برای شرکت رایگان در سمینار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 05 تیر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «سمینار راهکارهای ایجاد استارت آپ های ثروت آفرین»فرصت

وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

اخبار مدیراناقتصاد کلانوضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

دوره دیجیتال مارکتینگ

وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

با توجه به آخرین گزارشات صورت گرفته، بیشترین نرخ بیکاری به رشته های تحصیلی حفاظت محیط زیست، علوم حیاتی، معماری و ساختمانی، علوم فیزیکی اختصاص دارد و علاوه بر این کمترین نرخ بیکاری به گروه بهداشت تعلق دارد.

به نقل از اقتصادآنلاین، بررسی وضع فعالیت جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره های عالی در سال  گذشته از سوی مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار نشاندهنده این است که  نرخ بیکاری جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره های عالی در سال گذشته، به طور کلی برای مردان و زنان در کل کشور 19.4 درصد، برای گروه مردان 13.5 و برای گروه زنان 30.4 درصد بوده است.

از حدود 12.5 میلیون نفر جمعیت فارغ التحصیلان یا در حال تحصیل دوره های عالی تقریباً 7.1 میلیون نفر (56.9) فعال اقتصادی می باشند که از این تعداد 5.7 میلیون نفر (80.6 درصد) شاغل و 1.4 میلیون نفر(19.4 درصد) بیکار می باشند. علاوه بر این 5.4 میلیون نفر (43.1 درصد) غیر فعال اقتصادی هستند.

شایان ذکر است که بر اساس همین نتایج بالاترین نرخ بیکاری جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره های عالی به ترتیب به استان های کرمانشاه (36.2 درصد)،چهارمحال و بختیاری(27.1 درصد ) و کرمان (25.7 درصد ) اختصاص دارد. همچنین کمترین نرخ بیکاری مربوط به استان قم (11.3درصد ) می باشد.

وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

وضعیت بیکاری رشته های تحصیلی مختلف در ایران +جدول

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام