احتمال افزایش یارانه ها تا 3 هفته آینده

اخبار مدیراناقتصاد کلاناحتمال افزایش یارانه ها تا 3 هفته آینده

دوره دیجیتال مارکتینگ

احتمال افزایش یارانه ها تا 3 هفته آینده

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در حال حاضر نظاره گر وضع نامطلوبی با توجه به رشد قیمت‌ ها و گرانی بوده ایم و با توجه به آنچه اعلام شد، قدرت خرید مردم کشور ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است، 2 برنامه ویژه دولت را در این زمینه تشریح نمود.

باید همسان سازی حقوق بازنشستگان را در برنامه خود قرار دهیم

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به برگزاری اجلاس سالمندان اشاره کرد و اظهار داشت: اقدامات مطلوبی را به منظور بزرگداشت بازنشستگان آغاز کردیم. دکتر ربیعی پایه گذاری خوبی در مبارزه با فقر و تکریم بازنشستگان انجام داد و در ادامه راه عهده دار تداوم و سرعت بخشیدن به این برنامه ها می باشیم. در حال حاضر شاهد وضع نامطلوبی با توجه به رشد قیمت‌ ها و گرانی می باشیم و با توجه به آنچه اعلام شد قدرت خرید جامعه ۳۰ درصد کم شده است.

بندپی در ادامه افزود: در این میان اقشار کم درآمد و بازنشستگان بیشتر در فشار می باشند و باید به دنبال همسان سازی حقوق آنان باشیم.

تکلیف سه صندوق تامین اجتماعی، کشوری و فولاد برای ارائه بیمه تکمیلی‌ مطلوب

بندپی تصریح کرد: به هر سه صندوق تامین اجتماعی، کشوری و فولاد دستور داده ایم دغدغه خرید خدمات سلامت را از بازنشستگان بردارند و آنان را از یک بیمه تکمیلی خوب و کامل بهره‌مند نمایند. بیمه پایه باید برای همگان باشد و بعد با توجه به منابع و نیازهایی که افراد دارند بیمه تکمیلی و دیگر خدمات منظور شود.

وی با اشاره به اینکه باید از بنگاه داری به سمت سهام داری برویم و سود سرمایه‌گذاری به هدف حمایت های اجتماعی منظور گردد به سیاست شفافیت اشاره کرد و تاکید کرد: شنیدن حرف بازنشستگان از راهبردهای دولت کنونی است. باید تا جایی که امکان دارد کانال ها و ارتباط ها دو سویه باشد. باید افزایش بهره وری، صرفه جویی در منابع، ارتقای وضعیت مالی، خروج از بنگاه داری و پیگیری مطالبات از دولت دنبال شود.

2 برنامه دولت به منظور حمایت از دهک‌ های کم‌ درآمد

وی به اعلام دو برنامه ملی دولت برای حمایت از اقشار مختلف پرداخت و گفت: یک برنامه این است که بین یک تا هشت دهک از کالاهای اساسی با نرخ مصوب برخوردار شوند. باید به اقشار ویژه و به پنج دهک اول یک نگاه ویژه تر داشته باشیم. در چنین شرایطی این افراد بیشتر در سختی و مشکل‌اند. برنامه دوم حمایت اجتماعی مستقیم نقدی و غیرنقدی برای پنج دهک است که ظرف دو سه هفته آینده عملیاتی می‌شود.

 

احتمال افزایش یارانه ها تا 3 هفته آینده

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام