معرفی موفق ترین کشورها در اجرای سیستم مالیاتی

اخبار مدیراناقتصاد کلانمعرفی موفق ترین کشورها در اجرای سیستم مالیاتی

دوره دیجیتال مارکتینگ

معرفی موفق ترین کشورها در اجرای سیستم مالیاتی

در گزارش جدید صندوق بین‌المللی پول موفق ترین کشورها که توانسته اند بهترین اصلاحات در سیستم مالیاتی خود را اجرا کنند، معرفی شدند. در میان این کشورها، از گرجستان به عنوان نمونه ای موفق تمجید شده است.

به گزارش جورجیا تودی، این گزارش، اصلاحات مالیاتی در بازارهای نوظهور و با درآمد کم را در سال‌ های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ در نظر گرفته است. در لیست صندوق بین‌المللی پول، 5 کشور گرجستان، کامبوج، گینه، لیبریا و اوکراین توانسته اند که بیشترین افزایش در درآمدهای مالیاتی خود را بعد از انجام اصلاحات مربوطه کسب کنند.

به نقل از ایسنا، برناردین آکیتوبی، نویسنده گزارش صندوق بین‌المللی پول، اظهار داشت: ما روی گرجستان تمرکز خود را قرار داده ایم و کارهای صورت گرفته در این کشور را تجزیه و تحلیل نمودیم و استراتژی‌ های گرجستان به گونه ای است که سایر کشورها نیز باید به آن توجه کنند. وی اصلاحات مالیاتی سال ۲۰۰۴ گرجستان را از عوامل اصلی این ارزش‌ آفرینی از طریق آسان سازی سیستم مالیاتی و برداشتن نرخ های مالیاتی پایین تلقی کرد.

این گزارش به بهبود توان این کشور در تحرک بخشیدن به درآمدها در بازه زمانی مورد مطالعه اشاره می‌کند. برای مثال کاهش مالیات تامین اجتماعی از ۳۳ درصد به ۲۰ درصد و در نهایت برداشته شدن آن. با این حال برخی نرخ‌های مالیاتی پس از اصلاحات روندی افزایشی را تجربه کردند. مثلا مالیات بر درآمد شخصی که بین ۱۲ تا ۲۰ درصد متغیر بود، درنهایت در سطح ۲۰ درصد تثبیت شد.

نرخ مالیات شرکت‌ها در این کشور ۱۵ درصد است اما مالیات بر ارزش افزوده از ۲۰ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافته است. علی رغم کاهش در نرخ مالیات‌ها، دلیل افزایش درآمد مالیاتی استقرار پایگاه مالیاتی وسیع‌تر و قوانین سخت‌گیرانه‌تر و منطبق با جامعه گرجستان بوده است.

معرفی موفق ترین کشورها در سیستم مالیاتی

معرفی موفق ترین کشورها در سیستم مالیاتی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

تاثیر سیگار بر برند شخصی مهران مدیری

چندی پیش، مهران مدیری در یک نشست خبری و روبروی دوربین ده ها خبرنگار، اقدام به روشن کردن و کشیدن سیگار کرد ! این اتفاق باعث شد نام مهران مدیری بیش از پیش بر سر زبان ها بیفتند، چه تاثیری بر برند شخصی مهران مدیری داشته یا خواهد داشت؟ متن کامل مقاله تاثیر سیگار بر برند شخصی مدیری را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام