ایرلاین های خارجی درصدد حذف ایران از مسیرهای هوایی

اخبار مدیراناقتصاد کلانایرلاین های خارجی درصدد حذف ایران از مسیرهای هوایی

دوره دیجیتال مارکتینگ

ایرلاین های خارجی درصدد حذف ایران از مسیرهای هوایی

«زمانی که قیمت پروازهای خارجی 100% گران می گردد، تقاضا کم می شود و پروازها نیز کم یا کنسل می‌ شود، سرانجام نیتجه این امر چیزی نیست جز حذف ایران از مسیرهای هوایی ایرلاین های خارجی! یک خود تحریمی که نه تنها سفر ایرانی‌ ها به خارج از کشور، بلکه سفر گردشگران خارجی به ایران و کسب و کارهای وابسته به صنعت هوانوردی را نیز در معرض تهدید جدی قرار خواهد داد.»

به نقل از اقتصادآنلاین، رضا اباذری، رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی تهران، با اشاره به این موضوع و با اشاره به پیامدهای توقف پرداخت ارز دولتی به کمپانی های هواپیمایی که سفرهای هوایی را به خصوص در مسیرهای خارجی در معرض تهدید قرار داده است، به ایسنا اعلام کرد: با رشد 100 درصدی قیمت بلیت هواپیما ها 2 اتفاق رخ خواهد داد، اول اینکه ایرلاین‌ ها قادر نیستند به تعهدات پیشین خود عمل کنند، زیرا که آن‌ ها پیش از این قیمت بلیت‌ های خود را با ارز ۴۴00 محاسبه نموده اند و حالا که باید به مشتری جوابگو باشند، مبنای محاسبه ۸۸۰۰ تومان می باشد، این اختلاف هزینه را چه کسی پرداخت خواهد کرد؟ ایرلاینی که قادر نیست دیگر ارز ۴۴۰۰ تومانی را تامین نماید، از مسافر هم نمی‌ خواهد بگیرد، از سوی دیگر، آن‌ ها باید هزینه فایده را محاسبه نمایند که رقم حائز اهمیتی است؛ در شرایطی که محل جبران آن مشخص نمی باشد.

اباذری پیامد دیگر این تصمیم ارزی را ایجاد موج سینوسی منفی در مسافرت های هوایی خارجی و حتی داخلی تلقی کرد و در این خصوص اظهار داشت: زمانی که قیمت ها افزایش می یابد، تقاضا کم می شود و به دنبال آن، تعداد پروازها کم یا در برخی مسیرها کامل کنسل می‌شود و به نقطه‌ای می‌رسیم که در برخی مسیرهای هوایی، حتی یک پرواز هم نخواهیم داشت.

ایرلاین های خارجی درصدد حذف ایران از مسیرهای هوایی

ایرلاین های خارجی درصدد حذف ایران از مسیرهای هوایی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام