هکرها، 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال به جیب زدند

اخبار مدیراناقتصاد کلانهکرها، 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال به جیب زدند

دوره دیجیتال مارکتینگ

هکرها، 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال به جیب زدند

با توجه به گزارش های منتشر شده، مشخص گردید که هکرها و مجرمان سایبری موفق شده اند در ۹ ماهه آغازین سال جاری ۲۰۱۸ میلادی 1 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده به سرقت ببرند.

به گزارش  ایسنا، به نقل از وب سایت CNBC، این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب‌ سایت‌ ها، حساب‌ های کاربری و پلت‌ فرم‌های زیادی برای استخراج بیت‌کوین یا بیت‌کوین ماینینگ بوجود آمده است تا بتوانند با بهره گیری از آن ها به خرید و فروش و مبادلات تجاری کلان اقدام نمایند. از سوی دیگر، استقبال بی‌ نظیر کاربران جهانی از ارزهای رمزپایه فرصت بسیار مناسبی را برای هکرها و مجرمان سایبری بوجود آورده است تا بتوانند با هک حساب‌ های کاربری آنان و نفوذ به پلتفرم صرافی‌ های ارزهای دیجیتالی، با حملات سایبری وسیع مبالغ زیادی را به سرقت ببرند.

اخیراً پلتفرم‌ های صرافی و مراکز تبادل ارزهای رمز پایه، ۹۲۷ میلیون دلار که نزدیک به 1 میلیارد دلار می باشد را به سرقت ببرند که این میزان، در مقایسه با سال پیش میلادی، با قابل توجه ۲۵ درصدی همراه بوده است.

به نقل از این متخصصان، می‌ توان اظهار داشت که سرقت این میزان ارز رمز پایه بدان معناست که 1 میلیارد دلار از سرمایه‌ های جهان در زمینه پولشویی، فرار مالیاتی و قاچاق اسلحه، مواد مخدر و جرم و جنایت صرف شده است و این امر بدون شک تبدیل به یکی از قدرتمندترین معضلات پیش روی کشورهای جهان در آینده‌ ای نه چندان دور می باشد که هر چه سریعتر باید برای آن چاره ای اندیشید.

هکرها، 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال به جیب زدند

در این گزارش علاوه بر این عنوان شده است که دزدی‌ های با مبلغ کمتر نیز که در محدوده سرقت ۲۰ الی ۶۰ میلیون دلار قرار داشته است، نیز در 3 ماهه سوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن رشد داشته و به ۱۷۳ میلیون دلار رسیده است.

هکرها، 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال به جیب زدند

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام