توقف صادرات طلا و جواهر در 7 سال گذشته

اخبار مدیراناقتصاد کلانتوقف صادرات طلا و جواهر در 7 سال گذشته

دوره دیجیتال مارکتینگ

توقف صادرات طلا و جواهر در 7 سال گذشته

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه صادرات طلا و جواهر در هفت سال اخیر در حد صفر بوده است، اظهار داشت که علاوه بر آن واردات شمش و مواد اولیه نیز صفر بوده است.

ابراهیم محمدولی ظهر  روز گذشته در همایش فرصت‌ ها و چالش‌ های صنعت طلا و جواهر ایران اعلام کرد: مشکلات و موانع زیادی بر سر راه صنعت طلا و جواهر قرار دارد و این مشکلات از زبان مسئولان طلا و صنعت و معدن مطرح شده اما در این راستا گوش شنوایی وجود نداشته است. به نقل از اقتصادآنلاین، محمدولی در این باره تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم در صنعت طلا و جواهر بحث ارزش افزوده می باشد که آثار رکودی را در صنعت طلا و بخش تولید در 8 سال اخیر تا به امروز به وجود آورده در این راستا تعداد قابل توجهی از واحدهای صنفی در کل ایران به اجبار تعطیل کردند زیرا که توانایی ادامه کار نداشتند.

وی با اشاره به مواد اولیه که مشکل بزرگی در صنعت طلا و جواهر می باشد، افزود: واردات شمش به داخل ایران شامل 9 درصد ارزش افزوده است که رغبت را از تولیدکنندگان و واردکنندگان گرفته است.

ریس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه هزینه صنعت طلا و جواهر بسیار بالا می باشد، اعلام کرد: این هزینه بالا به این علت است که تقریبا 70 تا 80 درصد مواد و ابزارآلات مصرفی وارداتی است.

وی در ادامه افزود: رکود سنگینی در صنعت طلا و جواهر در 4 سال گذشته به ویژه در سال جاری حکمفرما شده است که امیدواریم مسئولان با کمک مجموعه‌ های مرتبط، صنعت طلا را از رکود به وجود آمده نجات دهند.

محمد ولی تاکید کرد: صنعت طلا در بخش هنر و تولید می‌ تواند حرف‌ های بسیاری جهت گفتن داشته باشد علاوه بر این اشتغال‌ زایی را ارتقا داده و ارزآوری زیادی به همراه داشته باشد به شرط آنکه نگاه‌ های منفی در صنعت طلا به نگاه مثبت تغییر نماید.

وی در نهایت اظهار داشت: تولید طلا در ایران باید به بخش خصوصی واگذار شود و اگر در این راستا بخش خصوصی وارد شود و چالش‌ های موجود در صنعت طلا را برطرف نماید این صنعت می‌ تواند نجات پیدا کند.

توقف صادرات طلا و جواهر در 7 سال گذشته

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام