تمایل شدید ایرانی ها به سرمایه گذاری در کشورهای همسایه

اخبار مدیراناقتصاد کلانتمایل شدید ایرانی ها به سرمایه گذاری در کشورهای همسایه

دوره دیجیتال مارکتینگ

تمایل شدید ایرانی ها به سرمایه گذاری در کشورهای همسایه

در شرایطی که بازار ملک ایران در رکود به سر می برد اما بازار ملک و ثبت شرکت در کشورهای همسایه بسیار داغ است به نحویکه طبق گزارش مرکز آمار ترکیه، ایرانی‌ ها در سال جاری، ٣ برابر سال گذشته از این کشور خانه خریده‌اند؛ البته قضیه فقط به خرید ملک محدود نمی گردد و تعدادی از گزارشات بیانگر آن است که ثبت شرکت در کشورهای همسایه نیز قوت گرفته است.

به نقل از اقتصادآنلاین، البته قیمت خانه در ترکیه، امارات و گرجستان نیز نرخ‌ های وسوسه ‎کننده‌ای دارد. در شرایطی که میانگین قیمت هر مترمربع ملک در پایتخت به تقریبا ٧ و نیم‌ میلیون تومان رسیده است میانگین قیمت خانه در امارات فقط ٤,٥‌میلیون تومان و در گرجستان و ترکیه قیمت‌ ها با ایران تفاوت چندانی ندارند. املاکی که گفته می‌شود برای شهروندان ایرانی اقامت در آن کشورها را به همراه دارد اما این تمام ماجرا نیست. اگر شما قصد اقامت در یک کشور خارجی را دارید، باید در نظر داشته باشید که خرید خانه ضمانتی برای دریافت اقامت ایجاد نیست و اگر می خواهید سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است بدانید که ارزش سرمایه‌ تان در بازار مسکن کشورهای خارجی چندان تغییری نمی‌ کند.

رضا مسرور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی در این باره اظهار داشت: «به تازگی تعداد بسیاری از افراد سرمایه خود را از کشور خارج  کرده و در حوزه املاک در کشورهای همسایه سرمایه‌گذاری می نمایند و کار تا جایی پیش رفته که تعداد املاک خریداری شده در سال ۹۶ در قیاس با سال ۹۵، ٢برابر شده است.» علاوه بر این جلال ابراهیم، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه به رشد شرکت‌ های ایرانی در کشورهای همسایه اشاره کرده و تصریح کرد:  ثبت بیش از ۱۵۰ کمپانی از سوی تاجران ایرانی در شهرهایی نظیر ازمیر، آنکارا، آنتالیا، مرسین و حتی افزایش صنعتگران ایرانی در این کشور به این علت است که با راه اندازی این شرکت‌ ها راحت‌ تر می‌ توانند کالاهای خود را از طریق شرکت‌ های وابسته به ترکیه یا حوزه اروپا وارد نمایند یا اینکه شرکت‌ های ایرانی بخشی از سرمایه خود را به این کشورها انتقال داده‌اند.

تمایل شدید ایرانی ها به سرمایه گذاری  در کشورهای همسایه

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام