وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

اخبار مدیراناقتصاد کلانوضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

دوره دیجیتال مارکتینگ

وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

با توجه به آخرین گزارشات صورت گرفته، بیشترین نرخ بیکاری به رشته های تحصیلی حفاظت محیط زیست، علوم حیاتی، معماری و ساختمانی، علوم فیزیکی اختصاص دارد و علاوه بر این کمترین نرخ بیکاری به گروه بهداشت تعلق دارد.

به نقل از اقتصادآنلاین، بررسی وضع فعالیت جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره های عالی در سال  گذشته از سوی مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار نشاندهنده این است که  نرخ بیکاری جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره های عالی در سال گذشته، به طور کلی برای مردان و زنان در کل کشور 19.4 درصد، برای گروه مردان 13.5 و برای گروه زنان 30.4 درصد بوده است.

از حدود 12.5 میلیون نفر جمعیت فارغ التحصیلان یا در حال تحصیل دوره های عالی تقریباً 7.1 میلیون نفر (56.9) فعال اقتصادی می باشند که از این تعداد 5.7 میلیون نفر (80.6 درصد) شاغل و 1.4 میلیون نفر(19.4 درصد) بیکار می باشند. علاوه بر این 5.4 میلیون نفر (43.1 درصد) غیر فعال اقتصادی هستند.

شایان ذکر است که بر اساس همین نتایج بالاترین نرخ بیکاری جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره های عالی به ترتیب به استان های کرمانشاه (36.2 درصد)،چهارمحال و بختیاری(27.1 درصد ) و کرمان (25.7 درصد ) اختصاص دارد. همچنین کمترین نرخ بیکاری مربوط به استان قم (11.3درصد ) می باشد.

وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام