قطعات خودرو؛ صدر نشین عمده ترین کالاهای وارداتی

اخبار مدیراناقتصاد کلانقطعات خودرو؛ صدر نشین عمده ترین کالاهای وارداتی

دوره دیجیتال مارکتینگ

قطعات خودرو؛ صدر نشین عمده ترین کالاهای وارداتی

قطعات خودرو جایگاه نخست در لیست عمده‌ترین اقلام وارداتی به کشور را به خود اختصاص دادند، با توجه به گزارشات شش ماهه گمرک جمهوری اسلامی کشور مشخص شد که بیشترین کالای وارداتی به ایران قطعات خودرو است که ارزشی معادل 978 میلیون دلار در این بازه زمانی را به خود اختصاص داده است.

دومین کالای قابل توجهی که در این بازه زمانی وارد کشور شده، برنج است. در نیمه نخست سال جاری 964 میلیون دلار وارد کشور گردید که سهم ارزشی این کالا نیز 4.35 درصد محسوب می شود.

ذرت دامی و لوبیای سویا نیز سومین و چهارمین کالای عمده وارداتی در لیست واردات کالا به ایران می باشند. میزان واردات ذرت دامی و لوبیای سویا به ترتیب 961 میلیون دلار و 705 میلیون دلار است. الکترود ذغالی برای کوره‌ ها نیز پنجمین کالایی است که در نیمه نخست سال جایگاه عمده ترین‌ ها در میان کالاهای وارداتی را به خود اختصاص داده است.

از آغاز فروردین ماه تا پایان شهریور سال 97، 22 میلیار و 182 میلیون دلار کالا وارد ایران شد که این رقم از نظر ارزشی کاهشی معادل با 11.9 درصد و از لحاظ وزنی کاهشی برابر با 9.30 درصد را نشان می دهد.

قطعات خودرو؛ صدر نشین عمده ترین کالاهای وارداتی

قطعات خودرو؛ صدر نشین عمده ترین کالاهای وارداتی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام