برای شرکت رایگان در وبینار رابگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران ١٤٠٠ روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری چهارشنبه 18 فروردین ماه : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار»فرصت


مقالات - صفحه 3

مدیریت پروژهمقالات

دوره دیجیتال مارکتینگ

مقالات

زمان پروژه، محدودیت یا هدف؟

برچسب ها: مدیریت پروژه

حتما شنیده­ اید که می­ گویند پروژه، مجموعه تلاشی است که در چهارچوب مثلث زمان، هزینه و کیفیت انجام می­ شود. اما آیا این سه مورد محدودیت هستند یا هدف؟

هدف پروژه، آن وضعیت نهایی است که مدیریت در پی رسیدن به آن است و می­ تواند به عنوان معیاری جهت نظارت بر پیشرفت پروژه بکار گرفته شود تا مشخص گردد تحت چه شرایطی پروژه بطور موفق­ آمیز به پایان می­ رسد. هدف باید مشخص و قابل اندازه­ گیری باشد. سه مورد زمان، هزینه و کیفیت می­ توانند به عنوان هدف پروژه در نظر گرفته شوند. اهمیت نسبی هر یک از موارد فوق به عنوان هدف، از پروژه­ای به پروژه دیگر متفاوت است. از طرف دیگر از دیدگاه برنامه­ ریزی، وجود یک محدودیت به این معناست که نقض هر یک از آنها باعث غیرقابل قبول شدن مسئله یا غیر قابل انجام شدن پروژه می­ شود.

ادامه مطلب...

برنامه ریزی سریع پروژه با نرم افزار Project Kickstart

بر خلاف بیشتر نرم افزارهای برنامه­ ریزی و کنترل پروژه، که بسیار پیچیده و گران قیمت هستند، نرم افزار Project Kickstart نرم افزاری است ارزان و با کاربرد آسان که برای برنامه ­ریزی پروژه ­های کوچک و متوسط طراحی شده است. این نرم افزار از طریق سوالات ساده و با راهنمایی های بموقع، این امکان را به کاربر می دهد تا به سرعت برنامه­ هایی هوشمند، کارا و با سازماندهی مناسب را از طریق کامل کردن فازها، اهداف، موانع و راه­ حل­ها  آماده کند. این نرم افزار کاربر را طی شش مرحله، گام به گام پیش می­ برد تا بتواند به آسانی، برای پروژه خود برنامه زمانبندی تهیه کند. پس از تکمیل این مراحل، برنامه به صورت خودکار به شکل نمودار گانت نمایش داده می­ شود.

مهمترین ویژگی­ نرم افزار  Project Kickstart، که آن را از سایر نرم افزارهای زمانبندی پروژه متمایز می­کند سادگی این نرم افزار است بطوریکه براحتی برای مدیران پروژه حتی بدون نیاز به کارشناس مربوطه قابل استفاده است. نرم افزار به مدیران، در شناسایی مشکلات پروژه و راه حل­های بالقوه کمک کرده و چهارچوبی را جهت در نظر گرفتن آنها در برنامه زمانبندی فراهم می ­آورد.

ادامه مطلب...

محاسبه درصد پیشرفت وزنی پروژه با استفاده از نرم افزار Microsoft Project

 در مواقعی که برای فعالیت­های پروژه منبعی تعریف نمی­ کنیم، می­ بایست اهمیت فعالیت­های مختلف پروژه را با ضرایت وزنی (Weight Factor) مشخص نماییم تا درصد پیشرفت پروژه، واقعی و قابل استناد باشد. وزن فعالیت­ها را می­توان از طرق مختلف بدست آورد ولی متدوال­ترین آنها وزن­های مالی، زمانی و فیزیکی است. با این وجود بهتر است ترکیبی مناسب از این اوزان به عنوان وزن هر فعالیت منظور شود تا تمامی جنبه­ های یک فعالیت در نظر گرفته شده باشد. در ادامه نحوه محاسبه هر یک از این اوزان و در نتیجه وزن نهایی هر فعالیت به اختصار آمده است:

 

ادامه مطلب...

فرایند مدیریت ریسک

این مطلب توسط آقای محمد اسدی نوشته شده است.

پس از اینکه در فاز برنامه ریزی مدیریت ریسک پروژه مفهوم ریسک را مطرح و آن را در پروژه خود در دسته‌های مختلف طبقه‌بندی کردیم، کلیه اقدامات تعریف شده در «برنامه ریسک» را باید طبق یک دستورالعمل مدون و سیستماتیک، در طول فاز اجرای پروژه، به جریان بیاندازیم. در این نوشتار به ارائه دستورالعملی میپردازیم كه بر اساس شش فاز مطرح شده در استاندارد ®PMBOK تدوین شده است.

ادامه مطلب...

صفحه 3 از 4

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام