احتمال تعدیل قیمت ها در بازار طلا، مسکن و خودرو

اخبار مدیراناقتصاد کلاناحتمال تعدیل قیمت ها در بازار طلا، مسکن و خودرو

دوره دیجیتال مارکتینگ

احتمال تعدیل قیمت ها در بازار طلا، مسکن و خودرو

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی خبر از احتمال سقوط آزاد قیمت ها در بازار طلا،خودرو و مسکن داد. رحیم زارع  در خصوص پایین آمدن نرخ دلار اظهار داشت: همانطور که پیش از این بارها اعلام شده ارزش دلار در ماه های گذشته بصورت کاذب افزایش یافته لذا طبیعی است نرخ ها در بلندمدت با توجه به منطق اقتصادی تعدیل گردید.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در هر صورت ارائه به موقع ارز شرکت های صادراتی به سامانه نیما در ماه های آِنده سبب می شود سوداگران نتوانند به سودهای نجومی دست یابند بنابراین باید روند ارائه ارز صادرکنندگان به سامانه نیما رصد شود.

نقدینگی سرگردان در جامعه از طریق بازار سرمایه به سوی بخش تولید هدایت شود

وی همچنین تاکید کرد: بدیهی است بازارهای اقتصادی با هم در ارتباط هستند لذا پایین آمدن قیمت ارز، بازارهای طلا،خودرو و مسکن را نیز تحت تاثیر قرار می دهند و احتمال کاهش آزاد قیمت ها در این بازارها وجود دارد، در صورت برنامه ریزی مناسب می توان قسمتی از نقدینگی سرگردان در جامعه را از طریق بازار سرمایه به سوی بخش تولید هدایت نمود.    

زارع در ادامه گفت و گوی خود، اظهار داشت: ریزش فیمت کاذب در بازارهای مختلف باید صورت بگیرد زیرا که گرانی ها سبب فشار اقتصادی به مردم می گردد و فقط به افزایش ثروت سوداگران اقتصادی سبب می شود که غیرقابل قبول است.

چه عاملی سبب به ثبات رسیدن قیمت ارز می شود؟

زارع در ادامه اظهار داشت: گسترش عمق بازار ثانویه ارز،جلوگیری از فضاسازی سوداگران، حمایت از بخش های مولد اقتصادی، عملیاتی شدن پیمان های پولی و همکاری بانک های اروپایی با بانک های ایرانی سبب می شود، بازار ارز به ثبات برسد.

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان شد: بازگشت ثبات به بازار ارز یکی از الزامات تسهیل امور اقتصادی است و مانع از رشد قیمت کاذب می باشد.

احتمال تعدیل قیمت ها در بازار طلا، مسکن و خودرو

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام