توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

اخبار مدیراناقتصاد کلانتوافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

دوره دیجیتال مارکتینگ

توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

خبرگزاری  Time India در گزارشش نوشت: با مهلت ۱۸۰ روزه‌ای که ایالت متحده آمریکا پیش از اجرای تحریم‌ ها علیه صادرات نفت کشور داد، هند و ایران جزییات مکانیزمی که به دهلی‌ نو اجازه می‌دهد پول خرید نفت ایران را به صورت کامل به روپیه به حسابی در یک بانک هندی واریز کند را نهایی می نماید.

هند سیستم پیشین واریز پول خرید نفت به حسابی در بانک UCO را که فعالیت بین‌المللی نداشته و در معرض تحریم‌ ها قرار نمی‌ گیرد، احیا خواهد کرد. با این وجود قبل از این ۴۵ درصد پول نفت کشور به روپیه نزد بانک UCO واریز شده و ۵۵ درصد دیگر به یورو پرداخت می شده است. اما قرار است بعد از این، ایران کل پول نفت خود را به روپیه دریافت کند و انتظار می‌ رود از این پول جهت تامین پول واردات از هند استفاده کند.

توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیهبر همین اساس حتی اگر بانک‌ های داخل کشور به سیستم پرداخت سوئیفت دسترسی نداشته باشند هند باز هم قادر خواهد بود پول واردات نفت خود را پرداخت کند. منابع آگاه تصریح کرده اند که این توافق بعد از مذاکرات طولانی با ایران و آمریکا حاصل شده است.

برایان هوک، مسئول امور ایران در وزارت خارجه ایالت متحده آمریکا تایید کرده که کشورهایی که به واردات نفت ایران ادامه می‌ دهند حساب‌ های امانی ایجاد خواهند کرد. این حساب‌ های امانی برای کشورهایی ایجاد می گردد که به ادامه واردات نفت ایران نیازمند هستند. ایران اجازه دسترسی به درآمد فروش نفت خود را ندارد و فقط می‌تواند پول سپرده گذاری شده را جهت خریدهای بشردوستانه هزینه کند.

کمپانی ایندین اویل، پالایشگاه و پتروشیمی مانگالور و نایارا انرژی (اسار اویل سابق) تعدادی از بزرگترین مشتریان هندی نفت ایران می باشند که برای آن ها هزینه حمل ارزانتر و مدت اعتبار طولانی‌ تر ۶۰ روز را به همراه دارد.

نشریه اکونومیک تایمز هند اواخر هفته پیش به نقل از منابع آگاه خبر داد با اقدام هند جهت پایین آوردن واردات نفت به ایران به میزان حدود یک سوم، ایالت متحده با اعطای معافیت از تحریم‌ های نفتی ایران به دهلی‌ نو موافقت کرده است.


توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام