جایزه نوبل اقتصاد 2018 از آنِ چه کسانی شد؟

اخبار مدیراناقتصاد کلانجایزه نوبل اقتصاد 2018 از آنِ چه کسانی شد؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

جایزه نوبل اقتصاد 2018 از آنِ چه کسانی شد؟

ویلیام نورد هاوس و پل ام رومر موفق شدند برای کار در خصوص تغییرات آب و هوا و نوآوری‌ های تکنولوژیکی و طراحی مدل هایی که به رشد اقتصادی پایدار در جهان کمک بزرگی می کند، با افتخار جایزه نوبل اقتصاد در سال 2018 را به خود اختصاص دهند.

جایزه نوبل اقتصاد 2018 از آنِ چه کسانی شد؟

به گزارش CNBC، نوردهاوس از دانشگاه ییل نخستین شخصی است که یک مدل کمی برای پیوند اقتصاد و آب و هوا طراحی نموده است.

پل ام رومر نیز از دانشکده بازرگانی استرن دانشگاه نیویورک در مدل خود ثابت کرده است که چطور اقتصاد بر حکمرانی فشار وارد می کند و سبب تشویق کمپانی ها برای تولید ایده و نوآوری های جدید می گردد. عاملی که یک مدل جدید در توسعه را به عنوان نظریه رشد درونی معرفی می نماید.

آکادمی نوبل در اظهارنامه ای تاکید کرده که یافته‌ های این دو شخص، از طریق ایجاد مدل‌ هایی برای توضیح تعاملات متقابل اقتصاد بازار با ماهیت و دانش انسان، سبب وسیع تر شدن قلمرو تحلیل‌ های اقتصادی گردیده و مدل های چگونگی تعامل اقتصاد بازار با دانش را تشریح می نماید.

بیزنس اینسایدر نیز در این باره نوشت: رومر اقتصاددان پیشین بانک جهانی جایزه خود را جهت ارتباط نوآوری های تکنولوژیکی در تحلیل های اقتصادی کلان بلند مدت دریافت نموده است.

نوردهاوس که لقب پدر اقتصاد تغییرات آب و هوایی را به او داده اند، جایزه خود را جهت ارتباط تغییرات آب و هوایی با تجزیه و تحلیل اقتصاد کلان در بلند مدت کسب کرده است.

کمیته نوبل در بیانیه ای اعلام کرد که این دو شخص دو روش برای پاسخ به سئوالات اساسی و موثر در خصوص چگونگی ایجاد رشد اقتصادی پایدار و بلند مدت بر مبنای تغییرات اقلیمی و ارائه نظریه رشد درونی طراحی نموده اند.

این کمیته همچنین اظهار داشته است که کار این دو اقتصاد دان اگرچه پاسخ های قطعی را نمی دهد، اما یافته های آنان به طور قابل توجهی به این سئوال که چگونه می توان به رشد اقتصادی پایدار و بلندمدت دست یافته، بسیار نزدیک است.

جایزه نوبل اقتصادی ارزشی معادل 9 میلیون کرون سوئد یا یک میلیون دلار دارد.

جایزه نوبل اقتصاد 2018 از آنِ چه کسانی شد؟

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام