برای پیش ثبت‌نام در وبینار رایگان جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402 روی لینک زیر کلیک کنید

زمان برگزاری فروردین ماه می‌باشد : اطلاعات بیشتر : 02122968244 و 09039119939

فرصتثبت نام رایگان به تعداد محدود، در «جهش های طلایی کسب و کار در ایران1402»فرصت


هند؛ همچنان در لیست فاسدترین کشور جهان

اخبار مدیراناقتصاد کلانهند؛ همچنان در لیست فاسدترین کشور جهان

دوره دیجیتال مارکتینگ

هند؛ همچنان در لیست فاسدترین کشور جهان

فوربس طی یک گزارش بین المللی اظهار داشت که هند هنوز هم در لیست کشورهای بسیار فاسد جهان قرار دارد، سازمان «شفافیت بین الملل» که ناظر فعالیت های فساد آمیز در دنیا می باشد طی آخرین گزارش خود که فساد بخش عمومی در 180 کشور جهان است، کشور هند را نیز در بین کشورهای بسیار فاسد جهان اعلام نمود.

طی این گزارش که به عملکرد کشورها در سال گذشته میلادی می پردازد، نیوزیلند و سنگاپور به عنوان پاک ترین کشورهای جهان معرفی شده اند در شرایطی که سومالی و سودان جنوبی در انتهای این لیست قرار دارند. بر اساس معیارهای این سازمان که امتیازی بین 0 تا 100 به کشورها اعطا می کند هند نمره 40 را به خود اختصاص داده است که به این ترتیب هشتادو یکمین فاسدترین کشور جهان است. هر چند امتیازی که هند بدست آورده نسبت به سال قبل از آن، یکی است اما جایگاه آن در لیست دو رتبه سقوط کرده است که این به علت بهبود عملکرد کشورهای دیگر در زمینه شفاف سازی فعالیت های اقتصادی خود می باشد.

با توجه به گزارش فوربس، هر چند بسیاری از کشورهای قاره آسیا به منظور بهبود عملکرد خود در زمینه شفاف سازی به فعالیت مشغول می باشد اما هند در این میان وضعیت خاص و یکتایی دارد زیرا که این کشور همراه با مالدیو و فیلپین هنوز هم پراتهام ترین کشور منطقه در این زمینه می باشند و فعالیت های شفاف سازی در آن بسیار کند و ناکامل است.

مقامات هند بر این باورند که به رغم تنزل این کشور در لیست شفافیت جهانی، عملکرد کشورشان در سال های اخیر به طور مستمر در حال بهبود بوده که عمدتا به علت سیاست های دولت نخست وزیر کنونی نارندرا مودی حاصل شده است. مودی بعد از روی کار آمدن در سال 2014 قول داد زنجیره بی پایان جنجال های فاسد آمیز میلیاردها دلاری را چندین دهه از اتفاقات عادی دراین کشور محسوب می شود و باعث خالی شدن خزانه می شد را پایان دهد.

هر چند پرداخت و دریافت رشوه های کوچک هنوز هم در این کشور بسیار متداول است اما در پایان سال گذشته میلادی، مودی موفق شد هند را به مدت 3 سال و نیم از چنین جنجال هایی دور نگه دارد. اما در 2 ماه نخست سال جاری، هند شاهد چندین جنجال بزرگ بوده که بزرگترین آن کلاهبرداری 1.8 میلیارد دلاری یک تاجر الماس از یکی از بزرگترین بانک های دولتی این کشور می باشد.

هند؛ همچنان در لیست فاسدترین کشور جهان

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to LinkedIn این مطلب را در کلوب داغ کن

مطلب ویژه

دانلود فیلم مدیریتی دفتر کار یا Office Space

ما فیلم های مدیریتی را به صورت رایگان برای دانلود در اختیار شما می گذاریم، اینها فیلمهایی هستند که می توانند جنبۀ آموزش و انتقال مفاهیم مدیریتی را داشته باشند. فیلم دفتر کار یکی از این فیلم هاست، فیلم سینمایی Office Space به کارگردانی Mike Judge در سال 1999 و در آمریکا ساخته شده است. فیلم Office Space در فضایی هجو گونه زندگی روزمره و کاری مردم آمریکا در اواخر دهه 90 میلادی ... متن کامل مقاله را بخوانید

کلیه حقوق این پورتال متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنعت است و استفاده از مطالب آن بدون اطلاع مدیران و هماهنگی با آنها ممنوع است

آپارات یوتیوب توییتر فیسبوک اینستاگرام