برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 22 اردیبهشت ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


شرکت مدیریت زنجیره تامین لی اند فانگ و مالک ثروتمندش

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتشرکت مدیریت زنجیره تامین لی اند فانگ و مالک ثروتمندش

دوره دیجیتال مارکتینگ

شرکت مدیریت زنجیره تامین لی اند فانگ و مالک ثروتمندش

ویلیام فانگ که به همراه برادرش، ویکتور اداره شرکت لی‌اند فانگ را بر عهده دارد، در سال ۲۰۱۰ از سوی مجله فوربز با ثروت ۵/۳ میلیارد دلار به عنوان دویست و پنجاه و هشتمین ثروتمند جهان معرفی شد. شرکت لی‌اند فانگ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تجاری در هنگ‌کنگ است.

دکتر ویلیام فانگ کواک لون در سال ۱۹۴۹ در هنگ کنگ متولد شد. خانواده او اهل هشان در گوانگ دانگ بودند. او برادر کوچک‌تر دکتر ویکتور فانگ کواک کینگ، رییس گروه لی‌اند فانگ است. ویلیام فانگ ابتدا در دانشگاه پرینستون تحصیل کرده و از این دانشگاه با مدرک کار‌شناسی در رشته مهندسی فارغ التحصیل شد. وی سپس برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌هاروارد رفته و از این دانشگاه با مدرک MBA فارغ‌التحصیل شد. دانشگاه علوم و تکنولوژی هنگ کنگ و همچنین دانشگاه پلی تکنیک هنگ‌کنگ به ویلیام فانگ دکترای افتخاری در مدیریت کسب و کار اعطا کرده‌اند.

پدربزرگ ویلیام و ویکتور، فانگ پاکیلیو برای اولین بار کسب و کار خانوادگی را در حدود یک قرن پیش و در سال ۱۹۰۶ به همراه شریکش، لی تو می‌نگ راه اندازی کرد. آن‌ها از طریق این شرکت به فروش کالاهای آنتیک و ظروف چینی می‌پرداختند. پدر ویلیام، فانگ‌هان چو کسب و کار پدرش را به دست گرفت و در زمانی که این دو برادر در رشته کسب‌وکار و بازرگانی در آمریکا تحصیل می‌کردند، اداره شرکت لی‌اند فانگ را بر عهده داشت. ویلیام و ویکتور فانگ در دهه ۱۹۷۰ به کشورشان بازگشتند تا سکان کسب و کار خانواده را به دست گیرند. ویلیام مدیر شرکت و ویکتور که یکی از شهروندان آمریکا است رییس شرکت پدر شد.

شرکت لی‌اند فانگ یک شرکت تجاری جهانی در زمینه تامین کالاهای مصرفی با حجم بالا است. پوشاک بخش عمده کسب و کار لی‌اند فانگ را تشکیل می‌دهد که منابع ورود کالاهایی مثل کالاهای مربوط به مد، مبلمان، هدایا، کالاهای دست‌ساز، محصولات خانه، اسباب بازی، کالاهای ورزشی و کالاهای مسافرتی را پوشش می‌دهد. این شرکت به عنوان یک شرکت مدیریت زنجیره تامین در میان بسیاری از تولیدکننده‌ها و کشور‌ها، همچنین کار طراحی و توسعه محصول، تامین مواد خام، برنامه ریزی و مدیریت تولید، تضمین کیفیت و ارسال مدارک به اتحادیه‌های حمل کالا را انجام می‌دهد. این شرکت اخیرا به عنوان یک مامور خرید با والمارت به توافق رسیده است و همچنین یکی از تامین‌کنندگان شرکت تارگت است.

شرکت لی‌اند فانگ که دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ واقع شده در سال ۲۰۰۹ درآمدی بیش از ۱۶ میلیارد دلار داشت. در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار نفر در بیش از ۴۰ کشور دنیا برای این شرکت مشغول به کار هستند.

دکتر فانگ یکی از مدیران غیر اجرایی مجموعه شرکت HSBC است. او همچنین از مدیران غیر اجرایی مستقل مجموعه شرکت CLP، مجموعه شرکت VTech، شرکت شوی آن لند و هواپیمایی سنگاپور است.

ویلیام فانگ ازدواج کرده و یک فرزند دارد. وی در حال حاضر در هنگ کنگ زندگی می‌کند.

 

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد مورخ 5 اسفند 1389 ترجمه الهام جوادی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام