برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری دوشنبه 26 آذر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

صادرات نفت ایران به چین از سر گرفته شد

اخبار مدیراناقتصاد کلانصادرات نفت ایران به چین از سر گرفته شد

دوره دیجیتال مارکتینگ

صادرات نفت ایران به چین از سر گرفته شد

چین قبل از پایان نوامبر و پس از یک وقفه یک ماهه به خاطر تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، واردات ۳۶۰ هزار بشکه در روز نفت خام ایران را دوباره آغاز می کند.

چین در حال آماده شدن برای از سرگیری واردات نفت خام از ایران است که به گفته تحلیلگران، ترس از محدود شدن عرضه جهانی نفت به خاطر تحریم ها علیه ایران را کم میکند .

به گزارش بلومبرگ، چین قبل از پایان نوامبر و پس از یک وقفه یک ماهه به خاطر تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، واردات 360 هزار بشکه در روز نفت خام ایران را دوباره آغاز میکند .

بزرگترین خریدار آسیایی نفت ایران جزو چند کشوری بود که توسط آمریکا به مدت شش ماه از تحریم‌های ایران معاف شدند. این معافیت از همین ماه آغاز می شود. خریداران عمده دیگر که معافیت گرفته‌اند عبارتند از کره جنوبی و هند.

دولت دونالد ترامپ دور دوم تحریمها علیه ایران را از 5 نوامبر اجرایی کرد و هدف اصلی آن توقف صادرات نفت ایران بود .

مقامات آمریکایی قبلا اعلام کرده اند که هدف از این تحریم‌ها صفر کردن صادرات نفت ایران است ولی مقامات ایران بارها امکان صفر شدن صادرات را رد کرده اند و تاکید داشتند که مشتریان بین المللی آنها نمی‌توانند نفت ایران را از دست بدهند.

دولت چین هم اعلام کرده بود که حداقل دو شرکت دولتی آن پیش از آغاز تحریم های واشنگتن علیه ایران در 5 نوامبر، خرید نفت از ایران را متوقف کرده اند .

تصمیم چین برای ازسرگیری خرید نفت ایران قبل از ملاقات آینده رئیس جمهور زی جینپینگ و دونالد ترامپ در اجلاس G20 در هفته آینده، گرفته شده و همزمان است با شدت گرفتن تنش های تجاری بین این دو اقتصاد بزرگ دنیا .

گرچه خرید چین به زودی آغاز می شود، ولی پرداخت پول آن به ایران بعدها صورت خواهد گرفت .

هند، یکی از مشتریان بزرگ ایران، قرار است 1.25 میلیون تن در نوامبر خریداری کند، در حالی که احتمالا پالایشگاه های کره به خاطر پیچیدگی های پرداخت و بیمه، تا فبریه یا حتی پس از آن صبر خواهند کرد.

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام