درآمد کلان بانک مرکزی از پیش فروش سکه

اخبار مدیراناقتصاد کلاندرآمد کلان بانک مرکزی از پیش فروش سکه

دوره دیجیتال مارکتینگ

درآمد کلان بانک مرکزی از پیش فروش سکه

بانک ملی با پیش فروش ۵ میلیون قطعه سکه ی طلا، ۶۸۰۰ میلیارد تومان نقدینگی از مردم ایجاد کرد که این مبلغ به بانک مرکزی انتقال یافته است.

با توجه به اعلام دبیرکل بانک مرکزی، از شروع دور جدید پیش فروش سکه تا به امروز، 5 میلیون قطعه سکه از طریق شعب بانک ملی پیش فروش شده است که از این تعداد سهم سررسیدهای 1 ماهه تقریباً 1 میلیون قطعه بوده و بقیه به سررسیدهای بالاتر اختصاص پیدا کرده اند.

با توجه به این امر می توان اظهار داشت که دولت از طریق فروش 1 میلیون قطعه سکه با سررسید 1 ماهه و به قیمت 1 میلیون و 590 هزار تومان بیش از 1590 میلیارد تومان نقدینگی به جیب زده است.

علاوه بر این اگر دست کم رقم پیش فروش سکه برای 4 میلیون قطعه سکه دیگر، را 1 میلیون و 300 هزار تومان لحاظ کنیم، می توانیم مطرح کنیم که با فروش 4 میلیون سکه 5200 میلیارد تومان نقدینگی توسط دولت از مردم جمع شده است.

در کل با در نظر گرفتن درآمد 1590 میلیارد تومانی از طریق پیش فروش سکه با سررسید 1 ماهه و درآمد 5200 میلیارد تومانی از فروش 4 میلیون قطعه سکه،  6800 میلیارد تومان پول از مردم جمع و به حساب دولت واریز شده است.

شایان ذکر است، در 2 مرحله پیش‌ فروش سکه در سال پیش بیش از 1 میلیون و 200 هزار قطعه سکه پیش‌ فروش گردید که از این مقدار، درخواست پیش‌ فروش بیش از 803 هزار قطعه سکه به‌ صورت 1 ساله بوده است.

رقم پیش‌ فروش سکه در سال 96 برای سررسید 1 ساله 1 میلیون و 300 هزار تومان و سررسید 6ماهه 1 میلیون و 400 هزار تومان بود.

درآمد کلان بانک مرکزی از پیش فروش سکه

درآمد کلان بانک مرکزی از پیش فروش سکه

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

همه چیز را درباره ارز دیجیتال تلگرام بدانید

تلگرام، پیام رسانی متفاوت برای ایرانی هاست، پیام رسانی که میلیون ها کاربر ایرانی دارد. مدتی است که مدیران تلگرام از برنامۀ آنها برای ورود به بلاک چین و ارزهای دیجیتال خبر داده اند. اتفاقی که می تواند برای ایرانی ها بسیار مهم باشد. اما دربارۀ ارز دیجیتال تلگرام که نامش را گرام گذاشته اند، بیشتر بدانید. اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام