برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 26 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


میلیاردری سرشناس در دولت روسیه

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتمیلیاردری سرشناس در دولت روسیه

دوره دیجیتال مارکتینگ

میلیاردری سرشناس در دولت روسیه

برچسب ها: میلیاردرها

پیو‌تر آون رییس بزرگ‌ترین بانک خصوصی روسیه و یکی از زیرمجموعه‌های بزرگ گروه آلفا، بانک آلفا است.

وی با ثروت ۶/۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰ در جایگاه دویست و چهل‌ونهم ثروتمندان جهان قرار گرفت. پیو‌تر آون ثروت خود را از صنعت نفت، بانکداری و مخابرات دوربرد به‌دست آورده است.

پیو‌تر آون (یا پی‌تر آون) در ۱۶ مارس سال ۱۹۵۵ در مسکو متولد شد. پدر او، اولگ ایوانوویچ آون، یک متخصص در علوم کامپیو‌تر، فیزیک و ریاضیات و استاد دانشگاه ایالتی مسکو بود و مادرش نیز به عنوان معلم در یک موسسه کار می‌کرد. پیو‌تر در مسکو بزرگ شد و در دبیرستان معروفی که ویژه فرزندان افراد سر‌شناس شهر بود، تحصیل کرد. او در سال ۱۹۷۲ از مدرسه خصوصی ریاضیات فارغ‌التحصیل شد و سپس به دانشکده اقتصاد دانشگاه ایالتی مسکو رفت و از این دانشگاه در سال ۱۹۷۷ فارغ‌التحصیل شد. آون تحصیلات خود را ادامه داده و در سال ۱۹۸۰ با مدرک دکترای اقتصاد از دانشگاه مسکو فارغ‌التحصیل شد.

پیو‌تر آون پس از اتمام تحصیلاتش بین سال‌های ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۸ به عنوان محقق به موسسه تحقیقات مطالعات سیستم در آکادمی علوم جماهیر شوروی مشغول به کار شد. او از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۱ نیز به‌عنوان مشاور وزارت امور خارجه شوروی مشغول به کار بود. او در همین زمان نیز در یک موسسه تحقیقاتی در وین اتریش روی تحلیل سیستم‌های کاربردی مشغول به کار بود.

پیو‌تر آون در سال ۱۹۹۱ رییس کمیته الزامات اقتصاد خارجه دولت روسیه شد و به طور همزمان نیز جانشین اول وزیر خارجه روسیه بود. او در سال ۱۹۹۲ به مدت چندماه جانشین رییس کمیسیون پول و اقتصاد دولت روسیه شد. آون در دسامبر سال ۱۹۹۲ از مقام خود استعفا داد و از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۳ مشاور رییس شرکت لوگو بود. پیو‌تر آون در سال ۱۹۹۳ به عنوان دومای ایالتی روسیه انتخاب شد، اما در ژانویه سال ۱۹۹۴ از مقام خود استعفا داد. او در سال ۱۹۹۳ نیز شرکت فایننس آون (فینپا) را تاسیس کرد و خود رییس آن شد و توانست بازار این بخش را از آن خود کند.

آون در سال ۱۹۹۴ با می‌خاییل فریدمن آشنا شد و به زودی تبدیل به یکی از سهامداران بانک آلفا شد. او در سال ۱۹۹۴ رییس این بانک و همچنین رییس کنسرسیوم گروه آلفا شد. آون در سال ۱۹۹۸ به عنوان یکی از اعضای هیات‌مدیره بانک آلفا انتخاب شد. وی همچنین در این سال به عنوان یکی از اعضای هیات‌مدیره آویاکور انتخاب شد. پیو‌تر آون در نوامبر همین سال به عنوان رییس هیات‌مدیره شبکه ایستگاه‌های تلویزیون (STS) انتخاب شد. او در سال ۲۰۰۰ نیز به عنوان یکی از اعضای هیات‌مدیره ویزا سه مئا (بخش بین‌المللی شرکت ویزا برای اروپای شرقی و مرکزی، خاورمیانه و آفریقا) انتخاب شد. آون از طریق گروه آلفا در کسب‌وکار مخابرات دوربرد و نفت و گاز نیز فعال است. پیو‌تر آون ازدواج کرده و دو فرزند دارد. وی در حال حاضر ساکن مسکو است.

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد ترجمه الهام جوادی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام