازد.

تجارت و برنامه‌های بازاریابی

مقوله بازاریابی در تجارت از اهمیتی بسیار برخوردار است. برنامه‌های بازاریابی مشخص و جذاب می‌تواند مزیت‌های کالا و خدماتی را که ارائه می‌دهید مشخص ساخته و علاوه بر آن در کشف بازارهای سرمایه گذاری جدید و اتخاذ راهبردهای مفید در جهت کنترل بازار هدف موثر باشد. اما در فعالیت‌های تجاری کوچک بازاریابی به شما در تعیین راهبرد فروش کالا کمک می‌کند.

هم چنین به وسیله آن متوجه می‌شوید که ارزش شروع فعالیت در بازار سرمایه گذاری جدید و خطرات پیش رو در این مسیر به چه میزان است. میزان فروش در فعایت‌های تجاری کوچک به این مسئله که شما چگونه فعالیت و اقدامات خود را مدیریت می‌کنید بستگی دارد.
بازاریابی مدون، آگاهی از نیاز بازار، شناخت ساختارهای تجاری و مدیریت خطرات پیش رو در فعالیت‌های تجاری کوچک از عوامل موثر در تضمین موفقیت و دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده شما به شمار می‌رود.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت


منبع : پول نیوز به نقل از Investment Articles

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام