برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری دوشنبه 26 آذر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

معرفی موفق ترین کشورها در اجرای سیستم مالیاتی

اخبار مدیراناقتصاد کلانمعرفی موفق ترین کشورها در اجرای سیستم مالیاتی

دوره دیجیتال مارکتینگ

معرفی موفق ترین کشورها در اجرای سیستم مالیاتی

در گزارش جدید صندوق بین‌المللی پول موفق ترین کشورها که توانسته اند بهترین اصلاحات در سیستم مالیاتی خود را اجرا کنند، معرفی شدند. در میان این کشورها، از گرجستان به عنوان نمونه ای موفق تمجید شده است.

به گزارش جورجیا تودی، این گزارش، اصلاحات مالیاتی در بازارهای نوظهور و با درآمد کم را در سال‌ های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۵ در نظر گرفته است. در لیست صندوق بین‌المللی پول، 5 کشور گرجستان، کامبوج، گینه، لیبریا و اوکراین توانسته اند که بیشترین افزایش در درآمدهای مالیاتی خود را بعد از انجام اصلاحات مربوطه کسب کنند.

به نقل از ایسنا، برناردین آکیتوبی، نویسنده گزارش صندوق بین‌المللی پول، اظهار داشت: ما روی گرجستان تمرکز خود را قرار داده ایم و کارهای صورت گرفته در این کشور را تجزیه و تحلیل نمودیم و استراتژی‌ های گرجستان به گونه ای است که سایر کشورها نیز باید به آن توجه کنند. وی اصلاحات مالیاتی سال ۲۰۰۴ گرجستان را از عوامل اصلی این ارزش‌ آفرینی از طریق آسان سازی سیستم مالیاتی و برداشتن نرخ های مالیاتی پایین تلقی کرد.

این گزارش به بهبود توان این کشور در تحرک بخشیدن به درآمدها در بازه زمانی مورد مطالعه اشاره می‌کند. برای مثال کاهش مالیات تامین اجتماعی از ۳۳ درصد به ۲۰ درصد و در نهایت برداشته شدن آن. با این حال برخی نرخ‌های مالیاتی پس از اصلاحات روندی افزایشی را تجربه کردند. مثلا مالیات بر درآمد شخصی که بین ۱۲ تا ۲۰ درصد متغیر بود، درنهایت در سطح ۲۰ درصد تثبیت شد.

نرخ مالیات شرکت‌ها در این کشور ۱۵ درصد است اما مالیات بر ارزش افزوده از ۲۰ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافته است. علی رغم کاهش در نرخ مالیات‌ها، دلیل افزایش درآمد مالیاتی استقرار پایگاه مالیاتی وسیع‌تر و قوانین سخت‌گیرانه‌تر و منطبق با جامعه گرجستان بوده است.

معرفی موفق ترین کشورها در سیستم مالیاتی

معرفی موفق ترین کشورها در سیستم مالیاتی

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام