میزان ذخایر طلای خانگی در ایران چقدر است؟

اخبار مدیراناقتصاد کلانمیزان ذخایر طلای خانگی در ایران چقدر است؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

میزان ذخایر طلای خانگی در ایران چقدر است؟

میزان ذخایر خانگی طلا در کشور با توجه به تغییر قیمت های رخ داده، به طور تقریبی معادل ۲۰۰ تن است که این رقم رو به افزایش نیز می باشد.

به نقل از اقتصادآنلاین، محمد کشتی‌ آرای در خصوص میزان تولید مصنوعات طلا و ذخایر این صنعت در ایران، تصریح کرد: بررسی ها بیانگر آن است که با رشد قیمتی طلا، میزان ذخایر طلای خانگی در کشور نیز رو به افزایش گذاشته و با توجه به برآوردهای ما 200 تن ذخایر خانگی داریم.

کشتی آرای گفت: رشد بی رویه و شوک قیمتی که به صنعت طلا وارد گردید به پول و سرمایه های مردم آسیب وارد می کند، لذا مردم نگهداری مصنوعات طلا را نوعی سرمایه گذاری برای روزهایی که احتیاج دارند، تلقی می کنند.

این فعال بازار طلا و جواهر ایران با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در این صنعت به علت نوسان قیمت ارز دچار تلاطم گردیده، تصریح کرد: اکنون سرمایه گذاری در بازار طلا متنوع شده به نحوی که افزون بر معاملات طلا، صندوق های سرمایه گذاری یا خرید و فروش سکه، یک نوع داد و ستد تجاری تازه نیز رایج شده است که ثمره افزایش قیمت ارز می باشد.

وی در ادامه افزود: این داد و ستد تازه خرید و فروش طلای آب شده می باشد و کسانی که می خواهند سرمایه های خود را حفظ کنند به این نوع تجارت در بازار طلا روی آورده اند.

کشتی آرای معتقد است: رشد قیمت ارز باعث شده تا قیمت تمام شده مصنوعات طلا که از استاندارد 10 تا 15 درصد به حدود 25 تا 30 درصد افزایش یابد و این موضوع از نظر اقتصادی صرفه ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: آمارها بیانگر آن است که در مدت 6 ماه نخست 2018 بانک مرکزی تقریباً 70 تن طلا برای ثبت نام سکه مصرف داشته و اگر این رقم جایگزین نشود ارزش پول ملی کم می شود.

میزان ذخایر طلای خانگی در ایران چقدر است؟

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام