برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران 1401 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 28 اردیبهشت ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


مقالات - صفحه 5

برنامه ریزی و مدیریت تولیدمقالات

دوره دیجیتال مارکتینگ

مقالات

مقدمه ای بر تولید ناب

همانطور که میدانید هدف نهایی مدیران موسسات تولیدی یا خدماتی بقاء و رشد سازمان خود می باشد. و لذا اگر از مدیران این این سازمان­ها سوال شود که استراتژی شما برای بقا و ماندگاری در محیط رقابتی امروزی چیست، در پاسخ خواهند گفت «سودآوری بلند مدت». براورده سازی و نیل به چنین هدفی امروزه بسیار مشکل است و نیازمند شناسایی و مدیریت عوامل مختلف داخل و خارج سازمان می باشد. از جمله عوامل اثرگذار بر استراتژی فوق که در اکثر قریب به اتفاق سازمان­های تولیدی و خدماتی مطرح می­باشند می­توان به رضایت مشتری، رقبا، تکنولوژی،نیروی انسانی، سیاست­های کوتاه و بلند مدت، هزینه، کیفیت، سود خالص و ... اشاره کرد. این عوامل سبب شده­اند که سازمانهای مختلف تولیدی و خدماتی در سرتاسر جهان برای دستیابی به سودآوری بلندمدت تکاپو کنند. مدیران چنین شرکت­هایی در فکر هستند که چگونه می­توان در شرایط گنگ و مبهم و محیط کاملا رقابتی بازار بر دیگر رقبا غلبه کرد؟ پاسخ این سوال، ضرورت کسب و کار در جهان امروز را مشخص می­کند. از میان عوامل مذکور رضایت مشتری مهمترین نگرانی سازمان می­باشد. با جلب رضایت مشتریان است که می­توان بر رقبا غلبه نمود و سود سازمان را پیوسته افزایش داد. میزان رضایت­مندی مشتریان بستگی به مجموعه ویژگی ها و خصوصیات محصول دارد. بر اساس تفکرات جیمز ووماک که از صاحب نظران حوزه تولید ناب می­باشد، سه ویژگی باید در محصولات وجود داشته باشد تا منجر به رضایت­مندی همیشگی مشتریان شود.

ادامه مطلب...

استراتژی تولید MTO یا MTS ؟

این مطلب توسط آقای احسان مردان تالیف شده است.

استراتژی ساخت برای ذخیره سازی(MTS: Make-To-Stock) و ساخت بنا بر سفارش(MTO: Make-To-Order) دو استراتژی اصلی تولید می باشد که سیستم MTS برمبنای مفهوم سیستم فشاری(Push System) کار میکند و سیستم MTO که بر مبنای سیستم کششی(Pull System) کار می­کند. البته سیستم نوع اول یا MTS معمولتر است و سیستم نوع دوم در برخی از شرایط خاص مورد استفاده قرار می­گیرد.

ادامه مطلب...

زنجیره تامین چیست؟

این مطلب توسط آقای سید حمیدرضا عظیمی و با استفاده از منابع مذکور در انتهای مطلب تالیف شده است.

زنجیره تامین چیست ؟ (What is Supply Chain)

در این مطلب سعی شده است؛ به طور خلاصه تنها به معرفی اولیه « زنجیره تامین » و مفهوم آن پرداخته شود و روش و نحوه ی مدیریت زنجیره تامین اشاره نگردیده است. برای مطالعه مطالب دیگر در زمینه زنجیره تامین، مطالب دیگر پایگاه اطلاع رسانی صنعت را مطالعه فرمایید.

به منظور آن که در ابتدای مطلب، اهمیت زنجیره ی تامین و لزوم توجه به آن را متذکر شویم، باید اشاره کنیم که « زنجیره ی تامین » مجموعه ی عواملی هستند که خالق ارزش افزوده در اقتصاد هستند. درست عمل نکردن این زنجیره مانعی برای خلق ارزش افزوده در نگاه کلان اقتصادی خواهد بود.

هر چند در ابتدا با یک نگاه کلان به اهمیت موضوع «  زنجیره تامین » اشاره کردیم، اما در ادامه تمرکز بیشتر ما بر مشخص کردن دقیق تر مفهوم این زنجیره و تاثیر آن بر کسب و کار خواهد بود.

ادامه مطلب...

صفحه 5 از 5

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام