برای شرکت رایگان در همایش انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف، روی لینک زیر کلیک و نام خود را در فرم وارد فرمایید.

زمان برگزاری دوشنبه 26 آذر: اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «راهکارهای ایجاد استارتاپ های ثروت آفرین در شرایط اقتصادی جدید»فرصت

هند؛ همچنان در لیست فاسدترین کشور جهان

اخبار مدیراناقتصاد کلانهند؛ همچنان در لیست فاسدترین کشور جهان

دوره دیجیتال مارکتینگ

هند؛ همچنان در لیست فاسدترین کشور جهان

فوربس طی یک گزارش بین المللی اظهار داشت که هند هنوز هم در لیست کشورهای بسیار فاسد جهان قرار دارد، سازمان «شفافیت بین الملل» که ناظر فعالیت های فساد آمیز در دنیا می باشد طی آخرین گزارش خود که فساد بخش عمومی در 180 کشور جهان است، کشور هند را نیز در بین کشورهای بسیار فاسد جهان اعلام نمود.

طی این گزارش که به عملکرد کشورها در سال گذشته میلادی می پردازد، نیوزیلند و سنگاپور به عنوان پاک ترین کشورهای جهان معرفی شده اند در شرایطی که سومالی و سودان جنوبی در انتهای این لیست قرار دارند. بر اساس معیارهای این سازمان که امتیازی بین 0 تا 100 به کشورها اعطا می کند هند نمره 40 را به خود اختصاص داده است که به این ترتیب هشتادو یکمین فاسدترین کشور جهان است. هر چند امتیازی که هند بدست آورده نسبت به سال قبل از آن، یکی است اما جایگاه آن در لیست دو رتبه سقوط کرده است که این به علت بهبود عملکرد کشورهای دیگر در زمینه شفاف سازی فعالیت های اقتصادی خود می باشد.

با توجه به گزارش فوربس، هر چند بسیاری از کشورهای قاره آسیا به منظور بهبود عملکرد خود در زمینه شفاف سازی به فعالیت مشغول می باشد اما هند در این میان وضعیت خاص و یکتایی دارد زیرا که این کشور همراه با مالدیو و فیلپین هنوز هم پراتهام ترین کشور منطقه در این زمینه می باشند و فعالیت های شفاف سازی در آن بسیار کند و ناکامل است.

مقامات هند بر این باورند که به رغم تنزل این کشور در لیست شفافیت جهانی، عملکرد کشورشان در سال های اخیر به طور مستمر در حال بهبود بوده که عمدتا به علت سیاست های دولت نخست وزیر کنونی نارندرا مودی حاصل شده است. مودی بعد از روی کار آمدن در سال 2014 قول داد زنجیره بی پایان جنجال های فاسد آمیز میلیاردها دلاری را چندین دهه از اتفاقات عادی دراین کشور محسوب می شود و باعث خالی شدن خزانه می شد را پایان دهد.

هر چند پرداخت و دریافت رشوه های کوچک هنوز هم در این کشور بسیار متداول است اما در پایان سال گذشته میلادی، مودی موفق شد هند را به مدت 3 سال و نیم از چنین جنجال هایی دور نگه دارد. اما در 2 ماه نخست سال جاری، هند شاهد چندین جنجال بزرگ بوده که بزرگترین آن کلاهبرداری 1.8 میلیارد دلاری یک تاجر الماس از یکی از بزرگترین بانک های دولتی این کشور می باشد.

هند؛ همچنان در لیست فاسدترین کشور جهان

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، فیلمهای مدیریتی جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را نیز در کنار داستان جذاب و سینمایی خود دارند. فیلم وال استریت یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Wall Street Money Never Sleeps به کارگردانی Oliver Stone در سال 2010 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم وال استریت خیلی عمیق وارد مسائل بورس آمریکا می شود که مشاهده آن حتمای می تواند ... متن کامل مقاله را بخوانید

آگهی

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

گوگل پلاس یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام