وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

اخبار مدیراناقتصاد کلانوضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

دوره دیجیتال مارکتینگ

وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

با توجه به آخرین گزارشات صورت گرفته، بیشترین نرخ بیکاری به رشته های تحصیلی حفاظت محیط زیست، علوم حیاتی، معماری و ساختمانی، علوم فیزیکی اختصاص دارد و علاوه بر این کمترین نرخ بیکاری به گروه بهداشت تعلق دارد.

به نقل از اقتصادآنلاین، بررسی وضع فعالیت جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره های عالی در سال  گذشته از سوی مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار نشاندهنده این است که  نرخ بیکاری جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره های عالی در سال گذشته، به طور کلی برای مردان و زنان در کل کشور 19.4 درصد، برای گروه مردان 13.5 و برای گروه زنان 30.4 درصد بوده است.

از حدود 12.5 میلیون نفر جمعیت فارغ التحصیلان یا در حال تحصیل دوره های عالی تقریباً 7.1 میلیون نفر (56.9) فعال اقتصادی می باشند که از این تعداد 5.7 میلیون نفر (80.6 درصد) شاغل و 1.4 میلیون نفر(19.4 درصد) بیکار می باشند. علاوه بر این 5.4 میلیون نفر (43.1 درصد) غیر فعال اقتصادی هستند.

شایان ذکر است که بر اساس همین نتایج بالاترین نرخ بیکاری جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره های عالی به ترتیب به استان های کرمانشاه (36.2 درصد)،چهارمحال و بختیاری(27.1 درصد ) و کرمان (25.7 درصد ) اختصاص دارد. همچنین کمترین نرخ بیکاری مربوط به استان قم (11.3درصد ) می باشد.

وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام