برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 24 مهر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «همایش ثروتمندان جدید ایران چه کسانی هستند؟»فرصت

مصاحبه Harvard Business با مدیرعامل کوکاکولا (2) - صفحه 2

مدیریت فروش و بازاریابیمقالاتمصاحبه Harvard Business با مدیرعامل کوکاکولا (2) - صفحه 2

دوره دیجیتال مارکتینگ

مصاحبه Harvard Business با مدیرعامل کوکاکولا (2) - صفحه 2

برچسب ها: کوکاکولا
فهرست مطلب
مصاحبه Harvard Business با مدیرعامل کوکاکولا (2)
صفحه 2
صفحه 3
تمامی صفحات


کوکاکولا

HBR: چطور سعی می کنید به طور اثربخش بر دیگران تأثیربگذارید؟

کنت: ترجیح می­دهم کمتر در شرکت هیاهوی ایجاد کنم و کمتر دخالت کنم اما با همه مشارکت می­ کنم. سعی می­ کنم در جملاتم کمتر از کلمه «من» استفاده کنم و بیشتر به مفهوم کار تیمی در سطح وسیع آن -نه تنها در مورد کارمندان بلکه در ارتباط با شرکای تجاری، مشتریان و ذی­نفعان سازمان ارزش دهم. دوست دارم به سوپرمارکت­ ها بروم و با مشتریان صحبت کنم. وقتی که مصرف­ کنندگان در طی روز 1.7 میلیون بار محصولات شما رو به خانه هایشان دعوت می کنند لازم است این اتفاق را از نزدیک ببینی.

HBR: بسیار خوب، اما آیا سرزدن به سوپرمارکت­ها در چارچوب برنامه زمانی یک مدیرعامل تعریف می شود؟

کنت: بله، چرا که شما چیزی یاد می­ گیرید. و این برای ما مهم است که این اتفاقات دیده شوند، چون ما یک کسب و کار مردمی داریم. ما یکی از بزرگترین شرکت­ های خصوصی در سطح دنیا هستیم، و برای ما مهم است که تمام افراد شرکت با مصرف­کنندگان تماس داشته باشند و در ارتباط با کاری که انجام می­دهند برانگیخته شوند و احساس خوبی از کاری که در شرکت انجام می­دهند داشته باشند. باید به کاری که انجام می­دهی افتخار کنی.

HBR: آیا شما تئوری­های مدیریت را دنبال می کنید و سعی می کنید مطابق با آن بهترین روش را اتخاذ کنید؟ یا مدیرعاملی هستید که بیشتر به شهود و استعداد شخصی خود متکی هستید؟

کنت: من بیشتر به استعداد و شهود خود متکی هستم. البته نشریه شما رو مطالعه می­ کنم. در دنیای امروز دیدن و دنبال کردن آن چه در دنیا اتفاق می افتد بسیار کلیدی است. نمی توان تنها در خانه یا اداره نشست و مطالعه کرد. شما لازم است هم ببینید و هم دیده شوید.

HBR: بزرگترین جهش در مسیر شغلی شما چه موقع اتفاق افتاد؟

کنت: در اوایل کارم بعد از اینکه چند سال برای کوکاکولا در آمریکا کار کردم، یک فرصت شغلی در شهر رم به عنوان سرپرست تبلیغات و پیشبرد فروش برایم ایجاد شد. اما بعد از گذشت 2.5 سال کار در آنجا، اداره به منظور برنامه های سازماندهی مجدد متوقف شد و من کارم را از دست دادم. بعد از آن اتفاق تصمیم داشتم که به آمریکا برگردم که یکی از افراد داخل شرکت که تنها یکبار همدیگر را دیده بودیم –و ظاهراً تحت تأثیر بنده قرار گرفته بود- به من تماس گرفت و قرار ملاقاتی با من گذاشت. او به من یک شغل در آمستردام پیشنهاد داد و واقعاً آن فرصت، جهشی در زندگی کاری من ایجاد کرد. درسی که او به من داد این بود که: همواره فرصت خلق کن و با آن دیگران را پرورش ده و هیچ موقع تنهایی از فرصت به دست آمده استفاده نکن.

HBR: تفکر شما در مورد برنامه موفقیت­ آمیزی که اجرا کردید چیست؟ برای اداره کردن برنامه بهترین راه کدام است؟

کنت: برای اینکه راه موفقیت را درست طی کنید ابتدا باید حداقل در دو لایه افراد با استعداد شرکت را شناسایی و بعد راجع به عملیات مهم رهبری شرکت با آنها صحبت کنید. شما باید برای توسعه وظایف افراد با استعداد برنامه داشته باشید و آن را در خدمت رهبری سطوح بالای سازمان قرار دهید. باید شرایط در شرکت مهیا باشد تا اعضای هیئت مدیره بتوانند افراد مستعد شرکت را بشناسند.
نظرات   

 
+1 #1 مینا ۱۳۹۱-۰۸-۲۴ ۲۱:۱۷
ای کاش مصاحبه هایی که در مورد راهبرد سازمان بود هم ثبت می کردید
بازگو کردن
 
 
0 #2 ر.ع ۱۳۹۵-۱۲-۰۵ ۱۵:۳۷
از آقای مولف این مطلب کمال تشکر را دارم ، ان شالا موفق باشید
بازگو کردن
 

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام