منابع انسانی

برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 26 دی: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

اخبار مدیراناقتصاد کلانتوافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

دوره دیجیتال مارکتینگ

توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

خبرگزاری  Time India در گزارشش نوشت: با مهلت ۱۸۰ روزه‌ای که ایالت متحده آمریکا پیش از اجرای تحریم‌ ها علیه صادرات نفت کشور داد، هند و ایران جزییات مکانیزمی که به دهلی‌ نو اجازه می‌دهد پول خرید نفت ایران را به صورت کامل به روپیه به حسابی در یک بانک هندی واریز کند را نهایی می نماید.

هند سیستم پیشین واریز پول خرید نفت به حسابی در بانک UCO را که فعالیت بین‌المللی نداشته و در معرض تحریم‌ ها قرار نمی‌ گیرد، احیا خواهد کرد. با این وجود قبل از این ۴۵ درصد پول نفت کشور به روپیه نزد بانک UCO واریز شده و ۵۵ درصد دیگر به یورو پرداخت می شده است. اما قرار است بعد از این، ایران کل پول نفت خود را به روپیه دریافت کند و انتظار می‌ رود از این پول جهت تامین پول واردات از هند استفاده کند.

توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیهبر همین اساس حتی اگر بانک‌ های داخل کشور به سیستم پرداخت سوئیفت دسترسی نداشته باشند هند باز هم قادر خواهد بود پول واردات نفت خود را پرداخت کند. منابع آگاه تصریح کرده اند که این توافق بعد از مذاکرات طولانی با ایران و آمریکا حاصل شده است.

برایان هوک، مسئول امور ایران در وزارت خارجه ایالت متحده آمریکا تایید کرده که کشورهایی که به واردات نفت ایران ادامه می‌ دهند حساب‌ های امانی ایجاد خواهند کرد. این حساب‌ های امانی برای کشورهایی ایجاد می گردد که به ادامه واردات نفت ایران نیازمند هستند. ایران اجازه دسترسی به درآمد فروش نفت خود را ندارد و فقط می‌تواند پول سپرده گذاری شده را جهت خریدهای بشردوستانه هزینه کند.

کمپانی ایندین اویل، پالایشگاه و پتروشیمی مانگالور و نایارا انرژی (اسار اویل سابق) تعدادی از بزرگترین مشتریان هندی نفت ایران می باشند که برای آن ها هزینه حمل ارزانتر و مدت اعتبار طولانی‌ تر ۶۰ روز را به همراه دارد.

نشریه اکونومیک تایمز هند اواخر هفته پیش به نقل از منابع آگاه خبر داد با اقدام هند جهت پایین آوردن واردات نفت به ایران به میزان حدود یک سوم، ایالت متحده با اعطای معافیت از تحریم‌ های نفتی ایران به دهلی‌ نو موافقت کرده است.


توافق ایران و هند بر سر تبادل نفتی با روپیه

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام