توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

اخبار مدیراناقتصاد کلانتوافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

دوره دیجیتال مارکتینگ

توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

خبرگزاری  Time India در گزارشش نوشت: با مهلت ۱۸۰ روزه‌ای که ایالت متحده آمریکا پیش از اجرای تحریم‌ ها علیه صادرات نفت کشور داد، هند و ایران جزییات مکانیزمی که به دهلی‌ نو اجازه می‌دهد پول خرید نفت ایران را به صورت کامل به روپیه به حسابی در یک بانک هندی واریز کند را نهایی می نماید.

هند سیستم پیشین واریز پول خرید نفت به حسابی در بانک UCO را که فعالیت بین‌المللی نداشته و در معرض تحریم‌ ها قرار نمی‌ گیرد، احیا خواهد کرد. با این وجود قبل از این ۴۵ درصد پول نفت کشور به روپیه نزد بانک UCO واریز شده و ۵۵ درصد دیگر به یورو پرداخت می شده است. اما قرار است بعد از این، ایران کل پول نفت خود را به روپیه دریافت کند و انتظار می‌ رود از این پول جهت تامین پول واردات از هند استفاده کند.

توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیهبر همین اساس حتی اگر بانک‌ های داخل کشور به سیستم پرداخت سوئیفت دسترسی نداشته باشند هند باز هم قادر خواهد بود پول واردات نفت خود را پرداخت کند. منابع آگاه تصریح کرده اند که این توافق بعد از مذاکرات طولانی با ایران و آمریکا حاصل شده است.

برایان هوک، مسئول امور ایران در وزارت خارجه ایالت متحده آمریکا تایید کرده که کشورهایی که به واردات نفت ایران ادامه می‌ دهند حساب‌ های امانی ایجاد خواهند کرد. این حساب‌ های امانی برای کشورهایی ایجاد می گردد که به ادامه واردات نفت ایران نیازمند هستند. ایران اجازه دسترسی به درآمد فروش نفت خود را ندارد و فقط می‌تواند پول سپرده گذاری شده را جهت خریدهای بشردوستانه هزینه کند.

کمپانی ایندین اویل، پالایشگاه و پتروشیمی مانگالور و نایارا انرژی (اسار اویل سابق) تعدادی از بزرگترین مشتریان هندی نفت ایران می باشند که برای آن ها هزینه حمل ارزانتر و مدت اعتبار طولانی‌ تر ۶۰ روز را به همراه دارد.

نشریه اکونومیک تایمز هند اواخر هفته پیش به نقل از منابع آگاه خبر داد با اقدام هند جهت پایین آوردن واردات نفت به ایران به میزان حدود یک سوم، ایالت متحده با اعطای معافیت از تحریم‌ های نفتی ایران به دهلی‌ نو موافقت کرده است.


توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام