برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 26 مرداد ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


جوزف مانسوئتو، میلیاردی کارآفرین

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشتجوزف مانسوئتو، میلیاردی کارآفرین

دوره دیجیتال مارکتینگ

جوزف مانسوئتو، میلیاردی کارآفرین

جوزف مانسوئتو فارغ التحصیل دانشگاه شیکاگو، موسس و مدیر عامل شرکت مرنینگ استار (تحقیقاتی-سرمایه گذاری) است. این شرکت در زمیته تحقیق و ارائه اطلاعات پیرامون سرمایه گذاری‌های مستقل به فعالیت می‌پردازد.

وی ابتدا این شرکت را در محلی نزدیک به منزل شخصی خود و تنها با سرمایه اولیه ۸۰ هزار دلار تاسیس کرد. اما با تلاش و پشتکار فراوانی که در حوزه فعالیت خود نشان داد اکنون به یکی از ثروتمندان آمریکا و جهان مبدل شده است. در سال ۲۰۰۵ وی در لیست ۴۰۰ ثروتمند مجله فوربس رتبه ۳۳۲ را به خود اختصاص داد.

بر اساس آمار منتشر شده در این مجله ارزش ثروت وی در سال ۲۰۱۰ بالغ بر ۲/۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است.


رمز موفقیت


در سال ۱۹۸۳، هنگامی که مانسوئتو در شرکت هریس شیکاگو شروع به کار کرد، خود را فردی موفق و خوش شانس می‌دانست. این شرکت در زمینه مدیریت پول و سرمایه به تحقیق و فعالیت می‌پرداخت. او با علاقه و پشتکار فراوان شروع به یادگیری اصول و قواعد سرمایه گذاری کرد و یک سال بعد آنقدر به آموزه‌های خود اطمینان پیدا کرده بود که شرکت تحقیقاتی مرنینگ استار را تاسیس کرد.

همانطور که پیش از این ذکر شد این شرکت اقدام به جمع آوری و ارائه اطلاعات مالی به سرمایه گذاران می‌نماید. در اولین سال فعالیت، مرنینگ استار نخستین رتبه بندی شرکت‌های سرمایه گذاری را منتشر کرد. اطلاعاتی که توسط شرکت جمع آوری شده بود بعد‌ها و در زمان تاسیس شرکت سرمایه گذاری مرنینگ استار در سال ۱۹۸۶ تبدیل به منبع درآمد جدید مانسوئتو گشت.


از نکات مهمی که در پیشرفت مرنینگ استار تاثیر گذار بوده، سازگاری و هماهنگی این شرکت با فن آوری‌های روز جهان است. در همین راستا وب سایت رسمی این شرکت نیز در سال ۱۹۹۷ راه اندازی شد.

مدتهاست که سیستم رتبه بندی این شرکت به عنوان معیار استاندارد در اندازه گیری ارزش و کیفیت سرمایه گذاری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. سهام این شرکت در سال ۲۰۰۵ وارد بازار بورس شد. در حال حاضر او ۶۰ درصد سهام مرنینگ استار را در اختیار داشته و یکی از میلیاردرهای ایالات متحده به حساب می‌آید.


فعالیت‌ها

مانسوئتو رییس و مدیر عامل مٌرنینگ استار (Morning Star) است. وی طی سال‌های اخیر از میزان حقوق خود کاسته و هیچ گونه مزایا و یا پاداش شغلی برای خود در نطر نگرفته است. مانسوئتو اعتقاد خاصی به سلامت فعالیت‌های اداری دارد و تمام تلاش خود را برای تامین نیازهای کارمندانش انجام داده است.

او جایزه رزنتال را از دانشگاه شیکاگو و جایزه کارآفرین نمونه پیت مارویک را به واسطه همین امر و تحقیقات گسترده در زمینه سرمایه گذاری و اشتغال زایی دریافت کرده است. تواضع و فروتنی مانسوئتو به حدی است که لقب میلیاردر آرام را به او داده‌اند. مانسوئتو در سال ۲۰۱۰ اقدام وارن بافت مبنی بر اختصاص ثروت و دارایی‌هایش به موسسات خیریه را مورد ستایش قرار داده و پیرو این اقدام بشر دوستانه نیمی از دارایی خود را به موسسات خیریه اختصاص داد.


در پایان باید به این نکته اشاره داشت که اعتبار و ثروت هنگفت مانسوئتو به دلیل پشتکار فراوان در کار و اشتیاق بی‌پایان وی به یادگیری به دست آمده است. او با خلاقیت و قدرت بیان بالای خود مسیر موفقیت را هموار ساخت و هیچ‌گاه از انجام مسئولیت‌هایی که به وی محول شد شانه خالی نکرد.

او روشی نوین و خلاقانه را برای جمع آوری اطلاعات و ارائه آن در زمینه سرمایه گذاری به وجود آورد. این کار او به سرمایه گذارن و تاجران اجازه داد تا تصمیمات مالی و تجاری درست و دقیق تری اتخاذ نمایند. وی هم چنین در زمینه مدرنیزه کردن و استفاده از فن آوری‌های نوین در مسائل مالی خود را هم ردیف سرمایه گذاران و کارآفرینان نمونه قرار داده است.


به قول مانسوئتو «فعالیت تجاری مورد علاقه خود را آغاز کنید و خواهید دید که با این اقدام فعالیتتان نه تنها از جنبه کاری برخوردار خواهد بود بلکه تمام احساس و فکر شما را نیز به خود مشغول می‌کند.»

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت


منبع : پول نیوز

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام