ایرانی ها امسال 1.6 میلیارد دلار در ترکیه خرج کردند

اخبار مدیراناقتصاد کلانایرانی ها امسال 1.6 میلیارد دلار در ترکیه خرج کردند

دوره دیجیتال مارکتینگ

ایرانی ها امسال 1.6 میلیارد دلار در ترکیه خرج کردند

دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه اظهار داشت که مردم ایران در جایگاه نخست توریسم ترکیه قرار دارند و 8 برابر آسیای میانه به این کشور سفر می کنند، به نحوی که در سال جاری تقریبا 1 میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار هزینه گردشگری ایرانی‌ ها در ترکیه بوده است.

 

به نقل از اقتصادآنلاین، سید جلال ابراهیمی اظهار داشت: در 4 ماه اخیر، ترکیه میزبان 8 میلیون نفر توریست از ۱۸۰ کشور جهان بوده ‌است که از بین آنان ۸۰۰ هزار نفر ایرانی‌ بوده‌ اند. به عبارت دیگر یک دهم از مجموع کل بازدیدکنندگان این کشور را مردم ایران تشکیل می‌ دهند و ایرانی ها در جایگاه نخست قرار دارند. بعد از ایران، آلمان‌ ها دومین رتبه بازدید از ترکیه را به خود اختصاص داده اند.

ابراهیمی در این خصوص توضیح داد: با توجه به استانداردهای جهانی اگر ۱۵۰۰ دلار برای هر گردشگر در نظر بگیریم، با احتساب بالای ۱۰۰۰ دلار خرید برای هر گردشگر، تقریبا 1 میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار صرف هزینه‌ های گردشگران شده است.

به نقل از ابراهیمی، گردشگران کشورهای آسیای میانه به ترکیه در کل ۱۰۰ هزار نفر بوده اند در صورتی که ایرانی‌ ها 8 برابر آنان به این کشور سفر می‌ کنند.

وی همچنین تاکید کرد: با توجه به بررسی مرکز گردشگری جهانی، ترکیه بیشترین جمعیت گردشگر را از کشور ما دارد؛ به عبارت دیگر در مجموع ۱۰ کشور، ایران تقریبا ۱۰۰ برابر گردشگر به ترکیه ارسال کرده است. علاوه بر این به گفته رییس اتحاد هتل‌ داران ترکیه «از نظر جمعیت و جغرافیای منطقه یکی از سه منبع اصلی توریست ترکیه، ایران است».

دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه همچنین تصریح کرد: تنها گردشگران ایرانی هستند که در همه فصول سال به ترکیه سفر می کنند و از منابع ثابت هتل های ساحل دریای مدیترانه از آنتالیا تا ازمیر و آنالیا هستند. نکته جالب توجه اینجاست که در حال حاضر دولت ترکیه برای هر نمایشگاه به مراکز گردشگری یا بنگاه‌های گردشگری از ۲۰ هزار تا ۵۰ هزار دلار کمک می‌ کند تا آنان قادر باشند بدون هزینه اقدام به جذب توریست نمایند. افزون بر این، این کشور روش هتل‌ های لوکس 5 و 7 ستاره‌ای اسپانیا را به سبک هتل‌ های 2 و 3 ستاره و حتی متل‌ ها و خانه متل درآورده است تا بتوانند با ارائه هزینه های پایینتر و قیمت ‌های ارزان‌ تر جلب توریست نماید.

شایان ذکر است که با توجه به این شرایط، هزینه سفرهای داخلی به مناطقی نظیر کیش و قشم برای ایرانی‌ ها هم‌ قیمت ترکیه یا حتی در بعضی موارد چند برابر در میاید.

ایرانی ها امسال 1.6 میلیارد دلار در ترکیه خرج کردند

ایرانی ها امسال 1.6 میلیارد دلار در ترکیه خرج کردند

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام