دلیل جایگزینی یورو بجای دلار چیست؟

اخبار مدیراناقتصاد کلاندلیل جایگزینی یورو بجای دلار چیست؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

دلیل جایگزینی یورو بجای دلار چیست؟

با توجه به گفته های یکی از اعضای کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس، کمبود اسکناس دلار در ایران سبب به وجود آمدن حبابی در بازار ارز و اقتصاد می شود که بر همین اساس یورو جایگزین دلار شد.

محمد حسینی، در باره دلیل جایگزینی یورو اظهار داشت: در ارتباط با اینکه از چه ارزی استفاده نماییم به این موضوع ارتباط دارد که کشورها ارز واحدی را برای تبدیل ارز در نظر می گیرند و به همین علت بانک مرکزی ما نظیر کشورهای دیگر دلار را به عنوان ارز واحد معرفی نمود.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به رخدادهایی که در حوزه دلار اتفاق افتاد و دشمنی که آمریکا با اقتصاد ایران دارد، لازم بود ارز واحد در کشور تغییر نماید، از طرف دیگر حضور مردم در بازار ارز و تقاضای برای اسکناس دلار به التهاب بازار دامن زد تا در نهایت به سمت جایگزین کردن ارزی دیگر حرکت کردیم.

حسینی که نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی است، با اشاره به اینکه در حوزه تهیه اسکناس یورو مشکلی وجود ندارد، اعلام کرد: کمبود اسکناس دلار در ایران سبب به وجود آمدن حبابی در بازار ارز و اقتصاد شد، لذا جایگزینی یورو را کار عاقلانه ای تلقی می کنیم.

وی با اشاره به اینکه از این به پس بودجه نویسی براساس یورو صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: به عنوان مثال در بودجه سنواتی ذکر می شود به ازای هر بشکه نفت 50 یورو دریافت گردد که تفاوتی با دلار نخواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: البته با کشورهایی نظیر، هند، چین و کره مبادلات با ارز همان کشورها صورت می گیرد اما تبدیل ارز آن ها به دلار با شرایط کنونی مشکل ساز است که با در نظر گرفتن یورو این مشکلات در زمینه تهیه اسکناس ارز رفع می شود و از طرف دیگر حبابی در بازار شکل نمی گیرد.

دلیل جایگزینی یورو بجای دلار چیست؟

دلیل جایگزینی یورو بجای دلار چیست؟

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام