برای شرکت رایگان در سمینار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 05 تیر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «سمینار راهکارهای ایجاد استارت آپ های ثروت آفرین»فرصت

میزان ذخایر طلای خانگی در ایران چقدر است؟

اخبار مدیراناقتصاد کلانمیزان ذخایر طلای خانگی در ایران چقدر است؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

میزان ذخایر طلای خانگی در ایران چقدر است؟

میزان ذخایر خانگی طلا در کشور با توجه به تغییر قیمت های رخ داده، به طور تقریبی معادل ۲۰۰ تن است که این رقم رو به افزایش نیز می باشد.

به نقل از اقتصادآنلاین، محمد کشتی‌ آرای در خصوص میزان تولید مصنوعات طلا و ذخایر این صنعت در ایران، تصریح کرد: بررسی ها بیانگر آن است که با رشد قیمتی طلا، میزان ذخایر طلای خانگی در کشور نیز رو به افزایش گذاشته و با توجه به برآوردهای ما 200 تن ذخایر خانگی داریم.

کشتی آرای گفت: رشد بی رویه و شوک قیمتی که به صنعت طلا وارد گردید به پول و سرمایه های مردم آسیب وارد می کند، لذا مردم نگهداری مصنوعات طلا را نوعی سرمایه گذاری برای روزهایی که احتیاج دارند، تلقی می کنند.

این فعال بازار طلا و جواهر ایران با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در این صنعت به علت نوسان قیمت ارز دچار تلاطم گردیده، تصریح کرد: اکنون سرمایه گذاری در بازار طلا متنوع شده به نحوی که افزون بر معاملات طلا، صندوق های سرمایه گذاری یا خرید و فروش سکه، یک نوع داد و ستد تجاری تازه نیز رایج شده است که ثمره افزایش قیمت ارز می باشد.

وی در ادامه افزود: این داد و ستد تازه خرید و فروش طلای آب شده می باشد و کسانی که می خواهند سرمایه های خود را حفظ کنند به این نوع تجارت در بازار طلا روی آورده اند.

کشتی آرای معتقد است: رشد قیمت ارز باعث شده تا قیمت تمام شده مصنوعات طلا که از استاندارد 10 تا 15 درصد به حدود 25 تا 30 درصد افزایش یابد و این موضوع از نظر اقتصادی صرفه ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: آمارها بیانگر آن است که در مدت 6 ماه نخست 2018 بانک مرکزی تقریباً 70 تن طلا برای ثبت نام سکه مصرف داشته و اگر این رقم جایگزین نشود ارزش پول ملی کم می شود.

میزان ذخایر طلای خانگی در ایران چقدر است؟

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام