احتمال کاهش قیمت مسکن تا 25 درصد در بهمن ماه

اخبار مدیراناقتصاد کلاناحتمال کاهش قیمت مسکن تا 25 درصد در بهمن ماه

دوره دیجیتال مارکتینگ

احتمال کاهش قیمت مسکن تا 25 درصد در بهمن ماه

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک از پایین آمدن قیمت مسکن تا ۲۵ درصد در بهمن‌ ماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت که در صورت تثبیت نرخ ارز، این کاهش قیمت قطعی خواهد بود، وی همچنین اظهار داشت که معاملات مسکن در شهریور سال جاری ۴۵ درصد کاهش داشته است.

احتمال کاهش قیمت مسکن تا 25 درصد در بهمن ماه

به نقل از اقتصادآنلاین، حسام عقبایی در خصوص وضعیت بازار مسکن تصریح کرد: با توجه به آمار رسمی بانک مرکزی تا  شهریور سال جاری ارزش مسکن تقریباً 74 درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش رشد داشته است.

عقبایی با اشاره به اینکه این رشد نامتعارف سبب رکود سگنین مسکن شده است،‌ تصریح کرد: رکود به کم شدن میزان معاملات منجر شده است؛ به نحویکه در  تیر، مرداد و شهریور سال جاری تعداد معاملات در مقایسه با ماه مشابه سال 96 به ترتیب  25 درصد، 36 و 45 درصد کاهش یافته است.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر اینکه بازار مسکن در یک رکود عمیق کاملا تورمی به سر می‌ برد، اظهار داشت:‌ اکنون قیمت‌ ها کاهش داشته است.

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به این‌ که نبود توازن عرضه و تقاضا، کم شدن قدرت تقاضا، کم شدن تولید مسکن، نوسانات نرخ ارز، مناسب نبودن وام های بانکی و... از جمله عوامل کاهش معاملات در سال جاری بوده است، اظهار داشت: با پایین آمدن نرخ ارز، این پرسش مطرح می‌شود که آیا قیمت مسکن نیز کاهش می‌ یابد. در پاسخ باید گفت مسکن یک بازار مقاوم است و تاثیرپذیری آن از کاهش نرخ ارز نظیر سکه و طلا نیست و مثلا قیمت 9 صبح با ساعت 11 متفاوت باشد.

وی با اشاره به اینکه معمولا 4 یا 5 سال زمان نیاز است که بازار مسکن وارد رونق یا روکود گردد، تصریح کرد:‌ اگر کاهش نرخ ارز تا دی ماه سال جاری ادامه داشته باشد و تثبیت گردد، در بهمن ماه نظاره گر شکستن حباب قیمت تا حدود 25 درصد در تعدادی مناطق خواهیم بود. اما اگر نرخ ارز نوسان داشته باشد تاثیر به سزایی در بازار مسکن نخواهد داشت.

نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک در ادامه افزود: در صورت نوسانان نرخ ارز بازار مسکن در نیمسال دوم با رکود تورمی همراه باشد که نتیجه آن پایین آمدن میزان معاملات و عمیق‌تر شدن رکود خواهد بود.

احتمال کاهش قیمت مسکن تا 25 درصد در بهمن ماه

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام