برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 28 مهــر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


میلیاردری سرشناس در دولت روسیه

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتمیلیاردری سرشناس در دولت روسیه

دوره دیجیتال مارکتینگ

میلیاردری سرشناس در دولت روسیه

برچسب ها: میلیاردرها

پیو‌تر آون رییس بزرگ‌ترین بانک خصوصی روسیه و یکی از زیرمجموعه‌های بزرگ گروه آلفا، بانک آلفا است.

وی با ثروت ۶/۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰ در جایگاه دویست و چهل‌ونهم ثروتمندان جهان قرار گرفت. پیو‌تر آون ثروت خود را از صنعت نفت، بانکداری و مخابرات دوربرد به‌دست آورده است.

پیو‌تر آون (یا پی‌تر آون) در ۱۶ مارس سال ۱۹۵۵ در مسکو متولد شد. پدر او، اولگ ایوانوویچ آون، یک متخصص در علوم کامپیو‌تر، فیزیک و ریاضیات و استاد دانشگاه ایالتی مسکو بود و مادرش نیز به عنوان معلم در یک موسسه کار می‌کرد. پیو‌تر در مسکو بزرگ شد و در دبیرستان معروفی که ویژه فرزندان افراد سر‌شناس شهر بود، تحصیل کرد. او در سال ۱۹۷۲ از مدرسه خصوصی ریاضیات فارغ‌التحصیل شد و سپس به دانشکده اقتصاد دانشگاه ایالتی مسکو رفت و از این دانشگاه در سال ۱۹۷۷ فارغ‌التحصیل شد. آون تحصیلات خود را ادامه داده و در سال ۱۹۸۰ با مدرک دکترای اقتصاد از دانشگاه مسکو فارغ‌التحصیل شد.

پیو‌تر آون پس از اتمام تحصیلاتش بین سال‌های ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۸ به عنوان محقق به موسسه تحقیقات مطالعات سیستم در آکادمی علوم جماهیر شوروی مشغول به کار شد. او از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۱ نیز به‌عنوان مشاور وزارت امور خارجه شوروی مشغول به کار بود. او در همین زمان نیز در یک موسسه تحقیقاتی در وین اتریش روی تحلیل سیستم‌های کاربردی مشغول به کار بود.

پیو‌تر آون در سال ۱۹۹۱ رییس کمیته الزامات اقتصاد خارجه دولت روسیه شد و به طور همزمان نیز جانشین اول وزیر خارجه روسیه بود. او در سال ۱۹۹۲ به مدت چندماه جانشین رییس کمیسیون پول و اقتصاد دولت روسیه شد. آون در دسامبر سال ۱۹۹۲ از مقام خود استعفا داد و از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۳ مشاور رییس شرکت لوگو بود. پیو‌تر آون در سال ۱۹۹۳ به عنوان دومای ایالتی روسیه انتخاب شد، اما در ژانویه سال ۱۹۹۴ از مقام خود استعفا داد. او در سال ۱۹۹۳ نیز شرکت فایننس آون (فینپا) را تاسیس کرد و خود رییس آن شد و توانست بازار این بخش را از آن خود کند.

آون در سال ۱۹۹۴ با می‌خاییل فریدمن آشنا شد و به زودی تبدیل به یکی از سهامداران بانک آلفا شد. او در سال ۱۹۹۴ رییس این بانک و همچنین رییس کنسرسیوم گروه آلفا شد. آون در سال ۱۹۹۸ به عنوان یکی از اعضای هیات‌مدیره بانک آلفا انتخاب شد. وی همچنین در این سال به عنوان یکی از اعضای هیات‌مدیره آویاکور انتخاب شد. پیو‌تر آون در نوامبر همین سال به عنوان رییس هیات‌مدیره شبکه ایستگاه‌های تلویزیون (STS) انتخاب شد. او در سال ۲۰۰۰ نیز به عنوان یکی از اعضای هیات‌مدیره ویزا سه مئا (بخش بین‌المللی شرکت ویزا برای اروپای شرقی و مرکزی، خاورمیانه و آفریقا) انتخاب شد. آون از طریق گروه آلفا در کسب‌وکار مخابرات دوربرد و نفت و گاز نیز فعال است. پیو‌تر آون ازدواج کرده و دو فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن مسکو است.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد ترجمه الهام جوادی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

ورود یا ثبت نامدوره دیجیتال مارکتینگ

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام