دلیل جایگزینی یورو بجای دلار چیست؟

اخبار مدیراناقتصاد کلاندلیل جایگزینی یورو بجای دلار چیست؟

دوره دیجیتال مارکتینگ

دلیل جایگزینی یورو بجای دلار چیست؟

با توجه به گفته های یکی از اعضای کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس، کمبود اسکناس دلار در ایران سبب به وجود آمدن حبابی در بازار ارز و اقتصاد می شود که بر همین اساس یورو جایگزین دلار شد.

محمد حسینی، در باره دلیل جایگزینی یورو اظهار داشت: در ارتباط با اینکه از چه ارزی استفاده نماییم به این موضوع ارتباط دارد که کشورها ارز واحدی را برای تبدیل ارز در نظر می گیرند و به همین علت بانک مرکزی ما نظیر کشورهای دیگر دلار را به عنوان ارز واحد معرفی نمود.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به رخدادهایی که در حوزه دلار اتفاق افتاد و دشمنی که آمریکا با اقتصاد ایران دارد، لازم بود ارز واحد در کشور تغییر نماید، از طرف دیگر حضور مردم در بازار ارز و تقاضای برای اسکناس دلار به التهاب بازار دامن زد تا در نهایت به سمت جایگزین کردن ارزی دیگر حرکت کردیم.

حسینی که نماینده مردم تفرش در مجلس دهم شورای اسلامی است، با اشاره به اینکه در حوزه تهیه اسکناس یورو مشکلی وجود ندارد، اعلام کرد: کمبود اسکناس دلار در ایران سبب به وجود آمدن حبابی در بازار ارز و اقتصاد شد، لذا جایگزینی یورو را کار عاقلانه ای تلقی می کنیم.

وی با اشاره به اینکه از این به پس بودجه نویسی براساس یورو صورت خواهد گرفت، اظهار داشت: به عنوان مثال در بودجه سنواتی ذکر می شود به ازای هر بشکه نفت 50 یورو دریافت گردد که تفاوتی با دلار نخواهد داشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: البته با کشورهایی نظیر، هند، چین و کره مبادلات با ارز همان کشورها صورت می گیرد اما تبدیل ارز آن ها به دلار با شرایط کنونی مشکل ساز است که با در نظر گرفتن یورو این مشکلات در زمینه تهیه اسکناس ارز رفع می شود و از طرف دیگر حبابی در بازار شکل نمی گیرد.

دلیل جایگزینی یورو بجای دلار چیست؟

دلیل جایگزینی یورو بجای دلار چیست؟

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام