طلا چقدر پایین تر خواهد آمد؟

اخبار مدیراناقتصاد کلانطلا چقدر پایین تر خواهد آمد؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

طلا چقدر پایین تر خواهد آمد؟

با توجه به اینکه احساسات منفی در بازارها به بالاترین میزان خود رسیده است، تعداد قابل توجهی از کارشناسان بر این باورند که به علت کمبود کاتالیزورهای قوی در بازار قیمت طلا به روند کاهشی خود ادامه خواهد داد و در آینده نزدیک به زیر سطح مهم 1200 دلار در هر اونس تنزل خواهد کرد.

طلا چقدر پایین تر خواهد آمد؟به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از طلانیوز، با وجود اینکه طلا تحت تاثیر آمار و گزارشات اشتغال از پایین ترین سطح 1 ساله خود در انتهای مبادلات فاصله داشته است، اما باز هم برای چهارمین هفته متوالی کاهش قیمت را ثبت نموده است.

به باور دیوید مدن، کارشناس در CMC  مارکت، چگونگی کاهش قیمت طلا کند تر شده اما باز هم روند کاهشی خود را به همراه دارد. با این وجود روند کاهشی را همه فلزات دنبال نکرده اند . به عنوان مثال طلا نزدیک به پایان دوره افت قیمت خود است و حتی می توانست در انتهای بازار افزایش هفتگی قیمت داشته باشد.

در خصوص طلا اما این کارشناس معتقد است که طلا با کاهش شدید قیمت به پایین سطح 1200 دلاری افت خواهد داشت. البته من تصور نمی کنم ما شاهد عرضه سنگینی در بازار باشیم (لزوما کاهش قیمت به معنای بیشتر شدن عرضه نیست) ،اما قیمت طلا در نهایت به سطح 1180 دلار در هر اونس افت خواهد کرد.

مدن در این باره همچنین معتقد است: به علت روند قدرتمند دلار و بازارهای سهام در نظر گرفتن چشم انداز افزایشی قیمت طلا در اینده نزدیک امکان پذیر نخواهد بود.

اما سیمونا گامبارینی اقتصاددان در کپیتال اکونومیست بر این باور است که در بازار به اندازه کافی عوامل حمایتی وجود دارد که مانع سقوط سنگین گردد،اما در عین حال منکر امکان کاهش طلا به  1200 دلار در هر اونس نشد.

در آغاز هفته ای که گذشت کپیتال اکونومیست چشم انداز قیمت خود را عوض کرده بود و اکنون نیز بر این باور است که طلا در انتهای سال در سطح 1200 دلاری قرار خواهد گرفت.

اما چیزی که مشخص است این است که دلار قصدی برای عقب نشینی ندارد زیرا که در حال حاضر حمایت تنش تجاری و افزایش نرخ بهره را با خود همراه دارد.

طلا چقدر پایین تر خواهد آمد؟

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام