برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 8 تیر ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


رابطه انتخابات و اعتماد آفرینی اقتصادی

یادداشتهای تحلیلی و مدیریتییادداشترابطه انتخابات و اعتماد آفرینی اقتصادی

دوره دیجیتال مارکتینگ

رابطه انتخابات و اعتماد آفرینی اقتصادی

برچسب ها: اقتصاد

کدام رییس‌جمهور آمریکا اعتمادآفرینی بیشتری به آینده اقتصادی ایجاد کرده است؟

میت‌ رامنی نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا مدعی شده است که به محض رای‌ آوردنش در انتخابات پیش روی آمریکا، اطمینان مردم نسبت به آینده‌ اقتصادیشان بیشتر می‌شود.

بسیاری از اقتصاددانان نسبت به چنین ادعایی مشکوکند، نه از آن رو که رامنی چنین ادعایی کرده است، بلکه از آن رو که اثر رای آوردن این یا آن نامزد انتخاباتی بر اعتمادآفرینی مردم به آینده اقتصادی یک کشور را ناچیز قلمداد می‌کنند.

دانشگاه می‌شیگان اما شاخصی را اندازه گرفته است که می‌تواند ما را در داشتن تخمینی از میزان اعتمادآفرینی رییس‌جمهورهای مختلف آمریکا یاری کند. در‌واقع شاخصی که اندازه گرفته شده است میزان انتظارات مصرفی مردم است که به صورت ماهانه از سال ۱۹۷۸ (و دوره‌های غیرمنظم‌ از سال ۱۹۴۶) ثبت شده است.

نشریه اکونومیست این آمار را در دوره‌های «یک ماه پیش از آغاز یک انتخابات تا یک ماه پیش از آغاز انتخابات بعدی» مورد نظر قرار داده و میزان افزایش یا کاهش انتظارات مصرفی را در هر دوره محاسبه کرده است. حاصل نموداری است که در زیر مشاهده می‌کنید. جذابیت ویژه این نمودار به چهار رییس‌جمهوری است که در بالا قرار گرفته‌اند. رونالد ریگان که رامنی سعی می‌کند بسیار شبیه به او باشد و شعارهایی شبیه به او می‌دهد نزدیک به ۲۲ واحد، انتظارات مصرفی را بالا برده است، اما متاسفانه برای رامنی و خوشبختانه برای دموکرات‌ها، اوباما و بیل‌کلینتون هر دو با اندکی اختلاف جلو‌تر از ریگان قرار می‌گیرند. البته چالش وقتی بیشتر می‌شود که می‌بینیم جرالد فورد، رییس‌جمهور جمهوری‌خواه بیشترین میزان افزایش انتظارات مصرفی را در دوره دو ساله ریاستش بر دولت داشته است.

نمودار شامل میانگین افزایش‌ها (و کاهش‌ها) برای هر کدام از احزاب نیز هست و در این‌جا به وضوح دموکرات‌ها اوضاع بسی بهتری دارند.

انتخابات و اقتصاد

منبع: دنیای اقتصاد

دانلود از کتابخانه دانلود این مطلب از کتابخانه پایگاه اطلاع رسانی صنعت

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام