برای شرکت رایگان در سمینار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 1 خرداد: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «سمینار راهکارهای ایجاد استارت آپ های ثروت آفرین»فرصت

قانون جدیدی که قیمت نفت را افزایش خواهد داد

اخبار مدیراناقتصاد کلانقانون جدیدی که قیمت نفت را افزایش خواهد داد

دوره دیجیتال مارکتینگ

قانون جدیدی که قیمت نفت را افزایش خواهد داد

مقررات بین‌المللی در خصوص سوخت های مورد استفاده در کشتیرانی ممکن است عاملی شود تا عرضه بازار نفت محدودتر گردد و قیمت‌ ها را در 2 سال آتی به ۹۰ دلار در هر بشکه برساند. سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) قوانین جدیدی وضع کرده است که از آغاز سال ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد و کشتی‌ داران را مجاب خواهد کرد میزان سولفور سوخت های مورد استفاده‌ خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

کشتی‌ هایی که اقیانوس های زمین را می‌ پیمایند از نفت کوره سنگین استفاده می‌ کنند که بسیار آلوده می باشد. مقررات سازمان بین‌المللی دریانوردی این سوخت را به علت سولفور بالای آن مورد هدف قرار داده است. قوانین کنونی غلظت سولفور به میزان ۳.۵ درصد را مجاز کرده اما تا سال ۲۰۲۰ کشتی‌ ها می بایست این غلظت را به ۰.۵ درصد کاهش دهند.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش «نفت ۲۰۱۸» اظهار داشت سوخت بانکر آخرین مامن سولفور است که در بیشتر محصولات نفتی حذف شده است.

کشتی‌ داران گزینه های بسیاری برای رسیدن به این هدف دارند و احتمالا 1 رویکرد منفرد نخواهد بود. آن ها ممکن است اسکرابرهایی را به منظور حذف سولفور از سوخت نصب کنند یا از سوخت های دارای سولفور کم یا از LNG استفاده نمایند. اسکرابرها نیز با هزینه های زیادی همراه هستند با این حال از نظر تعدادی از کشتی‌ داران ارزش استفاده دارند در شرایطی که LNG گزینه گرانی محسوب می گردد.

قانون جدیدی که قیمت نفت را افزایش خواهد داد

اما تعداد زیادی از کشتی‌ داران سوخت های حاوی سولفور اندک نظیر بنزین استفاده می کنند. آژانس بین‌المللی انرژی اظهار داشته است که تا سال ۲۰۲۰ تقاضا برای بنزین به ۱.۷۴ میلیون بشکه در روز صعود خواهد کرد که بیش از 1 میلیون بشکه در روز نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد خواهد داشت. این مسئله موقعیت نفت کوره را که اکنون بسیار متداول است، تغییر می‌دهد. آژانس بین‌المللی انرژی اظهار داشته است که تقاضا برای نفت کوره دارای سولفور بالا از ۳.۲ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۹ به ۱.۳ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد یافت.

قانون جدیدی که قیمت نفت را افزایش خواهد داد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام