هند بزرگترین خریدار نفت در سال 2024

اخبار مدیراناقتصاد کلانهند بزرگترین خریدار نفت در سال 2024

دوره دیجیتال مارکتینگ

هند بزرگترین خریدار نفت در سال 2024

موسسه مک کینزی اظهار داشت که تا پایان سال ۲۰۲۴، هند موفق خواهد شد جای چین را به عنوان بزرگ‌ ترین خریدار نفت جهانی بگیرد.

به نقل از CNBC، در این گزارش گفته شده که تقاضای نفت هند در بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۳۵  به روزانه ۳.۵ میلیارد بشکه نفت افزایش می رسد که یک سوم کل رشد تقاضای نفت در دنیا می باشد. رشد درآمد متوسط خانوارهای طبقه متوسط هندی یکی از دلایل اصلی افزایش تقاضای نفت هند خواهد بود.

به نقل از اقتصادآنلاین، از طرف دیگر در چین که اکنون بزرگترین مصرف کننده نفت دنیا است تقاضای نفت در سال‌ های ۲۰۲۴ تا ۲۰۳۵ کم خواهد یافت. کاهش تقاضای چین به 2 دلیل خواهد بود: اول افزایش منابع جایگزین انرژی همچون برق و گاز طبیعی و دوم توسعه سامانه‌ های ناوبری در چین که سبب پایین آمدن اتلاف سوخت می شود.

در هند نیز در حال حاضر هم کمبود نفت وجود دارد و موسسه مک کینزی هشدار داده است پالایشگاه‌ های هندی فقط ظرفیت پذیرش ۴۰۰ هزاربشکه نفت بیشتر در روز را تا سال ۲۰۲۳ خواهند داشت. مک کینزی اظهار داشته است برای آنکه هند در تامین بنزین مورد نیازش خودکفا باشد می بایست ۱.۷ برابر تا ۲ برابر سطح تولیدات کنونی خود را بیشتر کند.

سرنوشت اقتصاد هند با قیمت نفت ادغام شده است و برای این کشور که یک وارد کننده خالص نفت است رشد قیمت نفت به معنای افزایش قیمت بنزین و آسیب به اقتصاد می باشد.

هند بزرگترین خریدار نفت در سال 2024

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام