منابع انسانی

برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری چهارشنبه 26 دی: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

پذیرش لغو قرارداد فروش هواپیما به ایران توسط ایرباس

اخبار مدیراناقتصاد کلانپذیرش لغو قرارداد فروش هواپیما به ایران توسط ایرباس

دوره دیجیتال مارکتینگ

پذیرش لغو قرارداد فروش هواپیما به ایران توسط ایرباس

امضای خروج آمریکا از برجام توسط دونالد ترامپ، به‌معنای لغو ۳۸ میلیارد دلار قرارداد های فروش هواپیما بین ایران و کمپانی های غربی است و شرکت ایرباس را نسبت به رقیب آمریکایی‌ اش بوئینگ در معرض ریسک‌ های بزرگتری قرار خواهد داد.

به نقل از رویترز، بعد از خروج آمریکا از برجام، مقامات دولت وی اظهار داشتند که مجوزهای صادراتی صادر شده برای فروش هواپیما به ایران را لغو خواهند کرد.

به نقل از اقتصادآنلاین، ایران 200 هواپیمای مسافربری به ارزش 38.3 میلیارد دلار برای شرکت ایران ایر خریداری کرده بود که شامل 100 فروند هواپیمای ایرباس، 80 فروند هواپیمای بوئینگ و 20 فروند هواپیمای ATR است.

کمپانی ایرباس که ماه پیش به علت کم شدن تقاضای بین المللی مجبور شد قسمتی از برنامه‌ های تولیدی خود را کم کند، احتمالاً نیاز بیشتری به سفارشات ایران جهت خرید هواپیماهای غول پیکر دارد. ایران 53 فروند هواپیمای پهن‌ پیکر از ایرباس و 30 فروند از بوئینگ سفارش داده که هنوز ساخته نشده‌اند.

به نقل از اقتصاد آنلاین، 3 منبع صنعتی اظهار داشته اند، لغو این قراردادها ضربه سنگینی به خط تولید جدیدترین جت های پهن پیکر ایرباس، یعنی ای 330 نئو خواهد زد که در فاصله چند ماه مانده به ارائه آن با تقاضای ضعیفی روبرو است. ایران ایر بعد از کمپانی ایر آسیا دومین مشتری بزرگ این هواپیما ست.

اما در مقابل، دنیس مویلنبورگ، مدیر کمپانی بوئینگ ماه پیش اعلام کرد که کمپانی وی بعد از تلاش‌ های گسترده به منظور بهبود سطح فروش هواپیما های پهن‌پیکر خود، دیگر همچون قبل به سفارشات ایران نیازی ندارد.

ایرباس و بوئینگ اظهار داشته اند که تصمیم آمریکا را مورد بررسی قرار خواهند داد، اما از اظهارنظر در خصوص ریسک‌ های لغو قرارداد با ایران، خودداری کرده‌اند. جف کنیتل، رئیس شرکت ایرباس گفته: «ما کار درست را انجام خواهیم داد».

پذیرش لغو قرارداد فروش هواپیما به ایران توسط ایرباس

پذیرش لغو قرارداد فروش هواپیما به ایران توسط ایرباس

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام