برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری دوشنبه 19 آذر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

ایرانی ها امسال 1.6 میلیارد دلار در ترکیه خرج کردند

اخبار مدیراناقتصاد کلانایرانی ها امسال 1.6 میلیارد دلار در ترکیه خرج کردند

دوره دیجیتال مارکتینگ

ایرانی ها امسال 1.6 میلیارد دلار در ترکیه خرج کردند

دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه اظهار داشت که مردم ایران در جایگاه نخست توریسم ترکیه قرار دارند و 8 برابر آسیای میانه به این کشور سفر می کنند، به نحوی که در سال جاری تقریبا 1 میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار هزینه گردشگری ایرانی‌ ها در ترکیه بوده است.

 

به نقل از اقتصادآنلاین، سید جلال ابراهیمی اظهار داشت: در 4 ماه اخیر، ترکیه میزبان 8 میلیون نفر توریست از ۱۸۰ کشور جهان بوده ‌است که از بین آنان ۸۰۰ هزار نفر ایرانی‌ بوده‌ اند. به عبارت دیگر یک دهم از مجموع کل بازدیدکنندگان این کشور را مردم ایران تشکیل می‌ دهند و ایرانی ها در جایگاه نخست قرار دارند. بعد از ایران، آلمان‌ ها دومین رتبه بازدید از ترکیه را به خود اختصاص داده اند.

ابراهیمی در این خصوص توضیح داد: با توجه به استانداردهای جهانی اگر ۱۵۰۰ دلار برای هر گردشگر در نظر بگیریم، با احتساب بالای ۱۰۰۰ دلار خرید برای هر گردشگر، تقریبا 1 میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار صرف هزینه‌ های گردشگران شده است.

به نقل از ابراهیمی، گردشگران کشورهای آسیای میانه به ترکیه در کل ۱۰۰ هزار نفر بوده اند در صورتی که ایرانی‌ ها 8 برابر آنان به این کشور سفر می‌ کنند.

وی همچنین تاکید کرد: با توجه به بررسی مرکز گردشگری جهانی، ترکیه بیشترین جمعیت گردشگر را از کشور ما دارد؛ به عبارت دیگر در مجموع ۱۰ کشور، ایران تقریبا ۱۰۰ برابر گردشگر به ترکیه ارسال کرده است. علاوه بر این به گفته رییس اتحاد هتل‌ داران ترکیه «از نظر جمعیت و جغرافیای منطقه یکی از سه منبع اصلی توریست ترکیه، ایران است».

دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه همچنین تصریح کرد: تنها گردشگران ایرانی هستند که در همه فصول سال به ترکیه سفر می کنند و از منابع ثابت هتل های ساحل دریای مدیترانه از آنتالیا تا ازمیر و آنالیا هستند. نکته جالب توجه اینجاست که در حال حاضر دولت ترکیه برای هر نمایشگاه به مراکز گردشگری یا بنگاه‌های گردشگری از ۲۰ هزار تا ۵۰ هزار دلار کمک می‌ کند تا آنان قادر باشند بدون هزینه اقدام به جذب توریست نمایند. افزون بر این، این کشور روش هتل‌ های لوکس 5 و 7 ستاره‌ای اسپانیا را به سبک هتل‌ های 2 و 3 ستاره و حتی متل‌ ها و خانه متل درآورده است تا بتوانند با ارائه هزینه های پایینتر و قیمت ‌های ارزان‌ تر جلب توریست نماید.

شایان ذکر است که با توجه به این شرایط، هزینه سفرهای داخلی به مناطقی نظیر کیش و قشم برای ایرانی‌ ها هم‌ قیمت ترکیه یا حتی در بعضی موارد چند برابر در میاید.

ایرانی ها امسال 1.6 میلیارد دلار در ترکیه خرج کردند

ایرانی ها امسال 1.6 میلیارد دلار در ترکیه خرج کردند

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام