غول انرژی چین آماده جایگزینی با توتال فرانسه

اخبار مدیراناقتصاد کلانغول انرژی چین آماده جایگزینی با توتال فرانسه

دوره دیجیتال مارکتینگ

غول انرژی چین آماده جایگزینی با توتال فرانسه

پس از خروج آمریکا از برجام و حواشی آن، حال این غول انرژی چین، CNPC، است که جهت همکاری با ایران اعلام آمادگی کرده است و اظهار داشته در صورتی که توتال به علت تحریم‌ های ایالت متحده، تصمیم به قطع همکاری با ایران داشته باشد، CNPC می تواند سهام این کمپانی در پروژه گاز پارس جنوبی را خریداری کند.

این شرکت نفتی چین، آماده است در صورتی که غول انرژی فرانسه به علت تحریم‌ های آمریکا ، با ایران لغو همکاری کند، سهام این شرکت در پروژه گاز پارس جنوبی را بخرد.

منابع صنعتی اظهار داشتند: اکنون احتمال خروج توتال بسیار زیاد است و تحت این سناریو، CNPC آماده است تا به طور کامل این پروژه را در اختیار بگیرد.

به نقل از یک منبع آگاه، CNPC پیش‌بینی کرده است که به احتمال زیاد تحریم‌های آمریکا دوباره (بر علیه ایران) برقرار خواهند شد.

میدان گازی پارس جنوبی، عظیم ترین میدان گازی جهان است که در 1 منطقه متمرکز یافت شده است. توتال ۵۰.۱ درصد در پروژه‌ توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، سهم دارد، این در حالی است که سهم چین از این پروژه، ۳۰ درصد است و باقی سهام به شرکت تابعه شرکت ملی نفت ایران، پتروپارس، اختصاص دارد.

غول انرژی چین آماده جایگزینی با توتال فرانسه

با قیمت‌ های کنونی گاز، برآورد شده است که ارزش کل ذخایر پارس جنوبی، تقریباً ۲.۹ تریلیون دلار باشد. ایران در این میدان با قطر شریک است. توتال در سال ۲۰۱۷ قراردادی برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی با ایران منعقد کرد و سرمایه‌گذاری نخستین ۱ میلیارد دلاری انجام گردید. این کمپانی فرانسوی نخستین شرکت غربی است که بعد از امضای توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۵، در بخش انرژی ایران سرمایه‌ گذاری نموده است.

در ماه مارچ مدیرعامل این غول فرانسوی، پاتریک پویانه، اظهار داشت در صورتی که ایالت متحده تصمیم بگیرد تحریم‌ های ایران را از سر بگیرد، این کمپانی به دنبال گرفتن معافیت‌ از آمریکا، برای ادامه دادن فعالیت‌های توسعه میدان گازی خواهد بود.

غول انرژی چین آماده جایگزینی با توتال فرانسه

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام