قانون جدیدی که قیمت نفت را افزایش خواهد داد

اخبار مدیراناقتصاد کلانقانون جدیدی که قیمت نفت را افزایش خواهد داد

دوره دیجیتال مارکتینگ

قانون جدیدی که قیمت نفت را افزایش خواهد داد

مقررات بین‌المللی در خصوص سوخت های مورد استفاده در کشتیرانی ممکن است عاملی شود تا عرضه بازار نفت محدودتر گردد و قیمت‌ ها را در 2 سال آتی به ۹۰ دلار در هر بشکه برساند. سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) قوانین جدیدی وضع کرده است که از آغاز سال ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد و کشتی‌ داران را مجاب خواهد کرد میزان سولفور سوخت های مورد استفاده‌ خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

کشتی‌ هایی که اقیانوس های زمین را می‌ پیمایند از نفت کوره سنگین استفاده می‌ کنند که بسیار آلوده می باشد. مقررات سازمان بین‌المللی دریانوردی این سوخت را به علت سولفور بالای آن مورد هدف قرار داده است. قوانین کنونی غلظت سولفور به میزان ۳.۵ درصد را مجاز کرده اما تا سال ۲۰۲۰ کشتی‌ ها می بایست این غلظت را به ۰.۵ درصد کاهش دهند.

آژانس بین المللی انرژی در گزارش «نفت ۲۰۱۸» اظهار داشت سوخت بانکر آخرین مامن سولفور است که در بیشتر محصولات نفتی حذف شده است.

کشتی‌ داران گزینه های بسیاری برای رسیدن به این هدف دارند و احتمالا 1 رویکرد منفرد نخواهد بود. آن ها ممکن است اسکرابرهایی را به منظور حذف سولفور از سوخت نصب کنند یا از سوخت های دارای سولفور کم یا از LNG استفاده نمایند. اسکرابرها نیز با هزینه های زیادی همراه هستند با این حال از نظر تعدادی از کشتی‌ داران ارزش استفاده دارند در شرایطی که LNG گزینه گرانی محسوب می گردد.

قانون جدیدی که قیمت نفت را افزایش خواهد داد

اما تعداد زیادی از کشتی‌ داران سوخت های حاوی سولفور اندک نظیر بنزین استفاده می کنند. آژانس بین‌المللی انرژی اظهار داشته است که تا سال ۲۰۲۰ تقاضا برای بنزین به ۱.۷۴ میلیون بشکه در روز صعود خواهد کرد که بیش از 1 میلیون بشکه در روز نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد خواهد داشت. این مسئله موقعیت نفت کوره را که اکنون بسیار متداول است، تغییر می‌دهد. آژانس بین‌المللی انرژی اظهار داشته است که تقاضا برای نفت کوره دارای سولفور بالا از ۳.۲ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۹ به ۱.۳ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد یافت.

قانون جدیدی که قیمت نفت را افزایش خواهد داد

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام