ایران سرانجام صادرات نفت خود به عراق را متوقف می سازد

اخبار مدیراناقتصاد کلانایران سرانجام صادرات نفت خود به عراق را متوقف می سازد

دوره دیجیتال مارکتینگ

ایران سرانجام صادرات نفت خود به عراق را متوقف می سازد

وزیر نیرو اظهار داشت که طرف عراقی حتما درک خواهد کردکه در این روزها ایران به تمامی ظرفیت تولید برق خود به منظور پوشش نیاز پیک مصرف احتیاج دارد و مجبور است صادرات برق به این کشور را متوقف سازد!

در روزهای اخیر صادرات برق کشور به عراق به طور کامل قطع شد و این موضوع سبب شده بود تا وزیر برق عراق شخصاً به پایتخت ایران سفر کند و خواهان وصل مجدد صادرات برق به این کشور گردد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو در جمع خبرنگاران در این باره اظهار داشت: هر قرارداد و توافقنامه‌ ای ضوابط و قوانین مخصوص به خود را دارد، قرارداد صادرات برق نیز با ضوابط و شرایطی به امضا می رسد که اگر کشور صادر کننده در قسمتی از سال نیاز به برق تولیدی خود داشت، این انعطاف در قرارداد وجود دارد.

اردکانیان همچنین تصریح کرد: وزیر برق عراق در این روزها به پایتخت ایران سفر کرده و گفتگوهای مستقیمی در باره ادامه صادرات برق به این کشور داشتیم اما طرف عراقی بدون شک متوجه می شود که ایران در این روزها به خاطر پوشش نیاز پیک مصرف به تمام ظرفیت تولید برق خود نیاز دارد.

وی همچنین تاکید کرد که صادرات برق از محورهایی می باشد که به طور مستمر توسط وزارت نیرو پیگیری می‌ گردد و اکنون خطوط جدید تبادل الکتریکی بین ایران و ترکمنستان و علاوه بر آن ایران و ارمنستان در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر برق ایران در نهایت افزود که به طور دائم مذاکرات با طرف عراقی در خصوص صادرات برق ادامه خواهد داشت.

اما شایان ذکر است که با توجه به شرایط کنونی کشور، آیا ادامه روند صادرات برق به کشورهایی نظیر عراق، معقول واقع است یا خیر.

ایران سرانجام صادرات نفت خود به عراق را متوقف می سازد

ایران سرانجام صادرات نفت خود به عراق را متوقف می سازد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام